Dugme startera

Autor Fantom, Listopad 18, 2021, 11:51:50

« natrag - naprijed »

Black Betty

To sam sve odradio na svom Stromu,bila puknuta pločica sa 4 kontakta,zavario sam pločicu i kako su kontakti malo "potonuli" ispod pločice sam stavio komad transportne trake(to koristim u firmi za strojeve) i zatvorio kutijicu di su kontakti i radi bez problema.imam negdje i slike pa kad ih nađem stavim na forum.
Prepostavka je majka zajeba

zorro

Citat: ToWaRR  u Listopad 19, 2021, 15:25:03
Znam vec sam otvarao. Imas 4 konektora i nazovimo spojnicu na prekidacu. Prva dva pale svitla, druga dva alnaser. Ako te hebu svitla sa gornje strane spojis zice od prva dva konektora tako da ce svitla stalno bit upaljena kad das kontakt tj. Nece se gasit kad se zavrti alnaser. Mene osobno su hebala svitla tj. Gasila su se ili se nebi uopce upalila al u mene je razlog sta su se potrosila prva dva konektora i spojnica ih nemoze spojit. Tocnije trenutno jos uvik moze al pitanje je koliko dugo tako da cu morat ili spojit zice kako san reka da stalno budu spojena ili ubacit dodatni prekidac tako da mogu sam palit gasit svitla. Tako da ne vidim cemu relej ako ne stavljas jace zarulje.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
To stoji što ti pišeš..međutim ide se na to da se pri anlasovanju svjetla ugase..jer ona vuku dosta struje..točnije da se rastereti anlaser i akumulator od dodatnog potrošača
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Fantom

Citat: Black Betty  u Listopad 19, 2021, 17:38:41
To sam sve odradio na svom Stromu,bila puknuta pločica sa 4 kontakta,zavario sam pločicu i kako su kontakti malo "potonuli" ispod pločice sam stavio komad transportne trake(to koristim u firmi za strojeve) i zatvorio kutijicu di su kontakti i radi bez problema.imam negdje i slike pa kad ih nađem stavim na forum.

Hvala ti. Volio bi pogledati prije nego raskopam  :beer:

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

Black Betty

Eto,nadam se da sam dobro to kopirao-odradio :huh:
Prepostavka je majka zajeba

Fantom


Fantom

Evo uzeo sam ovaj gotovi set sa pruključcima i relejima (zuti buzir na slici) i posto je predugacko (namjenjeno za auta) kontam ga skratiti i navuci crni buzir kao ovaj od easternbaver firme da izgleda malo "pismenije". Imam jedno pitanje ! Releji su 40 A a osiguraci 30 A. Jel to malo previse velika amperaza za motor i dali bi bilo bolje staviti osigurace od 10 A na relej od 40 A. Mislim dal bi to tako ferceralo !?
:ebudale: Ovo je za mene cijepanje atoma !

bajki

10 A je premalo. Ostavi kako si  kupio.

Fantom

Super. Hvala Bajki.
Danas sam rastavio prekidac. Svi kontakti i konekcije zica tip top samo dosta zamazano nekom masnocom iznutra. Sve detaljno oprao sprejem za kontakte i nakon toga podmazao silikonskim sprejem za kontakte.
Dosta pimplav posao za namjestiti oprugu dugmeta. Evo i par slika ako se jos neko nadje u problemu.

Fantom


Fantom


Fantom

Nije vidljiva potrosenost niti grijanje kontakta i zica.
Ipak sam slozio ovu kupovnu varijantu za dupla svijetla od auta i pripasao na duzinu motora. Bas me interesuje hoce li biti jaca svijetla.

Fantom

Usput ocigledna je razlika unutrasnjosti tj. mehanizma prekidaca i onog sa linka od Black Betty.
Moj je DL 1000 K8

zorro



Citat: Fantom  u Listopad 21, 2021, 19:39:36
Bas me interesuje hoce li biti jaca svijetla.
Mogu se kladit da neće..nema logike da budu jača no što su sad



Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Fantom

Nasao informaciju na nekom internacionalnom forumu i ilustraciju prije i poslije. I ovdje je neko pisao da svijetla budu zeru jaca. Nerazumijem se u struju i jedino tu sam na tudjem terenu.
Jednom davno cuo sam dobar savjet za elektricare poput mene. Kaze majstor dok radis sa strujom smij se cijelo vrijeme. Sto ? Da kad te spuca ostanes nasmijan.
  😄 🍻