Turska 2022

Autor gogs, Rujan 23, 2022, 11:50:22

« natrag - naprijed »

indian

 Krasan i dalek godišnji odmor....,  :bravo:  :thumbup:

gogs

Dan 14. Canakkale - Solun, 489km


Za danas je plan prebaciti se preko novog mosta u Evropu, šetnja Galipoljem pa gas najbržom opcijom do Kavale i onda u bugarske planine. Krajnji cilj Bansko.....budemo vidjeli rekli bi sljepci.

Još sinoć se javio Živko i kaže da su u Grčkoj i da je na Turskoj granici platio 50 eura kazne za brzu vožnju.  :huh: Ako je on platio 50 E nas trojicu će u najmanju ruku streljati.  :ooda:

Još jedan foto session prije polaska.


I po gasu


:-\


I evo mosta, most sa najvećim rasponom na svijetu. 2023 metra. Kad smo bili zadnji puta ovdje nije ga bilo, išli smo trajektom preko Dardanela.








I spuštamo se u centar Galipolja da ekipi pokažem (jel, pošto sam ja stara iskusnjara koja je već bila ovdje) rovove i prikaz bitke iz WW1.


Šetamo, tražimo...nigdje rovova  :-\ 


Još uvijek mi nije jasno   :misli:


I onda skužim....pa ja sam promašio grad. Mi smo u Eceabatu sjeli na trajekt i prešli u Canakkale, tamo su rovovi a ne u Galipolju. Naravno da su me sljedećih dva dana jebavali konstantno  :smijeh: :belj:

Na ovo sam mislio  :-\




I ubrzo evo nas na granici  :-\


Ne pretječemo nego pokorno čekamo...da bar to ne uprskamo. Srećom nije gužva.






Evo mene prvog kod Turskog policajca, "mister Tolić, stanite sa strane imate kaznu za platiti"  :-\ :samaranje:  jaoooo, pa kako pitam ja. Ne zna on ali moram platiti. "Koliko?" pitam. "3 lire" kaže policajac!?
WTF pa to nije ni kuna i pol  :smijeh:
Dragan dobio istu kaznu a Ćoso uz njegovo opće oduševljenje, ništa.
E sad, treba to platiti negdje iza zgrade na šalteru. Netom prije smo na pumpi potrošili sve do kraja i ono šta je ostalo ostavili kao bakšiš. Ja imam kreditnu karticu i najmanju novčanicu od 20 eura. Al jok, teta prima samo lire. Dragan je iskopao 2 lire  :smijeh: . Na kraju nam se žena koja radi na šalteru smilovala i ona platila umjesto nas.
Za šta je kazna nemam pojma, vratili se kod policajca pokazali uplatu i pa-pa. Gas u Grčku.


Kažnjenici  :smijeh: :smijeh:


Ne mogu se sjetiti ko je koga ovdje zajebavao al opako smo se nasmijali.






Nebo se počelo sve više crniti






Ma biblijski potop, led, vjetar...užas. Na trenutke nisam vidio ništa. Baš nas je pralo na najjače.


Dočepali se Kavale, stali na giros i gledamo radar. Prema Bugarskoj kaos, planine skroz u kišetini, ništa okrećemo smjer i idemo za Solun. Tu je OK vrijeme. palimo Booking (napokon) i nabrzinu rezerviramo hotel u Solunu.


Stigli u Solun u nekakav Alan Ford hotel bez parkinga sa motorima na prometnoj ulici. Tu smo ih prvi puta na putovanju pokrili jer okolina nije bila nimalo primamljiva. Rekao ako dočeka tu jutro bit će čudo.  :)


Pogled iz sobe (jedini prozor) na babin balkon. Zraka nema ni mrvu, još je i gore zatvoreno nekim pleksiglasom. Ma užas, cijelu noć sam se davio bez zraka.


Malo u šetnju gradom...




Par piva i nazad u hotel. Solun ne lajkam.




https://youtube.com/shorts/a_kc7cI0H3w?feature=share








gogs

Dan 15. Solun - Skoplje, 259km


Preživjeli nekako noć i bježimo čim prije odavde.


Najkraćim putem  :smijeh: :smijeh:






I evo ga....tamo gdje vječno sunce sja








Skoplje


Evo je Dragane  :smijeh:










Kuća Majke Tereze




Jakuza  :smijeh:


Piva dve...


I evo nakon posla brata Vujceta  :-*


I večera u revijalnom tonu  :smijeh: :)








Imali smo i slavljenicu.  :birthday02:




Evo kakvi smo poslije bili  :smijeh: :)











Ćoso

Moram pokazati i sobu od hotela...Platio sam više kako bih se i dan danas mogao smijati...Da ste vidjeli Ana Marijini facu dok je ulazila...Neprocijenjivo  [emoji23][emoji23][emoji23]


https://youtube.com/shorts/Cw4KVpadKkI?feature=share


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!


Evo još par fotki

















fatboy

Tu si morao spavati sa suncanim cvikama, da te bljesak ne budi... :smijeh:

Ćoso

Citat: fatboy  u Rujan 28, 2022, 23:10:37
Tu si morao spavati sa suncanim cvikama, da te bljesak ne budi... :smijeh:
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Grba

Sjajno  :thumbup:
3 lire su ti kazna jer si prdnul u đamiji  :smijeh:
098 737 604

gogs

Citat: Ćoso  u Rujan 28, 2022, 23:07:31
Moram pokazati i sobu od hotela...Platio sam više kako bih se i dan danas mogao smijati...Da ste vidjeli Ana Marijini facu dok je ulazila...Neprocijenjivo  [emoji23][emoji23][emoji23]

:smijeh: :smijeh:

Inače OK hotel, ove normalne sobe su bile k'o grom.  :thumbup: Cijena je bila 40E sa doručkom i još sam je drug Ćoso nažicao da otvore garažu (koja nije u funkciji) da parkiramo motore.  :thumbup:

https://hotelgold.mk/

gogs

Citat: Grba  u Rujan 29, 2022, 07:26:57
Sjajno  :thumbup:
3 lire su ti kazna jer si prdnul u đamiji  :smijeh:

:smijeh: :smijeh: :-X

gogs

Dan 16. Skoplje - Čačak, 285 km


Danas je subota, u ponedjeljak se radi te Dragan i Renata odlučuju u komadu odmah opaliti do Zagreba da se odmore i pripreme za posao. Mi ostali idemo to razbiti na dva dana.....iskoristiti sve do zadnje sekunde.  :smijeh:

Gledamo kartu razmišljamo i ajmo preko Kosova, ali ni jedna navigacija nam neda iz Kosova u Srbiju.  :misli: Prolazio sam već preko Kosova i nije bilo problema, ali nisam nikada ulazio u Srbiju pa nemam pojma može li se. Šaljem poruku saxiju u Beograd a on u Egiptu na moru  :bravo: Kaže saxi, ma može. Kad možemo mi srbi možete i vi evropljani  :smijeh:

Rastanak u garaži


A mi dalje u Prištinu prvo. Na granici pitam policajca hoćemo li moći ući u Srbiju, kaže policajac dajte osobnu. Ako stavimo tu žig u putovnice onda rade probleme na izlazu.  :thumbup:

Priština. Zanimljiv urban grad  :thumbup: Kavica u samom centru.






Negdje između Kosovske Mitrovice i granice.


Zanimljiva cesta, vrlo vrlo rijedak promet.


Dolazak na granicu i prolazak bez ikakvih problema  :thumbup: Ulazimo u Srbiju i nebo se počelo sve više i više crniti. Tražimo prvu birtiju da se zakačima na wifi i provjerimo kakva je situacija sa oblacima. Stajemo u prvu, neka žešča rupetina a ono neke mrke face, ništa...idemo dalje.
Ulazimo u mjesto Raška a ono iza zavoja mali parkić i kafanica ko iz snova. Lijepa, moderna...ma za 10. Stajemo smještamo se, ima teleče čorbe i odmah naručujemo i klopu i cugu. Nebo sve crnije i počinje kiša.
Mala birtija nas par unuta i vani na maloj terasi.....kad odjednom krene iza zavoja grmit nebo i zemlja. Stiže ogromna kolona motora iz pravca Srbije, predvođena čoperom a iza sjedi lola sa šajkačom i ogromnom zastavom sa Dražom Mihajlovićem  :-\  i uz turiranje, pucanje iz auspuha parkiraju se oko nas  :-\ :-\
I oni stali zbog kiše. Bome ovi nisu bili nimalo bezazleni likovi. Nisu nam se uopće obratili, totalni ignor. Jedno 40-tak minuta smo bili skupa dok nije malo kiša popustila i bjež dalje  :smijeh: . Malo sam popričao sa jednim, kaže idu na Kosovo preko vikenda, Vidovdan je pa da se malo "podruže".






Vožnja dalje Ibarskom magistralom je bila skoro non-stop po pljusku do Čačka. Šteta a baš je super cesta za vožnju.
Smještamo se u hotel i uz preporuku od recepcionerke idemo pješice do Restorana Lazović  :thumbup: Svadbarski kupus im je za prste polizat  :thumbup: Simfonija. Vratit ću se kad-tad.






:) :-X




I uz pjesmu Čačak Čačak....na spavanje.  :smijeh: :ooda:


Osy

Gogs, kako znaš napraviti facu propalog kronera :) :thumbup: :bravo: :smijeh:
A ti direktore, nisi trebao obrijati mustaš, baš ti dobro stoje...

Ćoso


gogs

Dan 17. Čačak - Zagreb, 510 km




Ništa posebno, najbržom opcijom do doma. Slikanje nix.


Zagreb. Stali još nešto popit i pojest za kraj puta.  :'(  ;)





Cijela ruta odprilike:


I zanimljivo na kraju da je Ćoso prošao nešto više kilometara a stalno smo vozili zajedno  :misli: . Čak sam i ja prešao 30-tak km u Istanbulu više kad sam išao kod dobavljača.

Ćoso:


Ja:




To je to. Izvrsno putovanje sa odličnom ekipom  :-* :gimme5: :tongue: ...veselim se sljedećoj destinaciji.  :want:


Ćoso

Evo i jedan završni filmić na kojem je prikazan kompletan put

https://youtu.be/fcZii8-DPD8



Bravo Gogs  :thumbup: i hvala na trudu  :beer:

iviccaa

Čekao sam kraj da pohvalim ovaj odličan putopis.
Prava mjera teksta i slika, lijepa tura, vrhunske slike, a i po licima se vidi da ste uživali.
Bravo za trud i Gogs piši češće!
[emoji106][emoji481]