Prognoza vremena YR.NO za mob

Autor zander, Veljača 19, 2018, 22:38:30

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: zorro  u Veljača 20, 2018, 08:25:20
Lopove  :buahaha:  ..ne podmeći muda pod bubrege  :smijeh: ..to nije ribarski brod nit je pod našom zastavom  :tongue:

To ti je kupio jedan naš čovjek koji je do sada bio ribar, dojadilo mu prodao ribarski brod i sada ide u turizam. Pod našom je zastavom.
To sam stavio jer ovaj je još skuplji od ribarskih, 40 i nešto metara, građen tu kod nas u Bristvi (firma Radež). Star je 5-6 godina.

zorro

Citat: Ponti  u Veljača 20, 2018, 08:28:05
To ti je kupio jedan naš čovjek koji je do sada bio ribar, dojadilo mu prodao ribarski brod i sada ide u turizam. Pod našom je zastavom.
To sam stavio jer ovaj je još skuplji od ribarskih, 40 i nešto metara, građen tu kod nas u Bristvi (firma Radež). Star je 5-6 godina.
Et viš..i on se mora koristiti ovom prognozom  ;) ..šta da krene vozit turiste na Lastovo..a ko za kurac taj dan na najsunčaniji otok u HR dolaze neki stromeri ..a znaš i sam kakvo nevrijeme i oluje tad budu  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Veljača 20, 2018, 08:33:59
Et viš..i on se mora koristiti ovom prognozom  ;) ..šta da krene vozit turiste na Lastovo..a ko za kurac taj dan na najsunčaniji otok u HR dolaze neki stromeri ..a znaš i sam kakvo nevrijeme i oluje tad budu  :smijeh:

To ti i govorim .... yr je nastao 2007, a nastao je tako što su neka dva norveška instituta kupila algoritam jedne studentice koja je to sama smislila, računalo sakuplja podatke i onda obrađuje u prognozu po tamo nekim parametrima. Već 2008. većina nautičara koristi tu prognozu, a i ja :)
Poljoprivrednici tada nisu imali pojma što je yr.
Onaj brod je plaćen preko milijun €, taj ribar je svog amerikanca prodao za 600T€ i dodao "malo". A stavio sam ga jer ga vidim s balkona i samo sam ga škljocnuo, a ribarski su tamo dalje u ribarskoj luci. Uglavnom, ništa na ovom svijetu nije skupo kao brod. Malo govno od polovne barčice 6 m dođe 10 T€. I onda kažu da su stanovi i kuće skupi :smijeh:

Mrki

Citat: Ponti  u Veljača 20, 2018, 08:44:23
To ti i govorim .... yr je nastao 2007, a nastao je tako što su neka dva norveška instituta kupila algoritam jedne studentice koja je to sama smislila, računalo sakuplja podatke i onda obrađuje u prognozu po tamo nekim parametrima. Već 2008. većina nautičara koristi tu prognozu, a i ja :)
Poljoprivrednici tada nisu imali pojma što je yr.
Onaj brod je plaćen preko milijun €, taj ribar je svog amerikanca prodao za 600T€ i dodao "malo". A stavio sam ga jer ga vidim s balkona i samo sam ga škljocnuo, a ribarski su tamo dalje u ribarskoj luci. Uglavnom, ništa na ovom svijetu nije skupo kao brod. Malo govno od polovne barčice 6 m dođe 10 T€. I onda kažu da su stanovi i kuće skupi :smijeh:
Krivo... Ništa na svijetu nije skupo kao putnički avion.. :)

zander

Gledao juce Olimpijadu bob dvosed....kaze covek da bob kosta 150.000E.....samo nozevi su 20 do 25 tkE...kad je o skupoci rec.... :smijeh: :smijeh:

A  sto svi cutite za Yr? ja ga koristim na racunaru , a ne na mobilnom....juce mi drug poslao link , pa sam ga preusmerio na forum....sve moreplovci poljoprivrednici i ostali... :smijeh:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Citat: zander  u Veljača 20, 2018, 13:13:19
Gledao juce Olimpijadu bob dvosed....kaze covek da bob kosta 150.000E.....samo nozevi su 20 do 25 tkE...kad je o skupoci rec.... :smijeh: :smijeh:

A  sto svi cutite za Yr? ja ga koristim na racunaru , a ne na mobilnom....juce mi drug poslao link , pa sam ga preusmerio na forum....sve moreplovci poljoprivrednici i ostali... :smijeh:

Ništa nije skupo kao šaka dijamanata  :buahaha:   

jeeves

Samo da znate da je yr.no "omašio ceo fudbal" s prognozom za Dubrovnik danas.
Po mom iskustvu nisu ništa bolji ni gori od drugih meteo servisa.


Osy

Citat: jeeves  u Veljača 27, 2018, 15:12:41
Samo da znate da je yr.no "omašio ceo fudbal" s prognozom za Dubrovnik danas.
Po mom iskustvu nisu ništa bolji ni gori od drugih meteo servisa.
A ni Vakule... ;)

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23

Citat: jeeves  u Veljača 27, 2018, 15:12:41
Samo da znate da je yr.no "omašio ceo fudbal" s prognozom za Dubrovnik danas.
Po mom iskustvu nisu ništa bolji ni gori od drugih meteo servisa.
Koju  onda preporučaš? Osim reume u koljenima, laktilovima i trici!  :huh:

jeeves

Citat: Danijel 23  u Veljača 27, 2018, 16:26:07
Koju  onda preporučaš? Osim reume u koljenima, laktilovima i trici!  :huh:

Izaberi koji hoćeš, male su razlike.
Kod mene u firmi prognoze se daju za narednih 6 sati, maksimalno 24 sata, a ni one nisu uvijek točne.
Jedostavno je previše varijabli u igri.
Zato se i zove prognoza, a ne izvještaj  ;)

Mrki

E jbmu.. a ja predložio cijeli home screen na mobu da uklopim ovo i ti sada kažeš da nevalja.. :)

zander

Pa u pravu je ipak je to promenljivo za trenutak...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Black Betty

Ma kod nas reče da bu snijega a ono čorak,dat čemo mu još koju šansu
Prepostavka je majka zajeba

jeeves

Citat: Mrki  u Veljača 27, 2018, 16:35:24
E jbmu.. a ja predložio cijeli home screen na mobu da uklopim ovo i ti sada kažeš da nevalja.. :)

Skini par meteo aplikacija, pa uspoređuj, eto zabave!  :)


Ja u posljednje vrijeme koristim Weather Underground na mobu.
Aladin HR ima dobre karte za HR, ali to su samo karte s odmakom od 3 sata. Nije baš user friendly, ali je ok.