BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

Osy


Danijel 23

Citat: beli  u Rujan 10, 2020, 19:16:22
ne sekiraj se, imam tih vida punu vriću doma ... sam malo se strpi iden poslikat (  :) sve od Sukca ...)

malo kasnije: evo ...  ;)
Te vijke moš komotno ugradit na Stroma/Tomosa, a na  BMW ni slućano, nemaju TIF!

zorro

Citat: Danijel 23  u Rujan 10, 2020, 20:46:59
Te vijke moš komotno ugradit na Stroma/Tomosa, a na  BMW ni slućano, nemaju TIF!
Aj ne lupaj molim te..bit je da vijak ima odredjenu cvrstocu..a ne od kojeg je motora. Dovodis ljude u zabludu s tim svojim bezveznim teorijama
Vucijevi su od BMW-a pa je pukao na 28 nm. .tak da..ne laprdaj

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Martin

Citat: Danijel 23  u Rujan 10, 2020, 20:46:59
Te vijke moš komotno ugradit na Stroma/Tomosa, a na  BMW ni slućano, nemaju TIF!
majstor jesi to je nedvojbeno, ali ga nekad možeš gnojiti brate mili  :puke:

to ti je isto kad je jedan neobrazovan čovjek u Bosni kupovao tintu za 5b razred....kurac tinta zna tko će s njom pisati, tak i ti 

:snow:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Danijel 23

Ako sam koga povrijedio, pardon. Ali kolega voli i obožava svoga GS i neznam zasto bi stavljao imbus vijke kad na to mjesto idu vijci sa torx glavama. A baš me zanima dali bi vi kad bi vam puko vijak od čeljusti  na svoje motore stavljali vijke sa torx il riba glavama ili bi se vratit u prvobitno, standardo stanje zeskant glava 15 mm kako je u tvornici napravljeno?

zorro

nema veze el torx ili imbus..to su dvije jako slične glave vijka..bit je kak već rekoh u čvrstoči vijka.
Naravno..neće stavljati vijak za križasti ili ravni odvijač pa sve i da ima dobru čvrstoću.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Grba

Jebamu Danček nije zeskant nego zekskant.
I nije vijak nego šaraf.
Jer ak je vijak onda je i šesterokut  :ooda:
098 737 604

Ćoso

I image nije šaraf

agolac

Citat: Danijel 23  u Rujan 10, 2020, 23:21:05
Ako sam koga povrijedio, pardon. Ali kolega voli i obožava svoga GS i neznam zasto bi stavljao imbus vijke kad na to mjesto idu vijci sa torx glavama. A baš me zanima dali bi vi kad bi vam puko vijak od čeljusti  na svoje motore stavljali vijke sa torx il riba glavama ili bi se vratit u prvobitno, standardo stanje zeskant glava 15 mm kako je u tvornici napravljeno?

Hmmmm... Kakve veze ima torx ili inbus glava?? Štoviše, prije ćeš provrtiti torx glavu nego inbus...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Citat: agolac  u Rujan 11, 2020, 02:59:48
Hmmmm... Kakve veze ima torx ili inbus glava?? Štoviše, prije ćeš provrtiti torx glavu nego inbus...
Valjda obrnuto?
Radijalne sile su puno manje, dok kod inbusa prijenos momenta ide tangencijalno, zato se i cesto provrti.

Osy

Citat: iviccaa  u Rujan 11, 2020, 06:49:38
Valjda obrnuto?
Radijalne sile su puno manje, dok kod inbusa prijenos momenta ide tangencijalno, zato se i cesto provrti.
Ma to je i mislio, ali u 3 ujutro baš ne radi zakmo :-\ :) :smijeh:

VUCIBATINA

Definitivno nemora biti originalna vida,nije da patim da je dotaknula bmw pa je ona zbog toga krštena u svaršenstvu,stavija san ja za prvu ruku obicne.

Al ako iman opciju nabaviti originalne vijke svakako cu ih nabaviti,prvo torx glava je puno,puno jaca od imbusa i puno je manja vjerovatnost da ce se izlizati torx prisjed.
Drugo lipse su za viditi a i zelim da budu sve iste,kod bmw-a mi je bas super sto nemoran izvaditi milion kljuceva da obavim nesto,uglavnom su torxs i samo par velicina.
A i razmislja sam,zasto je usrane kvalitete,vjerovatno zbog toga sto se zavidava u aluminij pa ako neko stisne to pretjerano sto su najprije napravili ovi  moroni u tomica onda nece sjebati navoj i skarama nego ce sjebati vijak .puno manji problem i puno manji trošak.
Zasto sumnjam da su u tomica to sredili i zasto bi minja sve vijke od prednjih i zadnjih skara je zato sto sam motor od ante preuzeo tek sto se vratija sa servisa u tomica i na oklopu kod rezervara dvi zadnje vide su imbus vide a sve ostale torx i cilindricne cu glave i od inoxa a na slikama kad mi ga je dovozija se jasno vide da su svi vijci na oklopu isti,sto znaci da su ih oni tamo pogubili i stavili nesto sto su imali pri ruci.naravno ja to nisan skuzija dok nisan prvi put krenija odvidavati pa su mi za 6 vijaka istih i na istom mjestu tribali i torx i imbus sto me nervira i to bi zaminija al ih nema za kupiti nego  moran uzeti cili set vida
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Mrki

Ne vidim problem, odeš u BMW, pokažeš čovjeku na rezervnim dijelovima na ekranu kada otvori sklop kočnica koji vijak trebaš, on vidi koji je product number, naruči, za par dana dođe, platiš 20-30kn i to je to..

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk


agolac

Citat: iviccaa  u Rujan 11, 2020, 06:49:38
Valjda obrnuto?
Radijalne sile su puno manje, dok kod inbusa prijenos momenta ide tangencijalno, zato se i cesto provrti.

Ako zapeče, taj torxić je meni kao križni, moraš gurati ko sivonja ili ti odvijač počne preskakati i glodati glavu. Inbus, ako vijak nije smeće, kad uglaviš ključ drži. Meni osobno inbus najdraži...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain