BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

Danijel 23


Osy

Citat: Dinko  u Rujan 11, 2018, 12:59:30
Ovo je najbitnije!!

Svaki od dosadašnjih 18 kkm je takav... i to sa pola gasa... i po Alpama i Transalpini i Turskoj,.....stress free.... a kardan - sranje je kad se desi na putu (a gdje bi se inače desilo :-) ) ali  ima i gorih stvari u životu - ne želim o tome razmišljati jer onda ne bi išao nikuda...
Sve si napisao :thumbup:...a i ja :smijeh:

zorro

Citat: Danijel 23  u Rujan 11, 2018, 13:26:30
Jednu stvar ne kužim. Ok, kardan puca! Ali ako se uredno servisira motor onda ajmo reč nema iznenađenja. Tj. ako se mjenja ulje u diferencijali svakih 10 tkm (nije po manualu, ali je preporuka) kaj je problem iščupat kardan i pregedat ga. I odmah vidiš u kojem je stanju. Potrebno je samo cca 15 min i usput podmažeš ricne. Mislim nikakva nauka...tehnika iz Wehrmachta, 1938/39. Šuplja cijev, sitne ricne, 2 križa i 8 šalica sa iglicama.
Lako je za kardan..nego diferencijal..tanjurasti zupcanici..lezajevi u njima..to nemres izvadit sam tak i pogledat

Poslano prekoku*ca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: zorro  u Rujan 11, 2018, 14:25:33
Lako je za kardan..nego diferencijal..tanjurasti zupcanici..lezajevi u njima..to nemres izvadit sam tak i pogledat

Poslano prekoku*ca
:bzvz:  a tek telelever......i tak moremo for ever !  Ajd bok.  :-*


RoadRunner

Citat: Osy  u Rujan 11, 2018, 08:14:57
A zračnjaka kojeg si kaparisao...isto ne bi?

Pa ne... Motor je bomba, nema tu što, al problem je u meni... starim  :)

Valjda sam između "prvog i drugog" puberteta, pa me trenutno popušta!
Al vjerujem da kad kosa krene sijedit i prorjeđivat se, da će se želja vratiti   :)

Suki

:moto2:

098 9232180


agolac

Citat: Danijel 23  u Rujan 11, 2018, 13:26:30
Jednu stvar ne kužim. Ok, kardan puca! Ali ako se uredno servisira motor onda ajmo reč nema iznenađenja. Tj. ako se mjenja ulje u diferencijali svakih 10 tkm (nije po manualu, ali je preporuka) kaj je problem iščupat kardan i pregedat ga. I odmah vidiš u kojem je stanju. Potrebno je samo cca 15 min i usput podmažeš ricne. Mislim nikakva nauka...tehnika iz Wehrmachta, 1938/39. Šuplja cijev, sitne ricne, 2 križa i 8 šalica sa iglicama.

Ima smisla za nekoga tko to stvarno radi kako treba, s druge strane, očita je nekvaliteta ugrađenih djelova. To ne može nitko podmazati..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Rujan 11, 2018, 21:25:44
Ima smisla za nekoga tko to stvarno radi kako treba, s druge strane, očita je nekvaliteta ugrađenih djelova. To ne može nitko podmazati..
Slazem se, i ne pricam o kvaliteti. Ali hocu reci da kvalitetan majstor- servis može "nanjušit"  kvar jer zna di bi moglo smrdit.  Jebo manuel i yubi-tubi majstore.

agolac

Citat: Danijel 23  u Rujan 11, 2018, 22:13:57
Slazem se, i ne pricam o kvaliteti. Ali hocu reci da kvalitetan majstor- servis može "nanjušit"  kvar jer zna di bi moglo smrdit.  Jebo manuel i yubi-tubi majstore.

A je da, ali očito je malo takvih majstora...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Rujan 11, 2018, 22:47:49
A je da, ali očito je malo takvih majstora...
Ima, nađe se pa čak i u Novemi je bio jedan DOBAR majstor....ali je otišo. E to je sad druga priča-problem.  :)

fatboy

Citat: Danijel 23  u Rujan 12, 2018, 05:34:34
Ima, nađe se pa čak i u Novemi je bio jedan DOBAR majstor....ali je otišo. E to je sad druga priča-problem.  :)

Ivek?  :misli:

Danijel 23

Citat: fatboy  u Rujan 12, 2018, 05:41:23
Ivek?  :misli:
Jok. Ivek i dalje tam radi. Taj mi  majstor smo bio  na nultom servisu i znao je što radi....
odma je primo zadnji lančanik i vidio da je ležaj otišo!

Osy

Najgore je kad ti kao znalac gledaš kako ti servisiraju motor, a znaš manje više sve :thumbup: