BMW image

Autor Danijel 23, Srpanj 27, 2017, 23:03:13

« natrag - naprijed »

sasaa

Citat: Ponti  u Studeni 26, 2018, 10:37:26
:thumbup:

Uh.... 30% je dosta, isplati se kupiti, a prodavati bome i ne.

Pa eto... konkretno. S1000R, konkretno moj, novi je bio 132k kn kataloska, s popustom sam ga dobio za 118k kn.
Motor je vozen 14 mjeseci, i ima nesto manje od 7,000km.
Servis godisnji je napravljen, registriran je jos 10 mjeseci. Garancije ima jos skoro 3 godine.
Trazim za takav motor 98,000kn. Gume su na pola zivota.
Dodatne opreme na motoru je cca 35,000kn. Ako ukljucim dodatnu opremu svu... prodajem za 115,000kn.
Padano nije, garazirano je od prvog dana i motor je bez ogrebotine. Ljudi koji me poznaju znaju kako odrzavam i pazim svoje stvari.
Eto u brojevima, te ja sad pitam da li je neralno to sta ja pitam ?

Vezano na fatboya, i tih 20-30%, naravno da je u stvarnosti manje, kad se u stvarnosti malo novih motora prodaje u HR. I uvijek je pad najveci u toj prvoj godini, nakon toga po meni cca 10% godisnje.  3-4 godine - vrijednost ide na 50% naravno ovisno o stanju/kilometrazi.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Ponti

Citat: sasaa  u Studeni 26, 2018, 10:49:08
Pa eto... konkretno. S1000R, konkretno moj, novi je bio 132k kn kataloska, s popustom sam ga dobio za 118k kn.
Motor je vozen 14 mjeseci, i ima nesto manje od 7,000km.
Servis godisnji je napravljen, registriran je jos 10 mjeseci. Garancije ima jos skoro 3 godine.
Trazim za takav motor 98,000kn. Gume su na pola zivota.
Dodatne opreme na motoru je cca 35,000kn. Ako ukljucim dodatnu opremu svu... prodajem za 115,000kn.
Padano nije, garazirano je od prvog dana i motor je bez ogrebotine. Ljudi koji me poznaju znaju kako odrzavam i pazim svoje stvari.
Eto u brojevima, te ja sad pitam da li je neralno to sta ja pitam ?

Vezano na fatboya, i tih 20-30%, naravno da je u stvarnosti manje, kad se u stvarnosti malo novih motora prodaje u HR. I uvijek je pad najveci u toj prvoj godini, nakon toga po meni cca 10% godisnje.  3-4 godine - vrijednost ide na 50% naravno ovisno o stanju/kilometrazi.

Onaj tko pikira taj ili takav motor, naravno da se isplati. U mojim očima s tih 7 Tkm .... je nov motor.

Ali problem je kupac i skupi motor. Oni koji nemaju novca bi ga uzeli jer je prilika :smijeh:, a oni koji imaju novca prije će uzeti novog. To nema veze s tvojom ili bilo čijom traženom cijenom, takva je situacija i mentalitet kod nas.

sasaa

Citat: Ponti  u Studeni 26, 2018, 11:02:29
Onaj tko pikira taj ili takav motor, naravno da se isplati. U mojim očima s tih 7 Tkm .... je nov motor.

Ali problem je kupac i skupi motor. Oni koji nemaju novca bi ga uzeli jer je prilika :smijeh:, a oni koji imaju novca prije će uzeti novog. To nema veze s tvojom ili bilo čijom traženom cijenom, takva je situacija i mentalitet kod nas.

Znam, zato i kazem. Spustat dalje cijenu nema smisla.
Ako ti se zuri prodat... ili moras prodat, onda je to drugi par rukava.
A ovako... ako ti ovo nije po gustu, a zelis bas to... lijepo produzi niz ulicu.. i useci u Tomic.. plati pa se vozi.   :kava:
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

fatboy

Najveće sranje (na 2 i 4 kotača) je probat dobit nazad pare (ili dio njih) za dodatnu opremu. To je uvijek kamen spoticanja, bez obzira koliko ona plaćena ili vrijedi ili mislimo da vrijedi.
Ne vrijeđamo se, samo kažem iskustva od ovih zadnjih pola stoljeća (  :-X ) koliko sam na svijetu...

S obzirom na današnje načine komunikacije i web, možda će se oprema prije prodati ako se skine s motora i oglasi lijevo i desno, nego sa motorom. Vjerujem da je tlaka, ali bar glavninu para uzmeš odmah, a onda će se ovo već nekako riješavati, mijenjati ili šta god... :misli:

Struja

Citat: zorro  u Studeni 26, 2018, 07:33:57
Onih godina kad sam bio u rišpekt fazi sam znao često prespavat po susretima ..al to je ono..nužno zlo..nije mi problem da i sad moram dan-2 ..pogotovo kad je to financijski višestruko "ISPLATIVIJE" ..al ići na nekakav put i spavati po šatorima..muka je to..skidam kapu onima koji to mogu. Šator me slomi da nemrem doći sebi 5 dana ..nema tog što može zamjenit krevet.
Al npr. ak bi na nadolazećem susretu u Istri bila opcija šator, a da je puno povoljnije ..možda bi i došao  :)

Ja sam često spavao u šatoru i u biti neizvedivo je bez luftića, jedan kamenčić ti pokvari sve bez problema. Sa luftićem sve pet, nešto tipa ovog
https://www.intersport.hr/mckinley-blazina-samonap-travel-m38-grey-dark-madrac-na-napuhavanje-344970

Naravno da nije ko krevet, al je doviljno blizu, ja nisam imao nikakvih problema, pogotvo ako se financijski trba gledat. Spakiran je minijaturan, sam se napuše, samo ga dopuniš malo sam, netreba pumpa.

sasaa

Citat: fatboy  u Studeni 26, 2018, 11:14:43
Najveće sranje (na 2 i 4 kotača) je probat dobit nazad pare (ili dio njih) za dodatnu opremu. To je uvijek kamen spoticanja, bez obzira koliko ona plaćena ili vrijedi ili mislimo da vrijedi.
Ne vrijeđamo se, samo kažem iskustva od ovih zadnjih pola stoljeća (  :-X ) koliko sam na svijetu...

S obzirom na današnje načine komunikacije i web, možda će se oprema prije prodati ako se skine s motora i oglasi lijevo i desno, nego sa motorom. Vjerujem da je tlaka, ali bar glavninu para uzmeš odmah, a onda će se ovo već nekako riješavati, mijenjati ili šta god... :misli:

Pa to i je plan... za prodat dodatnu opremu posebno. Samo mi se ne rastavlja sve s motora dok se ne nadje kupac za motor. 
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

zander

Zanima me sta imas od dodatne opreme za taj motor....cisto onako pitam... :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zorro

Citat: Struja  u Studeni 26, 2018, 11:26:43
Ja sam često spavao u šatoru i u biti neizvedivo je bez luftića, jedan kamenčić ti pokvari sve bez problema. Sa luftićem sve pet, nešto tipa ovog
https://www.intersport.hr/mckinley-blazina-samonap-travel-m38-grey-dark-madrac-na-napuhavanje-344970

Naravno da nije ko krevet, al je doviljno blizu, ja nisam imao nikakvih problema, pogotvo ako se financijski trba gledat. Spakiran je minijaturan, sam se napuše, samo ga dopuniš malo sam, netreba pumpa.
Ma mislio sam s luftićem..imao sam onaj veliki..što je gore kao plišeni..izgleda ko bračni krevet kad se napumpa..al moš ga jebat kad kak rekoh..slomim se  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Struja

Citat: zorro  u Studeni 26, 2018, 16:16:26
Ma mislio sam s luftićem..imao sam onaj veliki..što je gore kao plišeni..izgleda ko bračni krevet kad se napumpa..al moš ga jebat kad kak rekoh..slomim se  :huh:

Pa meni je bolje na ovom tankom jer je tvrđi u biti, glavno da ispod nema nekih velikih kamenja. A ti veliki luftići nikad mi nisu ni pasali

Mirek

Citat: zorro  u Studeni 26, 2018, 16:16:26
Ma mislio sam s luftićem..imao sam onaj veliki..što je gore kao plišeni..izgleda ko bračni krevet kad se napumpa..al moš ga jebat kad kak rekoh..slomim se  :huh:

Ajde priznaj da si u Farkašiću dobro spaval ;)

fatboy

 :-\ ja nisam htio pitati... :smijeh:

zorro

Citat: Mirek  u Studeni 26, 2018, 16:29:24
Ajde priznaj da si u Farkašiću dobro spaval ;)
..a u PM  :buahaha: ..uz sve još si mi i ti i tvoje deblo trebali  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Isprobao sam svašta pri kampiranju, veliki luftič kak zorro veli, tanku/debelu podlogu sve lila - ovo sljedeće kupujem da isprobam "Outdoor Inflatable Cushion Sleeping Bag..."

https://www.aliexpress.com/item/Naturehike-Outdoor-Inflatable-Cushion-Sleeping-Bag-Mat-Fast-Filling-Air-Moistureproof-Camping-Mat-With-Pillow-Sleeping/32740235378.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.600f2e0ecKkRwP

sasaa

Citat: zander  u Studeni 26, 2018, 12:50:43
Zanima me sta imas od dodatne opreme za taj motor....cisto onako pitam... :)

Eto popis:
Akrapovic titan grana
Ohlins amortizer volana podesivi
BMW poklopac suvozacevog sjedala
Evotech nosac tablice
Evotech delete zadnjih nogara/nosac auspuha
Evotech zastita kilera ulja i vode
Evotech nosaci za zadnji stander
Pazzo rucke (kocnice kvacilo) podesive
Wunderlich tank torba
Wunderlich sport vizir
Ilmberger carbon parts:
-zadni blatobran
-zastita swing arma
-zastita rame
-maska fara
-bocni oklopi
- poklopac rezervara
Zastita masine i pumpe ulja (neka no-name)
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Saxi

Citat: zander  u Studeni 26, 2018, 12:50:43
Zanima me sta imas od dodatne opreme za taj motor....cisto onako pitam... :)
Sasaa, budi drug, ponudi mu kardan, platiće ti Zander fino, lafcina je to [emoji23]
A apropo kampovanja, pa meni je to super stvar, u prirodi, čuješ razne zvukove i tu si u epicentru dešavanja, bitno je samo da imas dobru opremu, ne mora biti ni skupo ni fancy, ali da ima 2 sloja i luftera da može vazduh da cirkuliše, da ispod istog staviš komad izolacije ako je noć hladna da ne probija i ne zebes, meni lično odgovaraju tvrdji dušeci, pa pre prostiranja po potrebi zaravnam pod i do jaja osećaj. Klinci obožavaju kampovanje i svake godine uživamo u prirodi, a još ako je neka pripizdina, onda ide i logorska vatra, klopa, piće, ma meni je to zadovoljstvo neprocenjivo. Nisam se rodio sa zlatnom kašikom, komfor volim ali divljinu i slobodu jos vise, prija mi za sva čula [emoji4]