Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

fatboy

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 11:29:26
Ja ne vozim agresivno, znaci za mene bi bila svaka guma dobra...trazim gumu koja se pod mojom tezinom nece potrosit brzo...to za mene nije cestovna guma, iako je najbolja za moju voznju, jer vozim samo po cesti...znaci trazim kompromis...da li je to Mitas? Kakva je po kiši? To me zanima.

Nisi čitao link što sam ti poslao... :samaranje: :samaranje: :samaranje:

tibertov

Citat: zorro  u Listopad 31, 2018, 11:48:56
..ko je uopće ikad vozio na toj gumi s ovog foruma  da bi mogao dobiti mišljenje iz 1. ruke  :bzvz:  ..sem mene..naravno..al ja nisam relevantan jer ne kupujuem skupe stvari,..tak da..zanemari moje mišljenje  :smijeh:
Pa ti nisi vozio na toj gumi ili sam ja nesto krivo skuzio?

tibertov


zorro

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 11:50:16
Pa ti nisi vozio na toj gumi ili sam ja nesto krivo skuzio?
..o bože  :bzvz: ..pa na Pegasu mi je prednja Mitas već 2 god. ..vozim se na njoj i po cesti i po šumi
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Bas ova Mitas o kojoj pricamo?

tibertov

Citat: fatboy  u Listopad 31, 2018, 11:49:12
Nisi čitao link što sam ti poslao... :samaranje: :samaranje: :samaranje:
I opet nis ne znam...Oni preporucaju cestovnu gumu za nekog tko se vozi po cesti...nema gume 90% cesta, 10% offroad koju ja trazim.

jures

Prijatelj također kupio novog Stroma, 2018 ali drugi vlasnik, 14.000km. Zove ajde idemo na kavu, pa idemo. 5 km nakon kuče na prvoj otvorenoj cjesti ja sam ga izgubio, i kad se pronađemo, kaže moj motor ne može kao tvoj, jako se ljulja u korneru......Šta? Ajde mjenjajmo, nakon 5km on mene gubi, njegov motor ne mogu da vozim, kao da je snijeg na cjesti.....a pazi jebene NOVE Mitas gume...ovo je bilo samo za kantu, jer je i on na mojim Pirelli Angel GT kazao samo jebo mater onom koji je stavio to slovensko sranje na motor.

P Angel GT je najbolja guma koja mozse staviti na taj motor.
Bio lud, i prodao Stroma

jures

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 11:56:51
I opet nis ne znam...Oni preporucaju cestovnu gumu za nekog tko se vozi po cesti...nema gume 90% cesta, 10% offroad koju ja trazim.

Seba (onaj BMW koji je na mojim slikama pored uvijek) je također stavio Angel, i kaže vrhunska guma, a prije je imao M PR4
Bio lud, i prodao Stroma

bajki

Citat: jures  u Listopad 31, 2018, 11:58:30
Prijatelj također kupio novog Stroma, 2018 ali drugi vlasnik, 14.000km. Zove ajde idemo na kavu, pa idemo. 5 km nakon kuče na prvoj otvorenoj cjesti ja sam ga izgubio, i kad se pronađemo, kaže moj motor ne može kao tvoj, jako se ljulja u korneru......Šta? Ajde mjenjajmo, nakon 5km on mene gubi, njegov motor ne mogu da vozim, kao da je snijeg na cjesti.....a pazi jebene NOVE Mitas gume...ovo je bilo samo za kantu, jer je i on na mojim Pirelli Angel GT kazao samo jebo mater onom koji je stavio to slovensku sranje na motor.

P Angel GT je najbolja guma koja mozse staviti na taj motor.


A koliki je pritisak u gumama kod njega?

fatboy

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 11:56:51
I opet nis ne znam...Oni preporucaju cestovnu gumu za nekog tko se vozi po cesti...nema gume 90% cesta, 10% offroad koju ja trazim.

nepismeni!!!

If your mission sticks more to pavement than hard-pack, consider the Continental TrailAttack2 or Michelin Pilot Road 4 Trail, both so-called 90/10 tires (or 90-percent street/10-percent dirt). The Continental uses wider and slightly deeper tread grooves than a typical sport-touring tire but still has large tread blocks for a generous contact patch. This kind of tire is meant to excel in dry grip, handling, and durability.

Michelin's Pilot Road 4 Trail is essentially the same tire as the sport-touring Pilot Road 4, introduced two and a half years ago. It was built to retain the Pilot Road 3's wet-weather capabilities but adding better wear characteristics, greater dry-weather traction, and quicker handling.

Both the Continental TrailAttack2 and the Michelin Pilot Road 4 Trail are great choices for ADV riders who use their bikes most as sport-touring machines.

tibertov

Ne kazem ja da cestovne gume nisu vrhunske, jesu, ali meni se brzo trose...ne mislim davat 2000kn svaki 5000km...zato trazim neku koja se ne trosi tako brzo...recimo trail gume.

Osy

Ja na motoru imam Anakee 2 i ne sviđaju mi se...prvo što su tvrde i sporo se troše...znači nema ni poznate ravne slavonske crte po sredini. Drugo, na kiši su katastrofa, da nemam TC-a pao bi već par puta...I bučne su zbog velikih lamela na gaznoj površini. Također, kližu na zmijama, ali iskusni kažu da je to normalno, možda i je, ali nije ugodno. S druge strane, poznam ljude koji su s njima napravili preko 20000 km i zadovoljni su...ja nisam...i ako bude u planu za iduću godinu idu dole :thumbup:

tibertov

Citat: fatboy  u Listopad 31, 2018, 12:00:42
nepismeni!!!

If your mission sticks more to pavement than hard-pack, consider the Continental TrailAttack2 or Michelin Pilot Road 4 Trail, both so-called 90/10 tires (or 90-percent street/10-percent dirt). The Continental uses wider and slightly deeper tread grooves than a typical sport-touring tire but still has large tread blocks for a generous contact patch. This kind of tire is meant to excel in dry grip, handling, and durability.

Michelin's Pilot Road 4 Trail is essentially the same tire as the sport-touring Pilot Road 4, introduced two and a half years ago. It was built to retain the Pilot Road 3's wet-weather capabilities but adding better wear characteristics, greater dry-weather traction, and quicker handling.

Both the Continental TrailAttack2 and the Michelin Pilot Road 4 Trail are great choices for ADV riders who use their bikes most as sport-touring machines.


Procitao sam ja to, ali se ne slazem s njihovom konstatacijom da je pilot road 4 guma 90/10...to je cista cestovna guma.

A uz to sad imam pilot 5 trail pa je osla vec u kurac.

jures

+0,1 od tvorničkog, kao kod mene, feder sam stavi na full, ništa pomoglo
Bio lud, i prodao Stroma

zorro

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 11:55:45
Bas ova Mitas o kojoj pricamo?
Ne..ne baš o toj konkretnoj na koju ti pucaš..nego općenito
Rekao sam..ako ova moja koja je i na tom linku što ti je dao Fat di piše 80:20 ..znači skoro cross guma, a drži ko blesava...na asfaltu se ne troši ništa više no npr. Anake 2. Onda sam uvjeren da bi ta na koju ti pucaš bila daleko bolja no ova moja ..na asfaltu..ne znam..logično mi je  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: