Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

fatboy


Ponti

Citat: zorro  u Listopad 31, 2018, 10:50:24
Stavio sam fotku te moje prednje gume da se vidi da je ta guma skoro pa cross..a kak tek onda drži cestovna guma   :thumbup:

Za po kiši Mitas je dosta loš..ali ništa lošiji od Michelinke Anake 2 ..tvrdim iz osobvnog iskustva

Opet nemam info kakva je Mitas terra force za kišu.
Moje razmišljanje je da je skoro svaka guma dobra po toplom i suhom vremenu, a po kiši i mokroj cesti samo su neke dobre, a to mi treba. Ne radi se samo o kiši, nego kada naletiš u nekoj sjeni na vlažni dio ceste od rose, imaš tempo - gaziš jer je suho i sve 5, a onda fljus u nekoj sjeni. Proklizavao sam i s kenjom i sa somarom, a dobre gume sam uvijek kupovao.

zorro

Citat: fatboy  u Listopad 31, 2018, 12:02:36
Pilot road 4 TRAIL
Molim usporedbu cijene u odnosu na Mitas
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Citat: jures  u Listopad 31, 2018, 11:58:30
Prijatelj također kupio novog Stroma, 2018 ali drugi vlasnik, 14.000km. Zove ajde idemo na kavu, pa idemo. 5 km nakon kuče na prvoj otvorenoj cjesti ja sam ga izgubio, i kad se pronađemo, kaže moj motor ne može kao tvoj, jako se ljulja u korneru......Šta? Ajde mjenjajmo, nakon 5km on mene gubi, njegov motor ne mogu da vozim, kao da je snijeg na cjesti.....a pazi jebene NOVE Mitas gume...ovo je bilo samo za kantu, jer je i on na mojim Pirelli Angel GT kazao samo jebo mater onom koji je stavio to slovensko sranje na motor.

P Angel GT je najbolja guma koja mozse staviti na taj motor.
E sad si napravio totalni auzmeš

zare

Tibi nema druge nego mijenjati motor

jures

Citat: Osy  u Listopad 31, 2018, 12:01:33
Ja na motoru imam Anakee 2 i ne sviđaju mi se...prvo što su tvrde i sporo se troše...znači nema ni poznate ravne slavonske crte po sredini. Drugo, na kiši su katastrofa, da nemam TC-a pao bi već par puta...I bučne su zbog velikih lamela na gaznoj površini. Također, kližu na zmijama, ali iskusni kažu da je to normalno, možda i je, ali nije ugodno. S druge strane, poznam ljude koji su s njima napravili preko 20000 km i zadovoljni su...ja nisam...i ako bude u planu za iduću godinu idu dole :thumbup:
Ja sam imao osjecaj na DL50 išao iz Anakee 2 na 3....gorije....2 tamo tamo ok, ali 3 još lošije, tvrda....onda na Tourance next - ok, ali se trošila nejednako - bila sasvim ravna u sredini....a onda Angel GT. Sad drugi motor, 4. komplet i ne mjenjam.

Par tjedna nazad vozio od 3C do 25C, po magli, sranju ovca i krava, guma ljepila. I čak na putu kuči na autoputu od Verone do kuče jaka kiša, a ja 130-150 bez problema, bez klizanja
Bio lud, i prodao Stroma

tibertov

Citat: fatboy  u Listopad 31, 2018, 12:02:36
Pilot road 4 TRAIL
Imam pilot road 5 trail sad...i vidio si sliku na kaj lici

zare

Ove mišelinke si sam sjebao niskim tlakom, a ne prijeđenim kilometrima

tibertov


jures

Citat: zare  u Listopad 31, 2018, 12:03:28
E sad si napravio totalni auzmeš
A možda i riješio kolegu :)
Nešto je voziti se lagano cjestama a drugo natovoren na dugi put
Bio lud, i prodao Stroma

zorro

Citat: Ponti  u Listopad 31, 2018, 12:02:52
nego kada naletiš u nekoj sjeni na vlažni dio ceste od rose, imaš tempo - gaziš jer je suho i sve 5, a onda fljus u nekoj sjeni.
Drug..u takvoj situaciji te neće spasiti ni GP guma..to je uglavnom "ljigav" asfalt..i ne može se usporediti s kišnim/mokrim asfaltom.
Tu se slažem da neke gume puno bolje drže na kiši..Mitas vjerojatno nije od tih "boljih"
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 12:06:02
Imam pilot road 5 trail sad...i vidio si sliku na kaj lici
Ma ova je guma stvarno super, napravio sam 6 tkm s njom i biti će je još

bajki

Citat: jures  u Listopad 31, 2018, 12:01:45
+0,1 od tvorničkog, kao kod mene, feder sam stavi na full, ništa pomoglo

Probaj sa manjim pritiskom ispod 2.5 i 2.9.

Znam slučaj (tu je na forumu) gdje je na novoj gumi smanjenje pritiska na 2.8 (mislim da je i prednja smanjena na 2.4) dovelo do puno boljeg osjećaja u vožnji, tj. nestalo je klizanje gume.

fatboy

Citat: zorro  u Listopad 31, 2018, 12:03:11
Molim usporedbu cijene u odnosu na Mitas

Cijena nije referenca na gumi (po meni) a ovo je odgovor na Tibijev post...

Mene pare isto škakljaju, u firmi prodajemo Mitas i vjerojatno bih mogao biti zadovoljan s te strane. Ali s obzirom da sebi ne vjerujem za ocjenu gume, ne znam šta da napravim. Na motoru je sada Anake 2 i meni se čini OK kad uhvatim neki svoj (kakavgod) ritam. Ali kad mi prvi put malo pusti, ritam je otišao u materinu i onda da su ljepljive ja im ne vjerujem baš odmah...jebi ga.
Imao sam zadnju Mitas na Transalpu i samo mi je jednom pobjegla. Prednja je bila Conti Trailattack i pobjegla je više od nekoliko puta. Da se razumijemo, pobjegla kod mene znači i 2-3 cm... :-X
Kad ju je vozio Indian, išla je kao da je vrući slick na Grobniku... :-\

PA kako sad odlučit za gumu??  :misli:

tibertov

Ove priče o gumama su iste kao priče o ulju [emoji16]


Nitko nece rec vozim na tim i tim gumama sranje su bjez od tog.