Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: fatboy  u Listopad 31, 2018, 12:10:59

Imao sam zadnju Mitas na Transalpu i samo mi je jednom pobjegla. Prednja je bila Conti Trailattack i pobjegla je više od nekoliko puta.
Kad pobjegne prednja, a zadnja ne..onda se tu nema šta pričati..skalpel..nož..i skidaj je dolje  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Zašto je glažaru zadnja guma ljepo oblikovana, a meni nije...mozda je onda stvarno problem nesto drugo a ne tezina.

Suki

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 12:17:03
Zašto je glažaru zadnja guma ljepo oblikovana, a meni nije...mozda je onda stvarno problem nesto drugo a ne tezina.
...pa tlak ...na koliko on pumpa?
:moto2:

098 9232180

fatboy

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 12:17:03
Zašto je glažaru zadnja guma ljepo oblikovana, a meni nije...mozda je onda stvarno problem nesto drugo a ne tezina.

On se vozi sa kraja na kraj gume...možda je aktivniji vozač i koristi cijelu površinu gume?  :misli:

Ne podjebavam, nego razmišljam na glas... :beer:




jures

Citat: bajki  u Listopad 31, 2018, 12:10:08
Probaj sa manjim pritiskom ispod 2.5 i 2.9.

Znam slučaj (tu je na forumu) gdje je na novoj gumi smanjenje pritiska na 2.8 (mislim da je i prednja smanjena na 2.4) dovelo do puno boljeg osjećaja u vožnji, tj. nestalo je klizanje gume.
Da ja vozim manjem, ode guma u 3 mjeseca, a prijetelj je skinuo to odmah. Ne možeš mekano gumo (zato se ljulja i klizi) napraviti još mekšu, naravno da je osjecaj bolji kad se voziš po mekanom
Bio lud, i prodao Stroma

zare

Pa što Super Jura s motori HR ima na GSu, mislim da ti i žena ti niste teži od njih dvoje, vozite na duže ture, slične motore ....itd
Mislim da on vozi Pirelli scorpion trail II, provjeri koliko mu traju

jures

Citat: tibertov  u Listopad 31, 2018, 12:17:03
Zašto je glažaru zadnja guma ljepo oblikovana, a meni nije...mozda je onda stvarno problem nesto drugo a ne tezina.
Nema šanse da ima on ljepo oblikovano! On je uništi na rubovima, kako znam? Jer se vozim sa njim, i ne samo to ja mu vozim gumu na Stromu 500km u Italiju, da se možemo voziti dalje!

I onda je novom gumom u Apeninima išao preko pijeska na komolac.....izveo Marqueza
Bio lud, i prodao Stroma

jures

Baš zato govorim da je ljepa vožnjom cjestom a vožnja otovoren u svim uvjetima nešto sasvim drugo
Bio lud, i prodao Stroma

Saxi

Citat: bajki  u Listopad 31, 2018, 10:39:12
Heidenau baš i nespada u red jeftinih guma.
U nas su Pireli i Metzeler sa montažom od 250 na više preko veze, ne u radnji kao u vas i a Haidenau ispod 200.

@ Osy Anakee 2 mi se sviđala manje vise, ali 3 sam bio nezadovoljan u svim uslovima vožnje, i ono što niko ne pominje ovde je starost gume, neko kupi polovni motor sa gumama koje su malo prešle, imaju dobru šaru, ali su tvrde i ne leže lepo, jer su stare 3 i više godina, a to je jako bitno. Ako je stil vožnje lagan, onda guma nije toliko bitna, ako se ganjas po putu, onda bi gume trebalo menjati posle 2 sezone, e sad to što nisu jeftine i tražimo kompromise je druga stvar.

Ponti

Citat: jures  u Listopad 31, 2018, 12:24:40
Nema šanse da ima on ljepo oblikovano! On je uništi na rubovima, kako znam? Jer se vozim sa njim, i ne samo to ja mu vozim gumu na Stromu 500km u Italiju, da se možemo voziti dalje!

I onda je novom gumom u Apeninima išao preko pijeska na komolac.....izveo Marqueza

Koja je ovo dolje nova guma, sviđa mi se šara

iviccaa

Dodao bih uz ovo gore od uvazenog kolege Saxi-a  ;)
da je isto tako bitno koliko guma prodje ciklusa zagrijavanja i hladjenja.
Netko stavi nove gume i odvozi turu od 5000km u 2 tjedna i on je prosao 14 ciklusa zagrijavanja i hladjena. Mozda 28, ako je bila jedna duza pauza u danu.

Ja koji idem na posao 20km u smjeru napravim 250 ciklusa za tih istih 5000km, ako ne racunam duze vikend voznje. Zu voznje je taj broj oko 120-150.
Htjeli-ne htjeli guma se skuha i lagano "plastificira" i onda pocnu dolaziti do izrazaja lose osobine.

zare

Citat: iviccaa  u Listopad 31, 2018, 12:55:51
Dodao bih uz ovo gore od uvazenog kolege Saxi-a  ;)
da je isto tako bitno koliko guma prodje ciklusa zagrijavanja i hladjenja.
Netko stavi nove gume i odvozi turu od 5000km u 2 tjedna i on je prosao 14 ciklusa zagrijavanja i hladjena. Mozda 28, ako je bila jedna duza pauza u danu.

Ja koji idem na posao 20km u smjeru napravim 250 ciklusa za tih istih 5000km, ako ne racunam duze vikend voznje. Zu voznje je taj broj oko 120-150.
Htjeli-ne htjeli guma se skuha i lagano "plastificira" i onda pocnu dolaziti do izrazaja lose osobine.
Istina  :thumbup:

fatboy

A onda za nas koji radimo te male kilometraže, Mitas ispada best buy??  :misli:

zander

Samo da dodam da je u EU usvojen standard da gume mogu biti u prodaji na rafu sa DOTom do 3 godine starosti... to je bitno da se zna  kad se kupuje guma i da se ne juri najmladji DOT...svi znamo da volimo da to bude najmladji ....

a i ova prica oko licnih misljenja oko gume da li valja ili ne....
Jedini test koji bi bio valjan a da bi ga ja uvazio, je da isti motor primi 5 pari felni sa razlicitim gumama , da motor vozi isti covek istom putanjom od 50km ili slicno....
menjaju mu komplet set i ponovo ista tura....i tako dok sve ne iztestira...i onda napise sve sto je primetio...uslov bi takodje bio vremenski tempirana voznja u priblizno slicnim uslovima temperature...faktor mokrog kolovoza takodje ima udeo u testu , ali mislim da svi mi vozimo mnogo opreznije po mokrom i da niko ne obara motor da bi video da li mu guma drzi ili ne....

Mnogo je tu parametara jos sigurno od znacaja za kvalifikaciju gume....samo nemojte da bude kao kod srbalja da auto ima 200HP, da trosi 3l i da ima 3000ccm i da je dzabe registracija...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Citat: Ponti  u Listopad 31, 2018, 12:53:09
Koja je ovo dolje nova guma, sviđa mi se šara

To je Metzeler Roadtec 1... i ja pikiram na njih nekako mi se svidjaju....Glazaru drugi set ili treci prezadovoljan je sa njima...

http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,976.0.html
OPENMINDED PEOPLE WANTED