Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

gogs


zander

Pa jesam ....sporo vozi na pravcima a divlja po krivinama :ooda:....i kako sad da napise da li drzi lepo na 160 kad ne tera :buahaha:...a u krivinama tera ko lud??? Moraju svi asprkti da se navedu...Ni po kisi ne tera , ni po hladnom jer nema opremu...ni po mraku jer su slaba svetla.... :misli:

I ajd sad, kako da poverujes kjad napise da je dobra guma? :buahaha:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

tibertov

Dobra je guma ako vozis ko baba [emoji16]

Toni

Saxi ako je istina ovo sta Zender pise ti si moj tip vozaca. Svako moze  vozit brzo po ravnome.
Treba vidit kako voze po krivinama.

Pratim malo duze diskusiju u vezi guma i tih kako navodnoh tezina. Jedno znam da se gume  trose jako kod naglih ubrzavanja i kocenja. Jos utjece i tlak u gumama i to je to. Tezina ipak moze malo utjecati ali ne toliko da bi neko napravio upola manje km sa istim gumama.
Meni na africi je prosjek oko 15000 km iako bi mogle jos . Mjenjam svaku godinu set cisto jer mi je gust. Vozim Conti atack 2 . Prvi set je bio super a drugi ne bas. Eto ista guma a ima razlike. FJr je jeo prednju gumu vise a strom je jeo zadnju vise. To govori sve . Vise kotrljanja immanje naglih kocenja i ubrzavanja pa ce i vama trajati gume. Ko ne viruje neka proba.
Nije mi nista.

Bagy

Citat: zander  u Studeni 09, 2018, 13:24:59
Pa jesam ....sporo vozi na pravcima a divlja po krivinama :ooda:...

Dobra je to strategija, zna Saxi kako ne plaćati kazne za brzu vožnju!  :ooda: A zavoji su ionako za guštanje...  :thumbup:
mob: 095/573-6874

tibertov



Citat: Toni  u Studeni 09, 2018, 13:44:33
Saxi ako je istina ovo sta Zender pise ti si moj tip vozaca. Svako moze  vozit brzo po ravnome.
Treba vidit kako voze po krivinama.

Pratim malo duze diskusiju u vezi guma i tih kako navodnoh tezina. Jedno znam da se gume  trose jako kod naglih ubrzavanja i kocenja. Jos utjece i tlak u gumama i to je to. Tezina ipak moze malo utjecati ali ne toliko da bi neko napravio upola manje km sa istim gumama.
Meni na africi je prosjek oko 15000 km iako bi mogle jos . Mjenjam svaku godinu set cisto jer mi je gust. Vozim Conti atack 2 . Prvi set je bio super a drugi ne bas. Eto ista guma a ima razlike. FJr je jeo prednju gumu vise a strom je jeo zadnju vise. To govori sve . Vise kotrljanja immanje naglih kocenja i ubrzavanja pa ce i vama trajati gume. Ko ne viruje neka proba.

Nit ubrzavam, nit kocim jako...ako nije tezina onda je tlak.

zander

Nema ovde policije sa radarima....celu sezonu nisam naleteo ni na jednu...neznam kako i zasto...zajedno smo se vozili cesto i nikad nismo imali problem...a da jesmo , onda bi sredjivali stvari...valjda...

a krivine su krivine....neko voli brzo da ih prolazi, neko lakse, neko nezna kako to da izvede, neko tera ko djavo (Saxy )...
i ja sam tu negde samo sam mator pa sam poceo da se bojim malkice...a ko se boji , taj prezivljava...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Citat: tibertov  u Studeni 09, 2018, 13:54:25

Nit ubrzavam, nit kocim jako...ako nije tezina onda je tlak.

A kako i možeš ubrzavati s gsom, pa to jedva s mjesta ide   :smijeh:

tibertov

A kako se ti mozes sa stromom komotno vozit kad mu je ovjes katastrofa...ubrzanje ili ovjes...biram ovjes [emoji16]

Ponti

Citat: tibertov  u Studeni 09, 2018, 14:04:59
A kako se ti mozes sa stromom komotno vozit kad mu je ovjes katastrofa...ubrzanje ili ovjes...biram ovjes [emoji16]

Gel sic je riješio loš ovjes   :)

tibertov

Mos mislit, gel sic rijesio ovjes, malo ga zamaskirao bolje rec [emoji16]

Toni

Citat: tibertov  u Studeni 09, 2018, 13:54:25

Nit ubrzavam, nit kocim jako...ako nije tezina onda je tlak.
Nismo se skupa vozili. Ne znam kako vozis. Ako glazaru i zorici traju gume a njih dvoje sa bagajama nisu lagani onda ne znam sta reci, koju poruku poslati.
Obrati paznju kako vozis i koji ti je tlak u gumama. Kad si natovaren napumpaj zadnju na 3.2 a prednju na 2.7 Malo ce bit tvrđe ali ces se brzo naviknuti
Nije mi nista.

tibertov

Probao sam podignut tlak al onda je motor dosta nestabilan...kao koza skakuce [emoji16]...imam problem samo sa zadnjom gumom, prednja mi je lijepo oblikovana i jednako se trosi.

Suki

Citat: zander  u Studeni 09, 2018, 13:24:59
Pa jesam ....sporo vozi na pravcima a divlja po krivinama :ooda:....i kako sad da napise da li drzi lepo na 160 kad ne tera :buahaha:...a u krivinama tera ko lud??? Moraju svi asprkti da se navedu...Ni po kisi ne tera , ni po hladnom jer nema opremu...ni po mraku jer su slaba svetla.... :misli:

I ajd sad, kako da poverujes kjad napise da je dobra guma? :buahaha:

:buahaha: :buahaha:
:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: zander  u Studeni 09, 2018, 14:00:50
Nema ovde policije sa radarima....celu sezonu nisam naleteo ni na jednu...neznam kako i zasto...zajedno smo se vozili cesto i nikad nismo imali problem...a da jesmo , onda bi sredjivali stvari...valjda...

Blago vama!  :vino:

Tu kod nas nema sređivanja. Dobiješ čestitku poštom i sretan si jer si dobro prošao plativši 50% kazne - ako platiš u roku 3 dana!  :shhh:
mob: 095/573-6874