Putevima bratstva i jedinstva ili ti 'pegližon' tura po Srbiji

Autor Saxi, Rujan 25, 2018, 15:17:14

« natrag - naprijed »

Osy


Saxi

I sad kreću krivine i usponi, ludilo bez kraja, kvalitet puta ne baš tako sjajan, ali želja je golema da se dobar pegližon do kraja istera a kako nema gužve po ovim putevima, nastaje totalni haos, ovi Bemwejaši naravno odlaze među prvima da naprave neku busiju i naoružani aparatima opale po ostalima i gle čuda uspelo im je  :bravo:

Divovski Osy se odlično snašao na oštrim pravcima, bavarska krava je plesala i letela po putu kako joj je uši zavrtao, nije mu falilo ni snage, čitaj muda, ni znanja da odradi pegližon kad ustreba, suvereno i veselo je moj drugar gospodario sprskim putevima  :-*



Mladić Tomo ga je odvozio bez mane, veliki motor, još veće znanje i želja, kud Osy tu i on, vozili su kao jedan, mada smo se uspeli nas dvojica na momente otisnuti od gomile, pa udri po gasu i juriš u krivine  :shhh:



Evo Duleta, sa Excitinga 500 prešao na nekadašnjeg Galetovog Stroma 1000, lepo on too pegla, pažljivo i oštro, dodatno je lep motor još sa po nečim ulepšao i okitio, lepo sija i svetli po danu, a po noći kao sunce da je poneo sa sobom, širok je kao autobus sa koferima, ali i pored toga milina je gledati ga kako se provlači po krivinama, nije se još sasvim opustio, ali polako, ima čovek i smisla i znanja i srca za krivine a i druženje van puta  ;



Diletant koji više ukrašava nego vozi motor, a ima nade i za njega da nauči kako se živi  :)



Laza Kamikaza, hrkač bez premca, a tera skuter kao aždaja da ga juri, dušu mu vadi na svakom koraku, iz crvenog ne izlazi, ima veću potrošnju plodova štala i torova, pa čak i ladnih napitaka i kafa nego goriva. Ljudina i veseljak, iškolovan i neophodan za uživanje u svim pravcima, a tek kad mu padne šaka pravi motor, moraćemo i neku blokadu da mu stavimo  :smijeh:





Evo i Đontra Volte, Rvatine moje, Hrvoja, najviše me iznenadio koliko je uznapredovao sa stilom i vratolomijama od zadnje vožnje, opustio se dečko i peglao bez premca, nigde nije kasnio, čak smo ga onomad jedva stigli kad je u rep ušao KTM Advenčeru 1190 i sa Argusom kao u paru vozio, svaka čast na svemu  :gimme5:



A evo i najlepšeg motora na furki, Suki je lud načisto jer ga je vozio svuda kao da ima putne a ne enduro gume, odličan tandem su on i Afrika, tresao je po putu kao da poznaju rutu od rođenja, uvek u čelu sa najbržima , čitaj najluđima  :ooda: :shhh:


glažar


glažar

Ako treba pomoč BMW-jašima samo je treba reči dolazi i slovenska ekipa ,ili imam predlog ajde vi kod nas pa da vas ja malo provozam tu okolo  ,načičemo nešto i za SUKIJA i njegove kramparice :smijeh: :smijeh:

Saxi

Možemo mi kao trupa da gostujemo svuda, od Vardara pa do Triglava, tu oko kuće da budemo sa dragim prijateljima [emoji39]

zander

Ti mora da si inhalirao od tih vakcina za pticiji grip, pa gde je Honda najlepsi motor na furki???

Moj GSA je najlepsi

:buahaha: :buahaha: :buahaha:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Citat: zander  u Listopad 02, 2018, 17:01:18
Ti mora da si inhalirao od tih vakcina za pticiji grip, pa gde je Honda najlepsi motor na furki???

Moj GSA je najlepsi

:buahaha: :buahaha: :buahaha:
Neka si mu reko :buahaha:

Saxi

Vidi ova dva gabaritna mapetovca, koji naginju više ka napetovcima, kad ih napnem ima da progledaju [emoji16]

Suki

Citat: Saxi  u Listopad 02, 2018, 13:47:30

Divovski Osy se odlično snašao na oštrim pravcima, bavarska krava je plesala i letela po putu kako joj je uši zavrtao, nije mu falilo ni snage, čitaj muda, ni znanja da odradi pegližon kad ustreba, suvereno i veselo je moj drugar gospodario sprskim putevima  :-*


:smijeh: :smijeh:...Osy ovo isprintaj i okači na zid :ooda: jer da će ikad itko ovako što napisati ...neće :) :buahaha: :thumbup:

Saxi legenda :smijeh: :smijeh: :thumbup:
:moto2:

098 9232180

beli

 :smijeh: :thumbup: ... pokušavam nešto napisati da 'sjebem' ovu zajebanciju ali jednostavno nemam trenutno  dovoljno snage obzirom na težinu teksta .... u svakom slučaju  pridružujem se sličnim događanjima pa kad god i ako bili .... svaka čast ekipa  :ooda:
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Osy

Citat: Suki  u Listopad 02, 2018, 20:09:32
:smijeh: :smijeh:...Osy ovo isprintaj i okači na zid :ooda: jer da će ikad itko ovako što napisati ...neće :) :buahaha: :thumbup:

Saxi legenda :smijeh: :smijeh: :thumbup:
Da, to samo Saxi može napisati, moj prijatelj  :-*

Osy

Sad se izdao...kaže, njih troje jeli viršle, aka hrenovke, a mi ostali ko nas hebe :P Zato je Laza i zapomagao cijelim putem i skoro kolabiro... :samaranje: :smijeh:

agolac

Jedva čekam "pegliže" s Osyem otkad je kupio najsigurniju i najbolju pilu na svijetu. Osy, kad ćeš opet u naše krajeve?  Stromovi ti sad nisu ni do ničice. Ja se isto volim voziti dinamično i brzo :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zander

Citat: agolac  u Listopad 03, 2018, 00:21:15
Jedva čekam "pegliže" s Osyem otkad je kupio najsigurniju i najbolju pilu na svijetu. Osy, kad ćeš opet u naše krajeve?  Stromovi ti sad nisu ni do ničice. Ja se isto volim voziti dinamično i brzo :thumbup:

Ne brini nista, moze on brzo da protera 15 20 krivina ... :smijeh:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Saxi

I kad su se lutajući reporteri sklonili sa puta, nastala je još veća ujdurma, umalo glavu izgubiti jer su okoni predeli fantastični, pa put vuče u ritmu drčnog pegližona, a šume, planine, poljane, brzaci, izvori, proplanci mame da ih se gleda i upija pogledom, ali kako nikada dovoljno adrenalisnke hemije za naša čudna stanja svesti, pojačali smo tempo i negde ispred Bajne Bašte, koja je zaista više nego bajna i sjajna varošica jer dobar deo Drine prolazi, ide tik uz nju, ruku pod ruku krivudaju i egzistiraju zajedno  [emoji106] zastao sam da pokušam i ja da opalim društvo a da nikoga ne boli  [emoji14]
Nisam bio uspešan u slikanju ni upola kao Pero i Zander, manijaci koji su stigli na začelju, mada su mili sekunde u pitanju što se tiče razlike, a pošto je put sa Tare krivudao i lelujao na dole, Laza je nenadmašno bio na prvom mestu  :)
Za petama mu je bio Hrvoje koji  se nije dao i odolevao je napadima Pera i Zandera. Naravno da Osyja nema, iz razloga što je zavrnuo gas, a za njim i Tomica i odoše oni dalje.









Pauza na pumpi, da se malo napoje grla i jahača i teladi, magaraca i mula koje smo jahali, dogovor da se uskoro napravi pauza i ovekovečimo pored kućice na desnoj obali reke Drine...