Michelin Anakee Adventure

Autor iviccaa, Listopad 12, 2018, 13:38:04

« natrag - naprijed »

zander

Pametnjakovici iz lepe Slavonije :P
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Osy


zander

Posle premisljanja sta i gde, odlucio sam da motor oteram kod majstora Djunte ...to mu je nadimak, upoznacu ga danas....on je jedini majstor zvanicno priznat da zna sve oko zicanih felni i balansiranja guma starom proverenom tehnikom...ja o tome ne znam nista tako da se covek uci dok je ziv...

Firma koja mi je prodala gume , odobrila je popust od 50% na novu gumu, bio sam kod njih da se upoznamo i nisam uzeo gumu dok ne proverim sta je sa samim motorom...vlasniku se to dopalo i mislim da sam bio fer isto koliko i on za priznavanje 50% popusta....

Javljam dalje
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23

U grubo možeš si sam provjerit. Ista stvar kao na biciklu.

Ponti

Šta mi nisi rekao, imam ja balansirku za trkaće motore, pa smo mogli kod mene provjeriti

zander

Citat: Danijel 23  u Srpanj 19, 2019, 14:51:22
U grubo možeš si sam provjerit. Ista stvar kao na biciklu.

Vrlo slicno ali nije isto...balanserk aj eslicna ali nije to bas tako da se uradi pujpike trtmrt....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Bio sam kod coveka, skinuli prednji tocak  i onda mi je demostrirao sile pritiskanja zbica na mojoj felni i jednoj koju je vec pripremio...razlika je bila ocigledna tako da su na mojim felnama zbice naizgled cvrste ali sigurno imaju amplitudu preko milimetar, a na njegovom skoro da lizne 0,5mm....

Sa leve strane moje felne zbice su slabije nego na desnoj strani

Zvuk kuckanjem je takodje jedna nazovi dijagnosticka metoda i tu je takodje bilo cujne razlike....kuckali smo i zadnji tocak vrlo slican ton daje kao i prednja...

Sve u svemu sigurno nije guma, nego felne.

Sve u svemu 120E po tocku je servis i balansiranje guma.

Sve u svemu to ce sacekati 10.mesec da se odradi...

Eto to je moja odiseja i 5dnevna muka
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Ajd da sam i ja jednom u pravu :ooda: :smijeh:

Saxi

Pouka priče, opet je BMW zajebao stvar, još jedna u nizu njihovih boljki [emoji24] ali dok ima ovaca biće i sisanja [emoji23]
Idem ja da sisam sisu, domaću, sreća da nemam bavarsko drlo u garazi... inace isti taj čuveni Đunta je objašnjavao Galetu prilikom kupovine Tenere prošle godine da samo BMW ima dobru tehnologiju izrade točkova sa zicanim felnama, i da su Japanci u zaostatku i problemu.... ccc

Ponti

Citat: zander  u Srpanj 19, 2019, 21:14:19
Bio sam kod coveka, skinuli prednji tocak  i onda mi je demostrirao sile pritiskanja zbica na mojoj felni i jednoj koju je vec pripremio...razlika je bila ocigledna tako da su na mojim felnama zbice naizgled cvrste ali sigurno imaju amplitudu preko milimetar, a na njegovom skoro da lizne 0,5mm....

Sa leve strane moje felne zbice su slabije nego na desnoj strani

Zvuk kuckanjem je takodje jedna nazovi dijagnosticka metoda i tu je takodje bilo cujne razlike....kuckali smo i zadnji tocak vrlo slican ton daje kao i prednja...

Sve u svemu sigurno nije guma, nego felne.

Sve u svemu 120E po tocku je servis i balansiranje guma.

Sve u svemu to ce sacekati 10.mesec da se odradi...

Eto to je moja odiseja i 5dnevna muka

Pa, jel još u garanciji? Odnesi u bmw i neka to srede... ili ti daju nove felge.

zander

To sto su labave malo, tj. nesu zategnute kako treba je rezultat kineske masine koja ne radi to kako treba, jer se ti tockovi rade u Kini.

Nije samo BMW sa tim problemom...svi proizvodjaci imaju greske sa felnama zicanim...Sad ce svi koji voze druge motore sa zicanim felnama da skoce na mene , ali kada bi videli testiranje uzivo bilo bi im jasnije.

Oni koji mrze BMW iz bilo kog razloga neka i dalje mrze. :thumbdown:
Oni koji ga vole i dalje ce ga voleti. :)

Bez obzira na ove druge, jer
GSA je nabolji motor!
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Citat: Saxi  u Srpanj 19, 2019, 23:34:50
Pouka priče, opet je BMW zajebao stvar, još jedna u nizu njihovih boljki [emoji24] ali dok ima ovaca biće i sisanja [emoji23]
Idem ja da sisam sisu, domaću, sreća da nemam bavarsko drlo u garazi... inace isti taj čuveni Đunta je objašnjavao Galetu prilikom kupovine Tenere prošle godine da samo BMW ima dobru tehnologiju izrade točkova sa zicanim felnama, i da su Japanci u zaostatku i problemu.... ccc

Objasni pucanstvu koju to domacu sisu sisas i korelaciju sise sa drlom koje imas u garazi ??? :buahaha: :) I ko je Gale??
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Suki

Bobane jesu gume glasne? Zuje li na nekoj određenoj brzini?! Sve nešto gledam stavit ih na Kraljicu :misli:.
Ove sadašnje Haidenau K60 Scout pri brzinama između 93 do 110 zuje ko roj bumbara u kacigi :-\. Ispod 93 se ne čuju, a iznad 110 se već i šum vjetra pojačava pa ih ne čujem toliko. Krenilo me lagano nervirat :kuri:.
:moto2:

098 9232180

Osy

Citat: zander  u Srpanj 20, 2019, 07:41:51
To sto su labave malo, tj. nesu zategnute kako treba je rezultat kineske masine koja ne radi to kako treba, jer se ti tockovi rade u Kini.

Nije samo BMW sa tim problemom...svi proizvodjaci imaju greske sa felnama zicanim...Sad ce svi koji voze druge motore sa zicanim felnama da skoce na mene , ali kada bi videli testiranje uzivo bilo bi im jasnije.

Oni koji mrze BMW iz bilo kog razloga neka i dalje mrze. :thumbdown:
Oni koji ga vole i dalje ce ga voleti. :)

Bez obzira na ove druge, jer
GSA je nabolji motor!
Potpisujem...i vlasnici Yamahi Tenere imaju isti problem, samo se ne priča o tome, bitno je kenjanje na Bmw-a :smijeh:
Saxi, pitaj Galeta za njegove felge na Teneri, vjerojatno mu voblaju :-\ :-X