Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Autor Mrki, Kolovoz 02, 2017, 18:57:38

« natrag - naprijed »

Mrki

Svaka čast keko.. [emoji481]
A vi što se rajcate na onu kravu poslušajte ga kako mudro zbori.. :)

Saxi

Citat: keko  u Siječanj 29, 2019, 12:18:37
..rado bi ja tu peč za kestenje vozio, prije nego gsa  :)
Ja sam probao oba, GSA je udobniji i ružniji, kardan se ne oseti, savršenstvo bez mane, i ja bih pre Nindžu neg mindžu jahao [emoji16]

Freshman

Da malo oživimo temu...

Elem, nije mi vrag dao mira nakon što su mi Ameri na njihovom super tenere forumu napunili uši pričama o re-flashu ECU-a i puno voznijem motoru nakon tog tretmana, pa rek'o ajde da i ja probam. I napravio to u jednom servisu specijaliziranom za tuning motora  i nisam požalio. Ide sada i razvija snagu glatko za poludit, bez pomoći kuplunga diže se linearno od 2000 rpm-a i rekao bih i da manje koči motorom na abgasu, a što mi također odgovara. Ujedno sam dobio dodatna 2 Nm i 2 kw na zadnjem kotaču. Također poštelani ventili, zamijenjen lanac razvoda i sve što treba za odvozit sezonu.

Osy


bajki

Citat: Freshman  u Ožujak 10, 2019, 23:30:49
Da malo oživimo temu...

Elem, nije mi vrag dao mira nakon što su mi Ameri na njihovom super tenere forumu napunili uši pričama o re-flashu ECU-a i puno voznijem motoru nakon tog tretmana, pa rek'o ajde da i ja probam. I napravio to u jednom servisu specijaliziranom za tuning motora  i nisam požalio. Ide sada i razvija snagu glatko za poludit, bez pomoći kuplunga diže se linearno od 2000 rpm-a i rekao bih i da manje koči motorom na abgasu, a što mi također odgovara. Ujedno sam dobio dodatna 2 Nm i 2 kw na zadnjem kotaču. Također poštelani ventili, zamijenjen lanac razvoda i sve što treba za odvozit sezonu.

Zašto lanac razvoda? Koliko km ima motor?

Mrki

[emoji106]
Čitao sam i ja o tome, da se motor puno ljepše vozi..

Kako će to vrlo vjerojatno biti moj sljedeći motor, jel se može znati gdje si radio i koliko tako nešto košta?
E da, i ovo što je Bajki pitao..

Freshman

Lanac razvoda im zna biti problematična točka, barem prvoj generaciji godišta 2010 - 2013, točnije zatezač lanca. Kako sam sada otvarao motor zbog drugih zahvata, primjećeno je da zatezač nije u najboljoj formi, pa sam zamijenio sve da ne bih kasnije razmišljao o tome. Motor ima 40.000 km.

Sam re-flash sa poštelavanjem parametara i mjerenjima na dyno stolu cca 350 ojra.

Mrki

 :thumbup: Hvala za info, očekivao sam da će biti i više.

Jel znaš jel to boljka i sa modelima od 2014 pa na dalje? Ja si gledam da kada budem uzimao bude od 2014 pa na dalje..


Freshman

Navedena cifra je samo za tuning. Ventili i ostalo, još toliko, pa i još malo više.

Nešto mi ostalo u sjećanju da su i neki vlasnici novijih generacija imali izazova sa tim zatezačem, odnosno su ga preventivno mijenjali, ali ne mogu sa sigurnošću potvrditi.


agolac

Čini mi se besmisleno mjenjati i lanac ako je zatezač problem?
Iako baš zanimljiv problem jer zatezač lanca distribucije je iznimno jednostavan sklop. Plastični "pin' koji gura feder. Vi koju ste čitali o tome. U čemu je problem?  Baš me zanima?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Freshman  u Ožujak 11, 2019, 09:49:24
Lanac razvoda im zna biti problematična točka, barem prvoj generaciji godišta 2010 - 2013, točnije zatezač lanca. Kako sam sada otvarao motor zbog drugih zahvata, primjećeno je da zatezač nije u najboljoj formi, pa sam zamijenio sve da ne bih kasnije razmišljao o tome. Motor ima 40.000 km.

Sam re-flash sa poštelavanjem parametara i mjerenjima na dyno stolu cca 350 ojra.

Gdje si bio na dyno stolu? Imaš možda slikice grafova momenta i snage prije i poslije tuninga?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Mrki  u Ožujak 11, 2019, 10:39:21
:thumbup: Hvala za info, očekivao sam da će biti i više.

Jel znaš jel to boljka i sa modelima od 2014 pa na dalje? Ja si gledam da kada budem uzimao bude od 2014 pa na dalje..

Btw. Ako želiš tunirati klajva isto možeš. Samo bookiraj stol za mene i tebe i ajmo. Iako, ubrzo su stolovi oboslete. Insoric

https://www.insoric.com/en/service/insoric_realpower.php

Uspoređivali su rezultate s stolovima i to je to  :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Freshman

Citat: agolac  u Ožujak 11, 2019, 23:38:26
Čini mi se besmisleno mjenjati i lanac ako je zatezač problem?
Iako baš zanimljiv problem jer zatezač lanca distribucije je iznimno jednostavan sklop. Plastični "pin' koji gura feder. Vi koju ste čitali o tome. U čemu je problem?  Baš me zanima?

Potpuno si u pravu. Krivo sam se izrazio, zamijenjen je samo zatezač, a ne i fazni lanac koji je bio dobar i kojeg nije trebalo mijenjati. Nisam stručnjak, ali mislim da je konstrukcija zatezača na Super Teneri malo složenija od "plastičnog pina koji gura feder". No, kako god, taj im zatezač zna biti neuralgična točka, ali je dobra stvar da se može čuti da postaje zreo za intervenciju postepenog promjenom zvuka iz samog agregata, naročito odmah nakon pokretanja motora.

Imam slikice sa dyno stola prije i poslije, pa ak se sjetim ću priložit kad ih nađem.

Saxi

Vlasnik najlepse stare - old school hiljadarke je zaseo i malo provozao Trenerku Galetovu, odusevljen je bio mirnim radom, malom potrošnjom... ali mu je zasmetalo što nije motor za lude i brze vožnje [emoji16]
Kako god, lepo mu je cucnula i slakocom su zajedno padali u krivine [emoji39]









Freshman

Lijep motorić, pa ne sumnjam i da je vožnja bila dobra.

Nego, što mu je ovo crveno između štapova vilica što se vidi na prvoj slici ?

A da i mi konja za trku imamo, to je jasno...

Ajmo kontinentalci, gdje je ovo slikano ?