Moreys Heavy Duty Oil Stabilser - dodatak ulju

Autor Ponti, Studeni 23, 2018, 11:10:04

« natrag - naprijed »

Ponti

Kaže ovaj moj da je i mjenjač mekši s tim. A i da je bolje za hladni start, jer kao na nekim dijelovima motora ulje se iscijedi onda slijedi start bez "dosta" ulja na tim dijelovima, a s ovim ostane ulja i na tim dijelovima kao ne iscijedi se sve, spominjao je za primjer bregastu.

Bagy

Kod " normalne" vožnje mjenjač je tih, a u "sport-touring" modu je malo bučniji.  :) Za ostalo se slažem!  :thumbup: Štetiti ne može... A dobit ću puno više za motor prilikom prodaje. Mo'š mislit!  :smijeh:
mob: 095/573-6874

agolac

A jeste ludi :ebudale:

Nemate vi pojma, ovo je najbolje za vas i vaše motore. Tko to lijeva u hladnjak motor mu vozi najmanje 300k km:



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti


Danijel 23

Citat: Ponti  u Studeni 23, 2018, 11:10:04
Moreys Heavy Duty Oil Stabilser je dodatak ulju u mašini, mjenjaču i karadanu.

Onaj Australac s GS-om je napravio 130 tkm bez iti jednog kvara. Govori mi kako zadnjih 20 godina koristi ovaj dodatak u sva ulja u svim njegovim vozilima, a ima 14 motora, 3-4 osobna auta, par kamiona i kombija.
Što se tiče gs-a, stavlja ga u ulje za kardan, mjenjač i mašinu. Od prve promjene ulja nakon 1000 km to je stavljao i nikada nije imao nikakav problem na motoru niti potrošnju ulja.

Inače, čovjek je mehaničar, ima svoju mehaničarsku firmu u AU koja radi najviše za Caterpillar i rješava probleme od bagera do brodova. Tako je i to recimo kao neka referenca.

Osobno, nemam pojma je li to dobro ili nije, ali on govori da je to odlična pomoć u očuvanju podmazivanja tako i očuvanju mašine. Još mi kaže da to kupim i dodam u Cobru za podmazivanje lanca, jer će onda ulje još bolje prijanjati za lanac.
:-X :thumbup:

Bagy

Općenito se ljudi (bajkeri) boje te kilometraže, pa prodaju svoje motore čim se približe jubilarnoj brojci...
mob: 095/573-6874

Ponti

Citat: Bagy  u Studeni 25, 2018, 20:14:52
Općenito se ljudi (bajkeri) boje te kilometraže, pa prodaju svoje motore čim se približe jubilarnoj brojci...

Spomenuti Australac nikada nije prodao svoj motor  :)

Bagy

Citat: Ponti  u Studeni 25, 2018, 20:39:24
Spomenuti Australac nikada nije prodao svoj motor  :)

Zato jest velika većina ovog foruma...  ;)
mob: 095/573-6874

fatboy

Citat: Ponti  u Studeni 25, 2018, 20:39:24
Spomenuti Australac nikada nije prodao svoj motor  :)

Mozda je preveliko drlo sa visokom cijenom?  :ebudale:

Ponti

Citat: fatboy  u Studeni 25, 2018, 21:00:32
Mozda je preveliko drlo sa visokom cijenom?  :ebudale:

Ma ne, čovjek kupi novi motor i vozi, onda opet kupi novi ..... i tako ima 14 motora :smijeh:

agolac

Stromovi ionako i bez dodataka idu do 650.000 km tako da ne znam čemu? Samo dodatni trošak?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Studeni 25, 2018, 21:23:05
Stromovi ionako i bez dodataka idu do 650.000 km tako da ne znam čemu? Samo dodatni trošak?

Neka ide milijun  :)

agolac

Citat: Ponti  u Studeni 25, 2018, 21:24:33
Neka ide milijun  :)

Većina ljudi radi 10ak tisuća godišnje? To je 100 godina :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Studeni 25, 2018, 21:26:22
Većina ljudi radi 10ak tisuća godišnje? To je 100 godina :)

Tako je, neka i unuci voze stroma  :smijeh:

zare

Moj nek rikne i prije 100tkm na recimo 60-70, zaboli me  ;) nadam se da će do tad biti kod nekog drugog, a ja gaziti recimo nekog budućeg  stroma 1200 ili nešto  od 1600 - 1800 ccm za penzionere  :)