PRIJELAZ GRANICE

Autor Paf, Listopad 05, 2020, 00:17:21

« natrag - naprijed »

Paf

 Kad dodjes na granicu,i 10 auta ispred tebe,dali cekas,ili ides ravno pred kontrolu,koje je pravilo pravilno,dali cekati ili proci,ili ce te vratiti nazad...  :misli:

Macak

Biti i ne bit , pitanje je sad,,,,,,  :thumbdown: :thumbup:
Glupe žene podižu glas a pametne noge
Bolje popiti sa Alzheimerom nego proliti sa Parkinsom
0981890220

Paf

Lako se tebi zahebavat ka ti e zenin motor i vozi te,pa e puste...   :misli:

Ponti

Nigdje na granici ne čekam u redu ..... osim ako ideš u Tursku, tamo vojska s dugim cijevima, nema zafrkancije.

Paf

 OK.,znaci ides,pa sta bude...  :thumbup:

Ponti

Citat: Paf  u Listopad 05, 2020, 11:25:53
OK.,znaci ides,pa sta bude...  :thumbup:

Netko zna srati od policajaca, ali samo kažeš da ti je jako vruće pod kacigom i u opremi, dok ovi u autima imaju klimu .... tada su svi puni razumijevanja  :)

Bez zezanja, nikada nisam imao veći problem zbog toga, a prešao sam granica i granica.

željko

•   72) pretjecanje je prolaženje vozilom pokraj drugog vozila koje se kreće u istom smjeru,
•   73) obilaženje je prolaženje vozilom pokraj zaustavljenog ili parkiranog vozila ili drugog objekta koji se nalazi na prometnoj traci kojom se vozilo kreće,
•   82) kolona je niz od najmanje tri vozila, osim bicikla, traktora, radnog stroja i zaprežnog vozila, koja su zaustavljena na cesti ili se kreću istom prometnom trakom u istom smjeru, pri čemu su brzina kretanja vozila i postupci vozača međusobno uvjetovani i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo,
Ako si na motoru/skuteru i vidiš da jedno ili dva mjesta ispred ima prostora za tvoj motor ti imaš pravo dati lijevi žmigavac i doći na to mjesto. U ZSPC čl. 70 doista piše da ne smiješ pretjecati kolonu. Ali po čl. 66 istog zakona ti smiješ pretjecati jedno po jedno, ili dva po dva vozila ukoliko time ne ometaš vozila koja dolaze iz suprotnog smjera i ako na cesti ima dovoljno prostora za sigurno izvođenje tih radnji.

Pretjecanje kolone je zabranjeno, ali prolazak pored kolone koja stoji nije više pretjecanje nego obilaženje, koje je dozvoljeno čak i preko pune linije ako se time ne ugrožava promet iz suprotnog traka

Martin

Citat: željko  u Listopad 05, 2020, 11:50:30
•   72) pretjecanje je prolaženje vozilom pokraj drugog vozila koje se kreće u istom smjeru,
•   73) obilaženje je prolaženje vozilom pokraj zaustavljenog ili parkiranog vozila ili drugog objekta koji se nalazi na prometnoj traci kojom se vozilo kreće,
•   82) kolona je niz od najmanje tri vozila, osim bicikla, traktora, radnog stroja i zaprežnog vozila, koja su zaustavljena na cesti ili se kreću istom prometnom trakom u istom smjeru, pri čemu su brzina kretanja vozila i postupci vozača međusobno uvjetovani i između kojih ne može bez ometanja ući drugo vozilo,
Ako si na motoru/skuteru i vidiš da jedno ili dva mjesta ispred ima prostora za tvoj motor ti imaš pravo dati lijevi žmigavac i doći na to mjesto. U ZSPC čl. 70 doista piše da ne smiješ pretjecati kolonu. Ali po čl. 66 istog zakona ti smiješ pretjecati jedno po jedno, ili dva po dva vozila ukoliko time ne ometaš vozila koja dolaze iz suprotnog smjera i ako na cesti ima dovoljno prostora za sigurno izvođenje tih radnji.

Pretjecanje kolone je zabranjeno, ali prolazak pored kolone koja stoji nije više pretjecanje nego obilaženje, koje je dozvoljeno čak i preko pune linije ako se time ne ugrožava promet iz suprotnog traka
:thumbup:
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

Saxi

Svuda preskočimo red, stanemo u stranu, uglavnom ja skupim dokumenta za većinu, poskidaju se kacige i sve pet, prođe bez problema, ali kako je politika kurva, tako su počeli problemi sa prelaskom CG granice, i izdrkavanjem zaposlenih da se vratimo na kraj kilometarske kolone. Tad mi pada klapna, tražim šefa, postajem drzak na "fin" način i prolazim. Ove godine nam je bil zabranjeno da uđemo u CG pa nisam pokušavao, a i smučilo mi se iskreno uvek neka prepirka. Na CG granici gde je većinski muslimanski živalj, nikakvih problema, čak smo pre neku godinu na prelasku ka Albaniji dobili gratis i nekoliko litara benzina da se ne vraćamo natrag do Gusinja pa za Plav do benzinske, ostao sam bez teksta i pozitivno iznenađen i zatečen tim prijateljskim gestom.

zorro

Da..sve ovisi i o (ne)čovjeku ..tj. policajcu..ali uglavnom nisam imao nikad problema ..a nije ni pametno sve obići i doći pred samu kućicu..ja uvijek stanem na početku nastrešnice..to je u biti 2-3 auta ispred same kućice policije/carine
Ja kad sam na motoru za mene osobno (za druge me boli kurac) vrijedi pravilo 1. na semaforu...1. na križanju..itd..
Ako ću čekati u kojekakvim kolonama onda se neću motorom ni vozit.. što kaže Ponti..lako je sjedit u autu s klimom i čekat semafore..nekakve radove..ili križanja na kojima čekaš po 5. min da bi uspio priječi itd. Motor je druga stvar..SAMO GAS  :blato:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Citat: zorro  u Listopad 05, 2020, 12:46:52
Da..sve ovisi i o (ne)čovjeku ..tj. policajcu..ali uglavnom nisam imao nikad problema ..a nije ni pametno sve obići i doći pred samu kućicu..ja uvijek stanem na početku nastrešnice..to je u biti 2-3 auta ispred same kućice policije/carine
Ja kad sam na motoru za mene osobno (za druge me boli kurac) vrijedi pravilo 1. na semaforu...1. na križanju..itd..
Ako ću čekati u kojekakvim kolonama onda se neću motorom ni vozit.. što kaže Ponti..lako je sjedit u autu s klimom i čekat semafore..nekakve radove..ili križanja na kojima čekaš po 5. min da bi uspio priječi itd. Motor je druga stvar..SAMO GAS  :blato:
...ti zadnji put nisi čekao ni na pružnom prijelazu uz spuštenu rampu i zvučno-svjetlosni signal na semaforu koji viče IDE VLAK, IDE VLAK :smijeh:
:moto2:

098 9232180

zorro

Citat: Suki  u Listopad 05, 2020, 13:26:21
...ti zadnji put nisi čekao ni na pružnom prijelazu uz spuštenu rampu i zvučno-svjetlosni signal na semaforu koji viče IDE VLAK, IDE VLAK :smijeh:
iz iskustva znam da se na rampama u kojekakvim vukojebinama čeka i po 10-15 min. da se rampa digne..i to kad je vlak već prošao  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Dadi

Paf bi mogao  imati problema na granicama, ako npr stane u Strmici na Hr strani, njegov vrh čizama je već u BiH, jer kućice nisu daleko jedna od druge.
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Špoki

 :ebudale: :smijeh: već je u prekršaju, a nije ni prešao granicu :)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Dinko

Citat: Paf  u Listopad 05, 2020, 00:17:21
Kad dodjes na granicu,i 10 auta ispred tebe,dali cekas,ili ides ravno pred kontrolu,koje je pravilo pravilno,dali cekati ili proci,ili ce te vratiti nazad...  :misli:

Ne znam gdje nam je Ofi - u Sloveniji su ljetos imali raspravu u medijima o tome....:

https://ptujinfo.com/novica/slovenija/smejo-motoristi-prehiteti-dolge-kolone-avtomobilov-pred-mejnimi-prehodi/140330