Akumulator

Autor VUCIBATINA, Svibanj 23, 2021, 20:46:48

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: Osy  u Svibanj 24, 2021, 07:29:56
Nisam stručnjak, ali zašto novi akumulator spajaš na punjač :misli: Gdje si to pročitao, tko ti je rekao da se tako radi :huh:
Malo kasnije... :) Mislio sam napisati, zašto tako često spajaš? Mislim da nema potrebe za tim

VUCIBATINA

Zasto ne?
Bio nov ili star punjac je stavljen na odrzavanje i neznan da mu to moze nastetiti.
Ako san u krivu onda san ga ja sjeba jer nikad vise od 2-3 dana nije bija bez punjaca ako se motor ne vozi.

Al  tako mi na vespi stoji gotovo cilu godinu i njezin kineski aku od 100kn i dalje radi
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

E sad mi pade nesto na pamet.
Kad sam kod stroma trazija jel vuce struju negdi to je bilo lako.
Spojim multimetar između - kleme i akua i pratim jel pada napon,nakon tog izvlacim osigurace i vise manje lako skuzim di je problem.

Kako to ode pogledati s obzirom da motor nema osiguraca a kako uvik radi sat i ko zna sto jos uvik ce biti nekakav pad napona??
Jos plus toga svega nakon sto se izgasi kontakt na bravi jos nekih 30sec neke atvari po motoru rade jer recimo navigacija izgubi napajanje nakon tako cca 30sec a spojena je na originalni konektor od navigacije za bmw
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Svibanj 24, 2021, 07:38:50
E sad mi pade nesto na pamet.
Kad sam kod stroma trazija jel vuce struju negdi to je bilo lako.
Spojim multimetar između - kleme i akua i pratim jel pada napon,nakon tog izvlacim osigurace i vise manje lako skuzim di je problem.

Kako to ode pogledati s obzirom da motor nema osiguraca a kako uvik radi sat i ko zna sto jos uvik ce biti nekakav pad napona??
Jos plus toga svega nakon sto se izgasi kontakt na bravi jos nekih 30sec neke atvari po motoru rade jer recimo navigacija izgubi napajanje nakon tako cca 30sec a spojena je na originalni konektor od navigacije za bmw
I još ima Canbus, tako da se ja s tim ne bi zajebava...

Tuljan

Uglavnom, poanta svega je: sa svim ostalim potrebnim alatima, ubuduće nositi i rezervni akU(O)mulator, po mogućnosti da nas prati jedan kombi sa rezervnim dijelovima, rezervnim gumama i ko zna čime još

:smijeh:
:ooda:

Neka, uglavnom smo super prošli s obzirom da smo bili bogu iza nogu, a naravno nedilja je pa i ono što eventualno postoji ne radi

Da stvar bude bolja, signal na mobitelu je bio na jednoj crtici, a usput smo bili i u roamingu, tako da nam se sve poklopilo

:samaranje:

a skoro nas je i  :kisa: oprala dok smo čekali


Još jedna stvar, nisam uspio slikati, ali to bogu iza nogu je bilo pored nekakvog groblja  :buahaha:, tako da je bio potpuni doživljaj stajati tamo 2 sata

keko

..jbt, ovi beemveji, osim kaj trgaju kardane spajaju i čelije u akumulatorima  :huh: :smijeh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: Osy  u Svibanj 24, 2021, 10:17:39
I još ima Canbus, tako da se ja s tim ne bi zajebava...
s čim se nebi zajebavao  :huh: ..s istrumentom/multimetrom provjeriti dali gdje vuče struju  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

keko

..malo kasnije..

Sorry Vucibatina, šala mala.  :)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Ćoso



Ma mi se i provozamo...Nemojte samo drvlje i kamenje

https://www.relive.cc/view/vKv27zoNEoO

Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

VUCIBATINA

Ma da,osim sto sarafamo nekad se i vozimo,bar dok se ne pokvare :P


I ima li neko kakvu ideju kako provjeriti vuce li nesto struju na njemu,yubito me iznevjerija skroz,nema niti jedan video.
Klasicna metoda tu ne funkcionira.

Ne virujem da vuce al kad je vec aku vanka provjerija bi to
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Prodaj krš i kupi Stroma!   :belj:
:vino:

VUCIBATINA

Zar i ti sine brute????
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Svibanj 24, 2021, 15:03:59
Zar i ti sine brute????
Može i Tomos 90 electronic, a on nema ni akumulatora!  :)

VUCIBATINA

Cude se u berena kako je crka,
Kazu da mu nemoze nikako lose biti da je sto cesce na punjacu i da je stavarno rjetko da se kratko spoje ćelije.

Nakon citanja ipak cu ponovo ici na yuasu.
Preko tuljana  s popustom je dobijem za 430kn.
Exide imaju isto al svi kazu da je yuasa ipak bolja a ja san samo baksuzan.

Da slucajno nesto i izvlaci struju na motoru to nebi bilo uzrok ovome.moglo bi samo iscicati ga da nemore upaliti i to je sva steta.nevirujem da izvlaci al testirati cu sad kad novi stavim.u petak idem na put tako da do petka ga necu voziti i necu ga na punjac stavljati pa cu viditi voltazu jel pada ili ostaje isto
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zubakis

Moji svi motori su bili na Ctek-u. Nikad problema takve vrste nisam ima. Ako ne vozin više od 7 dana onda je na punjaču, ili ako nije bija spojen a znam da ujutro idem u đir spojim ga vecer prije tako da ujutro grune ko mina.
Vuci šta je sa garancijom? Istekla?