VALVOLINE DURABLEND 4T SAE 10W-40 1L

Autor Bagy, Rujan 22, 2017, 09:14:49

« natrag - naprijed »

Bagy

Dakle, kolega sa srednjeg foruma Brmbi koristi ovo ulje za DL 650 K7 i kaže da mu motor ne troši ni kapi ulja. Zadnja izmjena mu je bila nakon 9,000 km prijeđenih (na povratku s Nordkappa).

"Od šestog mjeseca koristim Valvoline i četiri puta sam mijenjao ulje od tada. Niti jednom nije falilo niti kapi. Idući tjedan opet radim servis, a ulje je na max. Darko (Labaš) kaže da slobodno produžim servisni interval jer ulje koje ispusti izgleda k'o novo. Eto... :)"

Pa si ti misli! Da li je još netko koristio to ulje? Ja ću definitivno probati s Valvoline drugi put...
mob: 095/573-6874

zizu

Za aute je to ulje smece malo vece....barem ja imam takvo iskustvo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Mrki

Jel rekao kako mu se ponaša mjenjač, tj šaltanje naspram 15W50 ulja?

agolac

Probaj pa javi. Ja se ne opterećujem s uljima, troši, ne troši. Svi imaju različita iskustva s uljima. Ja samo tankam i vozi miško. :beer:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Citat: Mrki  u Rujan 22, 2017, 09:17:55
Jel rekao kako mu se ponaša mjenjač, tj šaltanje naspram 15W50 ulja?

Kaže da jednako škljoca kao i kad ga je kupio, a sad već ima preko 100.000 km! Zato me i iznenadila ta "nepotrošnja" ulja!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

agolac

Citat: Bagy  u Rujan 22, 2017, 11:26:29
Kaže da jednako škljoca kao i kad ga je kupio, a sad već ima preko 100.000 km! Zato me i iznenadila ta "nepotrošnja" ulja!  :thumbup:

Možda čovjek vozi penzionerski?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Citat: agolac  u Rujan 22, 2017, 12:14:02
Možda čovjek vozi penzionerski?

Pa, sigurno da ne jurca - do Nordkappa on i žena full (ali FULL) natovareni i kaže:

"Što se tiče ulja mogu reći slijedeće: od kada koristim Valvoline, Strom ne troši niti kapi ulja, a od kada ulju dodajem motorcoat ls 27, potrošnja goriva se smanjila za oko 4 dcl i sada troši oko 4,3 litre."

mob: 095/573-6874

Ponti

Citat: Bagy  u Rujan 22, 2017, 12:22:54
Pa, sigurno da ne jurca - do Nordkappa on i žena full (ali FULL) natovareni i kaže:

"Što se tiče ulja mogu reći slijedeće: od kada koristim Valvoline, Strom ne troši niti kapi ulja, a od kada ulju dodajem motorcoat ls 27, potrošnja goriva se smanjila za oko 4 dcl i sada troši oko 4,3 litre."

Svaka čast na kilometrima, ali 4,3 odnosno 4,7L/100 s malim stromom i teretom :smijeh: ...... bolje da je za Nordkap kupio-unajmio kamper.

Muha


Ponti


agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ljudi, ne opterećujte se s uljima, već ih rađe mjenjajte na vrijeme. Šta me boli šta troši ulje kad ga ionako izbacim van i bacim. Nisam ništa dobio ako troši više ili manje. :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Kad ga cepas troši, kad voziš umereno ne troši, ako su veće vrućine ili gabaritniji vozač il pride i suvozač a gas se zavrne, kenja mora ulja da popije. Treba samo voditi računa da se isto pravovremeno dolije zbog statora da bi se bolje hladio i da ne crkne tj ne pregori I teraj Miško u nedogled koliko dan traje i novčanik nam daje [emoji5]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zare

Nije tocno, moj K5 nije trosio kako ga god vozio

Ponti

Moj K9 je trošio motul, nakon prijeđenih 4 Tkm možda deci ili dva do 6 tkm kada se ulje mijenjalo. S tim da sam ganjao motor. Silkolene sintetiku nije trošio ništa kako god ga vozio.