nolan, x-lite ili shoei

Autor miha, Listopad 17, 2017, 10:40:19

« natrag - naprijed »

Bagy

Što se tiče buke, najveća je kad vozim Stroma s originalnim vjetrobranom, već preko 100-tke ne čujem motor - samo huk vjetra... s Airstream vizirom motor baš fino brunda! I ne trebaju čepići!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

iviccaa

Najtisa je kaciga ona koja ti savrseno sjedne na glavu, a to nije lako naci. Treba vremena i vremena provesti u Louisu s raznim kacigama na glavi.
Naravno da vizir igra veliku ulogu,
ali ako ti se zrak provlaci preko obraza ili iza vrata u kacigu nema tu pomoci.

Tu mi se Schubert jedino svidja jer je donji "poklopac" napravljen iz jednog komada dok je kod Shoeia iz 3 tako da postoje 2 mala prolaza za zrak.

Ponti

Ne slušaj ove ispred, pojma nemaju  :smijeh: nego dobro slušaj što ću ti ja reći   ... ako shoei onda air-gt, ako x-lite onda 702.
Nolan je klasa ispod.

Ćoso

Citat: iviccaa  u Listopad 17, 2017, 10:47:39
Bez obzira koju kacigu nosiš čepići su preporučljivi.
Brze od 60 km/h i/ili duze od 30min na motoru --> nosi čepiće. ;)
Ne slažem se (ok, možda je tako kod nekih kaciga (ja imam C3 Schubert i super izolira buku (inam čak otvorenog Akrapoviča))).

Miha, jesi probao Schubert?

keko

..kum mi ima Shoei i tvrdi da je odlična po pitanju buke, ja kupio Nolan N90.2 i sranje žešće  :thumbdown: eto možda ti to kaj pomogne
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

iviccaa

Ćoso umanjuje buku, naravno,  ali ako jos mogu dodatno smanjiti intenzitet i ispeglati određene frekvencije....zasto ne?
Sluh ce mi u starosti biti zahvalan. ;)

Ali svakom svoje....

keko

Citat: iviccaa  u Listopad 17, 2017, 14:35:27
Ćoso umanjuje buku, naravno,  ali ako jos mogu dodatno smanjiti intenzitet i ispeglati određene frekvencije....zasto ne?
Sluh ce mi u starosti biti zahvalan. ;)

Ali svakom svoje....
..ok, vidim da imaš iskustva sa tim čepićima, ne zajebavam se nego pitam ozbiljno, kakav utjecaj imaju ti čepići u kombinaciji sa bukom kacige na to da čuješ što se događa oko tebe u prometu
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

iviccaa

Stvar je u tome da čepići smanjuju dosta buku. Ja imam Pinlock iz Louisa i na stranici piše da se pri brzini od 100km/h razvija buka od 95-105 dB u kacigi što je više od zdravstveno propisanih 85dB.
Čepići smanje buku za 24dB, čime se spušta ispod ovih 85dB.

Sve ostale zvukove normalno čuješ: kad ti netko trubi, govori ili sl. Malo je prigušeno, ali ne kao buka od vjetra i motora.

Nisu jeftini, Pinlock je 25€, dobijes 2 para čepića i jedan par tih "filtera", tako da si izabereš veličinu prema svom uhu.

Ja ih imam već 2 god i prezadovoljan, vrijeme je da ih promijenim jer ne sjednu više lijepo unutra, ali ok.

keko

Citat: iviccaa  u Listopad 17, 2017, 15:08:18
Stvar je u tome da čepići smanjuju dosta buku. Ja imam Pinlock iz Louisa i na stranici piše da se pri brzini od 100km/h razvija buka od 95-105 dB u kacigi što je više od zdravstveno propisanih 85dB.
Čepići smanje buku za 24dB, čime se spušta ispod ovih 85dB.

Sve ostale zvukove normalno čuješ: kad ti netko trubi, govori ili sl. Malo je prigušeno, ali ne kao buka od vjetra i motora.

Nisu jeftini, Pinlock je 25€, dobijes 2 para čepića i jedan par tih "filtera", tako da si izabereš veličinu prema svom uhu.

Ja ih imam već 2 god i prezadovoljan, vrijeme je da ih promijenim jer ne sjednu više lijepo unutra, ali ok.
..fala na odgovoru  :thumbup:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

miha

Citat: Ćoso  u Listopad 17, 2017, 14:16:10
Ne slažem se (ok, možda je tako kod nekih kaciga (ja imam C3 Schubert i super izolira buku (inam čak otvorenog Akrapoviča))).

Miha, jesi probao Schubert?
nisam, nije bilo ispod 400 E, gledao sma do 300...
kažem ova shoei mi je sjela na glavu odlicno samo je crna.... ali izgleda da cu to morat prožvakat...na kraju.
Pravo vrijeme je malo prije

miha

čudno, nitko se nije spomenuo x-ce
Pravo vrijeme je malo prije

Osy

Ne kontam sad, ono što ja znam, Pinlock je folija za vizir protiv magljenja...de pojasni ;)

iviccaa

Hehe, i mene je cudilo to kad sam vidio, ali ispada da ista firma radi i folije i čepiće.

miha

Pravo vrijeme je malo prije

miha

ja sam isto na prvu shavtio da "buku koju stavra pinlock", čepići umanjuju... a ne kako je trebalo, "buku kacige, pinlock čepići smanjuju za".....
Pravo vrijeme je malo prije