DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

agolac

Ovo ću isto probati jer već imam ultrasonic cleaner.

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Lavandić

Jesi li otkrio što je motoru (agregatu)? Pusti sad hrđave vijke

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


agolac

Citat: Lavandić  u Siječanj 27, 2018, 19:15:34
Jesi li otkrio što je motoru (agregatu)? Pusti sad hrđave vijke

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Nisam još. Danas sam skidao ispuh, swingarm itd. Sutra dalje... Stay tuned.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Lavandić

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 19:22:30
Nisam još. Danas sam skidao ispuh, swingarm itd. Sutra dalje... Stay tuned.
Pojeo sam sve nokte, čekajući rasplet

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Patak

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 19:14:08
Ovo ću isto probati jer već imam ultrasonic cleaner.



Imaš ultrasonic cleaner :gimme5: :thumbup: Ak budem trebao očistiti karburator, budem te nazvao

agolac

Citat: Patak  u Siječanj 27, 2018, 19:28:10
Imaš ultrasonic cleaner :gimme5: :thumbup: Ak budem trebao očistiti karburator, budem te nazvao

Imam ovaj... Koliko je dobar ne znam. Nije profi. Samo zovi. Pošaljem ti ga poštom pa se igraj...i vrati poštom

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: zorro  u Siječanj 27, 2018, 19:08:37
Limunska kiselina..bolja od sirćeta ziher..moja hanuma vazda nešto otapa u limunskoj

Gdje se kupi neka veća količina? Da baš ne cijedim limune  :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Lavandić

U taj ultrasonični čistač koja tekućina ide?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


agolac

Citat: Lavandić  u Siječanj 27, 2018, 20:04:56
U taj ultrasonični čistač koja tekućina ide?!?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Voda plus ako još nešto želiš dodati da boljd čisti. Npr. Mogao bih probati s octom. Sigurno ima i specijalnih tekućina.

Ultrasonični čistač ti ultrasoničnim valovim stvara male balončiće u vodi kao neke male"eksplozijice" te ti balončići čiste površinu. Također se upotrebljavaju za čiščenje karburatora, injektora gdje ne možeš doći a ti balončići uđu svugdje...

Ljudi s njime čiste i nakit pa se dosta reklamira u tu svrhu..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 20:15:05

Voda plus ako još nešto želiš dodati da boljd čisti. Npr. Mogao bih probati s octom. Sigurno ima i specijalnih tekućina.

Ultrasonični čistač ti ultrasoničnim valovim stvara male balončiće u vodi kao neke male"eksplozijice" te ti balončići čiste površinu. Također se upotrebljavaju za čiščenje karburatora, injektora gdje ne možeš doći a ti balončići uđu svugdje...

Ljudi s njime čiste i nakit pa se dosta reklamira u tu svrhu..

Imam i ja ultrasonic, samo mi je riknuo grijač. Tako ugrijem vodu s onim uranjajučim grijačem i onda bzzzzz.
Zavisi za što se koristi, kod mene za odmašćivanje nakita poslije poliranja i s destiliranom vodom koristim tekući deteđent za suđe, na 4 L vode jedan deci likvija. Voda ne bi trebala biti iz pipe jer ima kamenca, pa znaju ostajati fleke na predmetu, tako je najbolje koristiti kondezat iz klime.

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

E, da .... predmet ne bi trebao biti na podu ili dirati bilo koju stijenku kadice, nego visiti u tekućini na pola puta.

agolac

Citat: Ponti  u Siječanj 27, 2018, 20:40:52
E, da .... predmet ne bi trebao biti na podu ili dirati bilo koju stijenku kadice, nego visiti u tekućini na pola puta.

Ili biti u za to predviđenoj mrežici koja je dio cleanera i drži ga iznad...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Siječanj 27, 2018, 20:43:59
Ili biti u za to predviđenoj mrežici koja je dio cleanera i drži ga iznad...

Da ... ovaj na videu je stavio svječicu na pod kadice. Možda može i tako, ali kada ne dira stjenke kadice je sigurno bolje.

agolac

Citat: Ponti  u Siječanj 27, 2018, 20:46:29
Da ... ovaj na videu je stavio svječicu na pod kadice. Možda može i tako, ali kada ne dira stjenke kadice je sigurno bolje.

Mislim da ne može i da si u pravu. Oštetit će uređaj...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain