Prerada sjedala.

Autor Patak, Veljača 18, 2018, 22:06:43

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: Saxi  u Veljača 26, 2018, 00:19:30
Vrhunski majstor za sedišta kod nas je Boban iz Beograda, razradio je posao i šalje unaokolo po belom svetu za Stroma 1000 je uradio fantastično sedište, njegov materijal, ruke, vez, sedište udobno, na oko predivno, 130 evra bese naplatio, bio je na skupu na Borskom jezeru sa sad već pokojnim GSom, za njega svi imaju samo reči hvale.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
Da, radio je nekim ljudima u Hrvatskoj i hvale ga, kao i Ivana za vjetrobrane :thumbup:

Patak

Citat: Saxi  u Veljača 26, 2018, 00:19:30
Vrhunski majstor za sedišta kod nas je Boban iz Beograda, razradio je posao i šalje unaokolo po belom svetu za Stroma 1000 je uradio fantastično sedište, njegov materijal, ruke, vez, sedište udobno, na oko predivno, 130 evra bese naplatio, bio je na skupu na Borskom jezeru sa sad već pokojnim GSom, za njega svi imaju samo reči hvale.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Citat: Osy  u Veljača 26, 2018, 07:12:43
Da, radio je nekim ljudima u Hrvatskoj i hvale ga, kao i Ivana za vjetrobrane :thumbup:

Imaš neki link, fejs čisto me zanimaju njegovi radovi (jedan i drugi).

Danijel 23

Citat: Saxi  u Veljača 26, 2018, 00:19:30
Vrhunski majstor za sedišta kod nas je Boban iz Beograda, razradio je posao i šalje unaokolo po belom svetu za Stroma 1000 je uradio fantastično sedište, njegov materijal, ruke, vez, sedište udobno, na oko predivno, 130 evra bese naplatio, bio je na skupu na Borskom jezeru sa sad već pokojnim GSom, za njega svi imaju samo reči hvale.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka
Sve je to super, ali zic trrba i probat prije tapeciranja. Nema šanse da od prve  napravi OK.

Gato

Citat: Danijel 23  u Veljača 26, 2018, 08:58:26
Sve je to super, ali zic trrba i probat prije tapeciranja. Nema šanse da od prve  napravi OK.

I nije ;D. Meni je radio iz 2 puta prije podosta godina za Africu i nijednom mi nije odgovaralo.
Prvi put je sfušao presvlaku, nabrala se pod gujcom nakon 2 sjedanja i bio je neudoban i ružan do bola, a drugi put je bio za nijansu manje neudoban od originalne šamlice, ali je bar izgled popravio. :)
Istina, bio je znatno jeftiniji od drugih i ljubazan ali je rad u odnosu na Vladin bio razlika nebo i zemlja.
Napominjem da je to bilo prije skoro desetak godina, tako da su se stvari vjerojatno promijenile na bolje od tada.

Patak

Sonny je odnio sjedalo od GS-a na sređivanje. Baš me zanima kako će ispasti :)

Danijel 23

Citat: Patak  u Veljača 26, 2018, 13:00:06
Sonny je odnio sjedalo  :snow:od GS-a na sređivanje. Baš me zanima kako će ispasti :)
Da bitno je i koje sjedali duplo il mono mislim na GSa...a rezultat rada se nebu vidi odmah tek nakon godine dana.

Saxi

Čuo sam se sa Bobanom, malo je operisan od modernih tehnologija, ali evo kako ga možete pronaći i videti njegove radove i pitati za zelje koje imate. Pošto ni sam nemam FB, onda mi je adresu poslao preko slike pa je tako saljem i vama.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


lalegator

Pozdrav!
Ako će nekome pomoći, prilažem nekoliko slika kako sam ja preradio svoje sjedalo.
Koristio sam nekoliko vrsta spužve: regenerat, to je ova šarena i ona je najtvrdđa, zatim mekšu od 2-3 cm debljine kao podlogu za sjedeću površinu, te na kraju ovu tanku, kao filc, koja služi tome da se pokriju sve nesavršenosti i neravnine. Lijepio sam ljepilom u spreju, obrađivao spužvu kuhinjskim ribežom (probao sam i druge metode, no ova mi se jedina pokazala djelotovornom), skaj sam dao skrojiti kod krojačice. Sve je, dakle, rađeno amaterski - da bude financijski izdrživo i na koncu funkcionalno, a opet izlgedom ne baš nakaradno. Ukupni trošak otprilike 550 kn, ako se dobro sjećam, i dosta zafrkancije. Za one koje imaju volje i vremena možda se isplati, za druge definitivno ne. Možda je najveća prednost ovakvog projekta što se može postići udobnost po svojoj mjeri, popravljati i prepravljati više puta, isprobavati sjedište bez navlake (kao što sam ja napravio) i po potrebi doraditi.
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

5 do navlake, a navlaka i špananje 2. Zašto se nije bolje skrojila navlaka, a ne da imaš mjehure?

Saxi

Lep poduhvat, a lepo i izgleda [emoji106]

lalegator

Zorro, Saxi, hvala vam!
Danijel, nema baš mjehura, oblikovala se i namjestila, no u pravu si da bi navlaku trebalo bolje našpanati. Krojačica nije skrojila knap, a onda sam ja klamao sam s ne baš odgovarajućom klamericom. Skinut ću kad mi se bude dalo pa ću do-španati.
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

Patak

Pozz,

što 550kn? Kožu ili neku drugu tkaninu nabaviš za 100kn u trgovini, regenerat spužva cca 100kn... Jako lijepo si to odradio, završni sloj tj. kožu uvijek stigneš doteći... :bravo: :thumbup:

Koji regenerat si koristio, znam za ovaj šareni...ujedno naj tvrđi i naj bolji kojeg je hebeno teško za nabaviti.

lalegator

Ne sjećam se točno, no skupilo se oko 500 kn. Spužve cca 150, ljepilo cca 150 (2 limenke), skaj oko 100, plus krojačica i klame oko 100.
Uzeo sam nekoliko kvadrata 40 x 40 cm spužvi različite tvrdoće, pa sam stavio prvo malo tvrđu, pa mekšu spužvu preko nje, kako bi bilo što udobnije za sjediti (vidi se na slikama), jer je tvornička spužva dosta tvrda. Regenerat sam uzeo u dućanu, ne znam točno koji, ali je baš tvrde i kompaktne strukture. Inače se prodaje u velikim komadima 1,5 x 1-2 m, govorim po sjećanju, i dosta košta, no našli su mi nekakv manji komad koji sam uzeo.
Jesi ti sredio svoje sjedalo? Ako bi samo proširio i dodao sloj mekše spužve, i eventualno malo preoblikovao, relativno lako bi to odradio.
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

VUCIBATINA

Da se ubacim, ako koga zanima imam onu gel podlogu sto se stavi umisto spuzve. Mislija san svoj preraditi tako al odusta
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948