Obavezna oprema na mtociklu: fluo prsluk i prva pomoć

Autor Danijel 23, Veljača 28, 2018, 10:34:34

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Dali je tko diživio da ga drot traži obaveznu opremu: fluo prsluk i prva pomoć?

tibertov


Danijel 23

Citat: tibertov  u Veljača 28, 2018, 10:35:34
Mene je tražio 10 maraka, ako se to ubraja  :)
Da i to može proć pod obaveznu opremu u vozačkoj, ali samo za Balkan.

Ponti

Citat: Danijel 23  u Veljača 28, 2018, 10:34:34
Dali je tko diživio da ga drot traži obaveznu opremu: fluo prsluk i prva pomoć?

Navodno je to obvezna oprema u Francuskoj, prošao sam cijelu njihovu mediteransku obalu obalu tamo i nazad prije dvije godine, bilo je hrpu policije zbog migranata na putu, no nitko me nije ništa pitao zbog neimanja fluo prsluka.


Danijel 23

Citat: Ponti  u Veljača 28, 2018, 10:39:36
Navodno je to obvezna oprema u Francuskoj, prošao sam cijelu njihovu mediteransku obalu obalu tamo i nazad prije dvije godine, bilo je hrpu policije zbog migranata na putu, no nitko me nije ništa pitao zbog neimanja fluo prsluka.
Pa kaj nije i u RH?

Ponti


Danijel 23


Mrki

Motor je kategorija L

Članak 97.

(1) Vozila kategorije M i N moraju imati jednu kutiju prve pomoći, a autobusi s više od 25 sjedećih mjesta dvije kutije.

(2) Vozila kategorije M i N iz stavka 1. ovoga članka, koja se prvi put registriraju u Republici Hrvatskoj, moraju biti opremljena s kutijom prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1112, osim vozila koja se uvoze i imaju serijski ugrađenu kutiju prve pomoći u skladu s normom matične zemlje.

Članak 99.

(1) Vozila kategorije M, N i O, osim autobusa razreda I i razreda II za gradski promet, moraju imati rezervne žarulje za najmanje pola rasvjetnih mjesta na vozilu.

(2) Vozila koja su opremljena svjetlosnim tijelima bez žarne niti (ksenon, neon, LED i sl.), ne moraju imati rezervne žarulje.

Članak 100.

Vozila kategorije M i N moraju biti opremljena reflektirajućim prslukom, koji je vozač dužan koristiti na cesti kada obavlja neke radnje uz vozilo.

Danijel 23


Mrki


Igi_Zg

Citat: Danijel 23  u Veljača 28, 2018, 10:34:34
Dali je tko diživio da ga drot traži obaveznu opremu: fluo prsluk i prva pomoć?

Mene prije 15-tak godina  drot u Neumu na granici trazio da mu pokazem  kutiju prve pomoci :samaranje:
Tad sam prvi put cuo da motor treba imati prvu pomoc,jedva me nakon 15 min zajebavanja pustio dalje prema Dubrovniku.

Danijel 23

Citat: Mrki  u Veljača 28, 2018, 10:59:41
A gotovana.... guglaj i ti malo..  :kava:
Nisam Gotovina, ja sem De Bona i špic namet mi je Digić!  :belj:


keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

cisco

Citat: Igi_Zg  u Veljača 28, 2018, 11:15:04
Mene prije 15-tak godina  drot u Neumu na granici trazio da mu pokazem  kutiju prve pomoci :samaranje:
Tad sam prvi put cuo da motor treba imati prvu pomoc,jedva me nakon 15 min zajebavanja pustio dalje prema Dubrovniku.

kod nas je prva pomoč obavezna oprema i gleda se na samom tehničkom kot registracije...
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!