OFF road vožnje

Autor Dadi, Svibanj 05, 2018, 17:51:45

« natrag - naprijed »

Osy


munja

Citat: zorro  u Listopad 21, 2021, 20:43:53
Znate di sam..samo se najavite..a ak vam se kupi mogu vas i odvest na lokaciju..svojim kravama dojdete na 400 m. do kestenja [emoji41]

Poslano prek "one" stvari..
Javi kad ideš,zanima me

Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk


Suki

Citat: munja  u Listopad 22, 2021, 08:26:01
Javi kad ideš,zanima me

Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk
Znaš kolko košta otkrivanje lokacije u šumi :ooda: :shhh:.
:moto2:

098 9232180

munja

Citat: Suki  u Listopad 22, 2021, 08:30:23
Znaš kolko košta otkrivanje lokacije u šumi :ooda: :shhh:.
Skidam gače,nema problema.

Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk


Ćoso

Citat: zorro  u Listopad 21, 2021, 20:43:53
Znate di sam..samo se najavite..a ak vam se kupi mogu vas i odvest na lokaciju..svojim kravama dojdete na 400 m. do kestenja [emoji41]

Poslano prek "one" stvari..
A za ostalih 400m uzmite alpinističku opremu [emoji85]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

vego

Kako dobro da možete kestenje skupljati po šumi bez straha da vas netko upuca. Na Učki ih ima, ali veći dio je privatan..ili barem kažu da je njihovo. Nema međa, ograde da bi znao što je privatno, a što općenarodno dobro. U svakom slučaju velika je vjerojatnost da ćeš se sukobiti s nekim "rednecks"
Prvo hopni, pa reci skoč...

Osy

Jbga, sad nas zoveš kad kiša pada :huh:...pao bi na prvom metru sa svojom kravom :) :smijeh:

zorro

Citat: Ćoso  u Listopad 22, 2021, 08:59:58
A za ostalih 400m uzmite alpinističku opremu [emoji85]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
Ima s dvije strane..s jedne bliže na koju ja idem je uspon 65 %  :smijeh: , a s ove dalje s gornje strane je 15 % ..e sad nek biraju  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

munja

Citat: vego  u Listopad 22, 2021, 09:27:11
Kako dobro da možete kestenje skupljati po šumi bez straha da vas netko upuca. Na Učki ih ima, ali veći dio je privatan..ili barem kažu da je njihovo. Nema međa, ograde da bi znao što je privatno, a što općenarodno dobro. U svakom slučaju velika je vjerojatnost da ćeš se sukobiti s nekim "rednecks"
Kod nas imaju obe strane oružje .Puškom se nekad djeca plašila.ha hs


Poslano sa mog moto e(7) plus koristeći Tapatalk


zorro

Citat: vego  u Listopad 22, 2021, 09:27:11
Kako dobro da možete kestenje skupljati po šumi bez straha da vas netko upuca. Na Učki ih ima, ali veći dio je privatan..ili barem kažu da je njihovo. Nema međa, ograde da bi znao što je privatno, a što općenarodno dobro. U svakom slučaju velika je vjerojatnost da ćeš se sukobiti s nekim "rednecks"
katastar .hr ..sve možeš vidjeti ..koja čestica i vlasnik čestice  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Danas se u Zagrebu održao sastanak vezan uz vožnju offroad na Medvednici (primarno). Sastanak je sazvala policija. U nastavku je neformalni zapisnik sa sastanka koji nam šalje Igor Klarić (dakle njegov zapisnik) a koji je zajedno s Tomom Marićem bio poslan kao predstavnik HMS-a.:
Nije bilo predstavnika planinara.
Svi drugi su došli: Hrvatske šume, lovci, biciklisti, rangeri parka prirode.
Ukratko:
Napraviti ćemo neki zajednički bilten/letak i podsjetiti sve sudionike na bon ton u prirodi.
Okidač svega je prevelika količina quadova i cross motora na frekventnim mjestima gdje se kreću planinari.
Pogotovo Medvednica je problem (subotom i nedjeljom).
Ponikve, Grafičar pa sve do Gorščice bi zaista trebalo izbjegavati!!!
Tu se i desio ovaj zadnji incident prije 10-tak dana sa sajlom kada je nastradao maloljetni biciklista.
Tu zbilja moraš biti totalni debil da sa croserima divljaš između planinara koji tako dolaze i rade picknick igraju se sa djecom. (kaže mi ranger iz parka Medvednica da je to uobičajno)
Molim ako netko ima priliku nekako da ova informacija/poruka dodje do te ekipe jer rade ogromnu štetu svima nama.
Tu možemo uskoro očekivati i veće policijske racije na kritičnim točkama jer rangeri ne mogu izaći na kraj sa tim problemom.
Inače je cijela Medvednica od Siječnja pod parkom prirode i zapravo za sada zabranjena za prometovanje bilo kakvim motornim vozilima po svim makadamima i stazama.
Pokušati ćemo dogovoriti sa Parkom prirode neko nefrekventno područje Medvednice za enduro.
Ali za to treba vremena.
Lovci umoljavaju da im naravno ne idemo u doba lova i od nekih 16h-17 h na dalje kroz njihova lovišta.
Tada oni žele imati mir u šumi.
Po noći i tako nemamo što tražiti u lovištima.
Kažu manje više da se lokalci uvijek dogovore i da tu nema problema.
Šumari mole da se ne ide na divljaka direktno kroz šumu nego da se koriste šumski putevi i staze.
Tu su najveći problem zapravo Quadovi koji dosta toga unište sa svojim 4x4 staništa pogotovo mladih biljaka.
Planinarske staze su NO GO!!!
Posebno su delikatna područja privatnih šuma i livada koje opet neki idioti prelaze bez ikakvih obzira da je to zapravo privatno vlasništvo.
Tu se vjerojatno od vlasnika i postavljaju sajle jer je svatko osjetljiv na svoje.
Takva područja bi definitivno trebalo zaobilaziti ako je ikako moguće a ako baš moraš onda s obzirom i sa što manje driftanja i uništavanja tudjeg vlasništva ili se dogovoriti prvo sa vlasnikom ako se baš stalno tu mora prolaziti.
Biciklisti imaju isto svojih problema jer je samo jedna staza legalna na Sljemenu a sve druge ilegalne.
Za njih su planinarske staze isto NO GO.
Svi se moramo malo skulirati i raditi što manje problema jedni drugima.
Ako ne uspijemo onda stupa policija sa represijama, zabranama, racijama i onda se više nigdje nećemo moći voziti kao što je u skoro svim EU zemljama.
Quadaši bi isto trebali biti organizirani i utjecati jedni na druge jer tu s stvara neka scena koja je u lovi i misli da može što hoće.
Za sad smo dobili žuti karton pa molim sve za ozbiljnost i da utječu pozitivno i na druge, pogotovo nove u off road svijetu koji možda nisu upoznati sa tim zapravo općepoznatim regulama ili se prave blesavi na štetu svih nas.
Eto toliko od mene i molim širiti ovu poruku/zamolbu svim kanalima kroz populaciju off road motorista i Quadaša
Lijepi pozdrav
Igor Klarić, HMS odbor za motociklizam

zorro

Stara vijest  :bzvz: ..mačku o rep
:blato: :blato:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gianni

Proslu nedjelju na planinarskoj stazi sam sreo mačku na katemu :-*
Takve mi ni malo ne smetaju ;)

zorro

Citat: gianni  u Listopad 23, 2021, 22:49:12
Proslu nedjelju na planinarskoj stazi sam sreo mačku na katemu :-*
Takve mi ni malo ne smetaju ;)
Iva Šverko ..dobra cura  :thumbup:
Odvozila nedavno dinaric rally ..donedavno prije ovog KTM-A vozila Alp 350 ..(agregat dr-350)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Enduro sunday,  vrijeme ideala, osim jutarnjeg mraza[emoji16]

Poslano sa mog Nokia 6.1 koristeći Tapatalk

Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....