TEKA SFI

Autor agolac, Srpanj 27, 2017, 22:39:45

« natrag - naprijed »

bajki

Ako dižeš smjesu(svejedno dali gorivo ili zrak jer će ECU podići ono drugo), dižeš i potrošnju goriva, ali to ćeš teško osjetiti u potrošnji na 100 km.

Mrki

Agolac kako je krenulo nećeš se ti sa nikim družiti na Brestovcu osim sa somarama.. :)

agolac

Citat: tibertov  u Rujan 06, 2017, 07:15:57
Jel raste potrošnja ako smjesu pojačaš?

Ljudima je nakon TEKE potrošnja padala. Možda zato jer su se mogli voziti efikasnije na nižim okretajima. To će sljedeće da vidimo. Potrošnju. A kasnije s AFR senzorom sve još bolje.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Andrej, to imaš i throttle tamer?
Jel se isplati to stavit?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


agolac

Citat: jeeves  u Rujan 06, 2017, 09:36:09
Andrej, to imaš i throttle tamer?
Jel se isplati to stavit?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Imam da. Pukla mi original plastika. Pa meni se sviđa. Samo kretanje mi je puno uglađenije. Više se ni ne sjećam kako je bez njega. Možemo jednom usporediti kad se vidimo pa probaj kako ti se čini...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Ja sam nakon sto sam kupio nov motor (stara somara) nakon 2 dana vratio motor u servis i trazio sa uklone zatrzavanje i pucanje iz izduva te da ukoliko ne rijese taj problem bezuslovno zelim novac nazad.
Oni su kao lafo zaboravili postelati smjesu koju fabrika namjerno stanji kako u EU nebi imali problema pri mjerenju izduvnih gasova. Otvoreno mi je receno da su to radili na svakoj novoj somari, al eto na mojoj su to zaboravili uraditi prije primo predaje.
Nakon toga je sve bilo ok..
Motor se sada vozi super ali 7-8 l potrosnja mjesovite van gradske voznje mislim da nije normalna za motor od litre.

agolac

Citat: Fantom  u Rujan 06, 2017, 12:59:28
Ja sam nakon sto sam kupio nov motor (stara somara) nakon 2 dana vratio motor u servis i trazio sa uklone zatrzavanje i pucanje iz izduva te da ukoliko ne rijese taj problem bezuslovno zelim novac nazad.
Oni su kao lafo zaboravili postelati smjesu koju fabrika namjerno stanji kako u EU nebi imali problema pri mjerenju izduvnih gasova. Otvoreno mi je receno da su to radili na svakoj novoj somari, al eto na mojoj su to zaboravili uraditi prije primo predaje.
Nakon toga je sve bilo ok..
Motor se sada vozi super ali 7-8 l potrosnja mjesovite van gradske voznje mislim da nije normalna za motor od litre.

Malo puno se čini, da. Meni je do sad bilo 6l ali to je sve otvorena cesta putovanje u Alpe. Sad će vidimo nakon TEKA a i s mješovitom vožnjom.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

JZ

Citat: agolac  u Rujan 06, 2017, 09:12:59
A i jurica me bio nešto pitao, dok je imao prvi LC da bi kupio neku elektroniku. Zaboravio sam za šta. Da li samo dijagnostika ili se isto mislio igrati s mapama. Mislim, nema sumnje da su sve stock mape na lean strani. Bio strom ili BMW.

Samo naravno, stari DL1000 je bio "neprilagođen" pa mu treba posvetiti malo više pažnje s TEKOM. BMW ne trza u nijednom režimu rada.

Elektroniku da ga sam servisiram. Diagnostic tool...OBD tool...
Kupujem polovnu kacigu

zorro

Citat: Fantom  u Rujan 06, 2017, 12:59:28
Ja sam nakon sto sam kupio nov motor (stara somara) nakon 2 dana vratio motor u servis i trazio sa uklone zatrzavanje i pucanje iz izduva te da ukoliko ne rijese taj problem bezuslovno zelim novac nazad.
Oni su kao lafo zaboravili postelati smjesu koju fabrika namjerno stanji kako u EU nebi imali problema pri mjerenju izduvnih gasova. Otvoreno mi je receno da su to radili na svakoj novoj somari, al eto na mojoj su to zaboravili uraditi prije primo predaje.
Nakon toga je sve bilo ok..
Motor se sada vozi super ali 7-8 l potrosnja mjesovite van gradske voznje mislim da nije normalna za motor od litre.
Njavjerojatnije su ti podebljali smjesu i u gornjim režimima gdje nema potrebe.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Rujan 06, 2017, 20:21:09
Njavjerojatnije su ti podebljali smjesu i u gornjim režimima gdje nema potrebe.

Vjerovatno su mu ga zalili bengom do ibera kad im je onako uletio i tražio lovu.  :buahaha:
Rekli, krkaj sinko, da ne trzne ni milimetra  :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Al zato ide ko mutav  :)

Mrki

Evo ja se vratio sa Brestovca, motor isproban nakon štelovanja..
Agolac :klanjase:
Mogu sada skrenuti u ulici pod 90 u drugoj i ne moram raditi na kvačilu više.. samo lagano gas.. nema više cupkanja i zatrzivanja.. [emoji106]

agolac

Citat: Mrki  u Rujan 10, 2017, 14:32:35
Evo ja se vratio sa Brestovca, motor isproban nakon štelovanja..
Agolac :klanjase:
Mogu sada skrenuti u ulici pod 90 u drugoj i ne moram raditi na kvačilu više.. samo lagano gas.. nema više cupkanja i zatrzivanja.. [emoji106]

Ajde, baš mi je drago da je bolje.

Ja sam skoro ostao bez benzina u gorskom kotru a usput u kiša lijevala. Nisam bio na autoputu, već na staroj cesti prema Rijeci te sam malo smetnuo s uma da tamo nema toliko benziskih stanica. Uspio sam na parama doći do Delnica.

Nego malo statistike potrošnje nakon šta sam si tekisao motor.

Utanka sam 20,84 litre
S tim benzinom sam napravio 363 km
To bi bila potrošnja od 5.74

Jako sam zadovoljan s motorom, ovi niži okretaji bez zatrzavanja i pimplanja kvačilom su preporodili motor. Vjerovatno je to razlog manje potrošnje jer sad je više vremena u manjim okretajima nego prije.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Izvrsni rezultati! Evo, počeo sam razmišljati o somari!  :bravo:
mob: 095/573-6874

zare

Lijepo za cuti  :thumbup: