Africa Twin CRF 1000

Autor Danijel 23, Srpanj 30, 2017, 11:27:33

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: zare  u Kolovoz 11, 2017, 23:07:30
:smijeh:
Kad bi imao samo 5% njegovog znanja (bar pretpostavljam)
mislim na onog lika koji stavlja top..i predaje motor tom vozaču ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Citat: zorro  u Kolovoz 11, 2017, 23:08:54
mislim na onog lika koji stavlja top..i predaje motor tom vozaču ;)
To sam i ja mislio, od ovog sto vizi bilo bi dosta i 3%
:)

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov


keko

.. uffff, ovaj Remus se čuje opako  :want:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

...gledao sam po tom jubitou valjda sve filmiće Africe sa aftermarket auspusima. Niti na jednom Akrapović mi ne zvuči nešto :huh:...
:moto2:

098 9232180

gianni

Nakon vise od 500 tkm na Varaderu, evo legendarni Varahannes vec natukao 100 tkm sa Africom :thumbup:
A nas digic se preobratio na tamnu stranu :smijeh:

Suki

:moto2:

098 9232180

Toni

Vidim da je tema otvorena pa binnapisa par stvari o africi. Sta e mene tice motor mi je lipa to minje prvo bilo na pameti. Druga stvar nema ga svatko i to mu daje posebnu draz. Sta se tice Voznje , jako mi je povozit i stvarno zadovoljava moje potrebe a to je da je vizljast po gradu, dobro koci i da mi triba mogu snjim po skalinama gore i dolje. Znaci nema nekih prepreka da me zaustave. To jako prakticno dojde po splitu kad moras neke stvari obavljat. Da je nesto jaka nije u usporedbi sa drugim jacim motorima i nema neku stabilnost za velike brzine. Ono sta ima buvel me nerviralo pa sam uvalija tubeless kit i sad se vozim bez buvela ka cili normalni svit. Ko ce krpit gumu i vadit buvel po putu?? Nisu bas normalni sa time ali eto sve za lipotu. Sta se tice udvoje voznje nisam proba na dalje a za do grada i ducana je ok. Ne mislim bas zenu puno muciti na motoru a ni sebe ako cu biti posten. Motor je za moj gust a ako joj bas bude vakat neka polaze i ja joj kupim njen pa nek se vozi.
Zavrsna obrada ije kako sam ocekiva i vec sam izmjenio set prekidaca na livoj strani jer su stekali a ovih dana cu i desnu stranu jer me zajebava paljenje i navodno je to radi start botuna pa ce mi pod garancijom prominit. Sic je tvrd i obicno sranje tako da me guzica koja je omeksala zaboli nakon 50 km i to jako da ne mogu vozit. To mi je najveca mana. Kupio sam Corbinov sic sta je fora izgleda od jednog iz dubrovnika i mnogo je bolji za sjediti. Ima manu da se klize i da pije vodu kad operes motor  pa moras cekat uru da se osusi da ne smocis gace. Najveca mana mu je klizav i letis po motoru. Sada sam narucio Bagstet sic gelirani koji mi jos nije dosao i kad njega probam nadam se da cu se moc vozit. Za ne daj boze imam doma onaj Airhavke kusin koji spasava stvar ali i on je sranje jer kad dojde do zavoja misa pod guzicon i ne mos normalno vozit tako da je vise za harlije i te easy ridere. Zastita od vitra je onako , po meni losa i iako sam stavio MRA jos nisan zadovoljan. Svaki mi kuki smeta. U svakon slucaju ne bude li dobro sa ovin sicon ici ce u prodaju a uzet cu ST novu sa elektronskin ovjesom i zrtvovati malo gradsku upravljivost na ustrb putovanja. Ovo je ono posteno sta ja mislin. Sad neki je voze gledam po faceu po terenu non stop i fale da je ludilo. Ja nemam namjeru i iako sam proba nije mi neki gust. Ne volin prasinu i blato. Dobro je da ako bi mora da je sigurno bolja od icega ovako velikog za to ali dok ne moeam nece ona tamo. Eto. :thumbup:
Nije mi nista.

agolac

Negdje sam čuo da su ti gel sicevi loši na suncu. Zagriju se i pretvore u žvaku...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Toni

Citat: agolac  u Rujan 03, 2017, 14:43:47
Negdje sam čuo da su ti gel sicevi loši na suncu. Zagriju se i pretvore u žvaku...
Imam garazau i kad je veliko sunce se ne vozim. Uvik stavin nesto po sicu bio gel ili ne. Jebemu misa malega. Ne bude li valja prodat cu motor
Nije mi nista.

Belajboy

Evo ,posto je vozim drugu godinu za redom i trenutno 12.000 km mogu i ja par rijeci .
Kao prvo ne kuzim da uvijek isti zapocnu temu o nekoj negativi Afrike ?Daj sjasite vise ,ko vas tjera da je kupite?
Nova je na trzistu i par greski ce se popraviti i bog .
KTM i GS su u dvije godine kompletni motor preradili radi vibracija i šta sada ???
GS ima 125 konja ,kosta brdo vise i šta sada njega opet usporedzivati???
Ja je vozim u dvoje i sa Givi Alu bocnim koferima.Zena sjedi bez problema ,preticem bez beda i bez beda preticem i ako zagusti.
Svjesan prije kupovine i poslije probne voznje šta kupujem.
Što se tice zracnica ,furam rezervne sa sobom na duzi put ,daju nelagodan osjecaj ,jer se bojis da ces odmah izgubiti kontrolu nad motorom u slucaju da je probijes ,ali u  26 god voznje sam jednom probusio gumu na motoru .
Mogao sam kupiti GS ili Multistradu ,ali ni to nisu savrseni motori i precjeneni po meni .Rezume ,za te novce sam dobio ok Bike ,nema ga svako ,ima ono sto treba (Led ,TCS,Abs i dosta ) Potrosnja ,koliko vozis i stisces ,toliko i trosi ....kao i svaki drugi.
Dize se bez beda na zadnji ,zvuk i kocnice su mi super .
Maglenke cu jos staviti(nocu udobnije voziti radi šireg snopa) i sretan ja .
Sa gumama Heidenau Scout 60 drze po svim vremenskim uvjetima.
I neka je prvo vozi neko po makedamu i slicno kako bog zapovjeda ,pa neka onda kaze misljenje .Dovoljno je vidjeti par videa sa YouTube ,da vidim koji to motor moze ,mozda KTM ,i to je to .
Za mene univerzalan motor.
Svidzaju mi se i novi Strom 1000 ,ali on nije za lagani offroad.
KTM 1290 ,ne treba mi tih 160 konja ,jer sam onda mogao ostati na Hondi CBR ,a precjenjen mi je + pun elektronike kao i GS .
Krajna brzina oko 210 km/h ,ali nepotrebna i naravno zbog osobine ovjesa ,vilice,dimenzija guma i nije preporucljiva.
Vozim opusteno 160-170km/h bez beda i osjecaja nelagodnosti.
Na 140-150 km/h ,zaspis koliko je udobna .
Za mojih 180 cm i 75 kg mi stvarno odgovara .Dzirevi od 700 km mi ne pretstavljaju problem ili bolove od sjedenja.
Evo ,nadam se da sam kome pomogao !
I da ,da nisam zadovoljan je prodam i kupim koji hocu ,tako da nemam potrebe da je hvalim.
Pozz Denis

Samo jednom se zivi

Suki

Od vas dvojice ja ju najmanje imam (5mjeseci) i najmanje sam ju vozio (8tkm).
Motor me ispunjava u svakom pogledu, a i ugodan je oku za vidit.
Apsolutno nemam potrebu naglašavati njene vozne osobine niti išta drugo, niti se opravdavati zašto sam ju kupio. To je motor koji se ne mora kupiti, već koji se kupuje ako ga se baš hoće i može.
Ako nekoga zanimaju takve stvari nek si pogleda testove svjetskih stručnjaka kojima nisam niti do gležnja po iskustvu u vožnji i elokventnosti u opisivanju tih iskustava.
Nek me Toni ne uzme za krivo, ali ovo sa zračnicom i sicom mi nije jasno. Zbog off road filozofije i mogućnošću ispuštanja tlaka u gumama kao i mogućeg udarca i iskrivljavanja felge za vrijeme takve vožnje stavili su zračnicu unutra. Ja osobno nemam problem s tim. Nisam još bušio gumu na motoru. Ne znam koliko puta si ti imao gumidefekt da ti toliko smeta zračnica? 5-10-20 puta?
Isto tako i sic. 50km?! Ne kontam? Guzica boli nakon 50 km? 50km bi se mogao voziti na drvenom sicu. Ovdje prije da je problem s guzicom, a ne sa sicem.
U odnosu na stroma, sic je maalo tvrđi i uži, ali (bar ja) odradim 500km turu bez beda, stajem samo za tankanje.
Po meni kupio si krivi motor.
Za po cesti ima sigurno puuno boljih motora, ali ovdje nitko niti ne potencira da je ona najbolji motor. Strom somara je bolji (noviji i jeftiniji), po cesti sigurno. Ali Africa je napravljena po filozofiji "go anywhere" i kao takva je fantastična. Ponavljam, to ne kažem ja, seljo beljo koji je vozio dva motora u životu, već to kažu puno veći maheri od mene :ooda:.

Evo siguran sam, Ponti da ju provoza, svidila bi mu se :smijeh: :smijeh:.

:beer:
:moto2:

098 9232180

Belajboy

Citat: Suki  u Rujan 03, 2017, 20:25:52
Od vas dvojice ja ju najmanje imam (5mjeseci) i najmanje sam ju vozio (8tkm).
Motor me ispunjava u svakom pogledu, a i ugodan je oku za vidit.
Apsolutno nemam potrebu naglašavati njene vozne osobine niti išta drugo, niti se opravdavati zašto sam ju kupio. To je motor koji se ne mora kupiti, već koji se kupuje ako ga se baš hoće i može.
Ako nekoga zanimaju takve stvari nek si pogleda testove svjetskih stručnjaka kojima nisam niti do gležnja po iskustvu u vožnji i elokventnosti u opisivanju tih iskustava.
Nek me Toni ne uzme za krivo, ali ovo sa zračnicom i sicom mi nije jasno. Zbog off road filozofije i mogućnošću ispuštanja tlaka u gumama kao i mogućeg udarca i iskrivljavanja felge za vrijeme takve vožnje stavili su zračnicu unutra. Ja osobno nemam problem s tim. Nisam još bušio gumu na motoru. Ne znam koliko puta si ti imao gumidefekt da ti toliko smeta zračnica? 5-10-20 puta?
Isto tako i sic. 50km?! Ne kontam? Guzica boli nakon 50 km? 50km bi se mogao voziti na drvenom sicu. Ovdje prije da je problem s guzicom, a ne sa sicem.
U odnosu na stroma, sic je maalo tvrđi i uži, ali (bar ja) odradim 500km turu bez beda, stajem samo za tankanje.
Po meni kupio si krivi motor.
Za po cesti ima sigurno puuno boljih motora, ali ovdje nitko niti ne potencira da je ona najbolji motor. Strom somara je bolji (noviji i jeftiniji), po cesti sigurno. Ali Africa je napravljena po filozofiji "go anywhere" i kao takva je fantastična. Ponavljam, to ne kažem ja, seljo beljo koji je vozio dva motora u životu, već to kažu puno veći maheri od mene :ooda:.

Evo siguran sam, Ponti da ju provoza, svidila bi mu se :smijeh: :smijeh:.

:beer:
:bravo: :bravo:
Ma ljubomorne duše mogu da nam ...... :tongue:
Samo jednom se zivi

tibertov

Toni dam ti somaru, a ti meni africu i 1000 eurića  :gimme5: :)