Koji antifriz?

Autor iviccaa, Veljača 21, 2019, 20:18:54

« natrag - naprijed »

iviccaa

Možda malo glupa tema, jer znam da će završiti sa "uspi prvi koji nađeš"  :smijeh:
ali eto nek stoji. Nismo je još imali.

Trebao bi brzo zamijeniti antifriz pa bi otišao do Louisa kupiti neki.
Motul ima neki Organic, Castrol je glikolni. Znam da se ne smiju miješati (nisam ni imao u planu), ali ima li neke bitne razlike?

Suzuki ima novi Super Long Life (izmjena svake 4 god) i to mi je trenutno u motoru, ali kanta je od 5L, ne znam što ću s ostatkom pa mi se to ne kupuje.

Danijel 23

Ako ga redovito mjenjaš onda naj jeftiniji...može i od INE.

zorro

Citat: iviccaa  u Veljača 21, 2019, 20:18:54
i to mi je trenutno u motoru
..i zašto ga mijenjaš..si mjerio do koliko drži ..  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

planiram raditi kontrolu ventila pa će svakako ići radijator dolje.
a i bliži se 4 godine...

Danijel 23

Citat: zorro  u Veljača 21, 2019, 20:48:00
..i zašto ga mijenjaš..si mjerio do koliko drži ..  :huh:
Antifriz je ko vino...sto stariji to bolji. Antifriz i nakon 20 ne gubi "snagu"  već postaje opasan za AL.

iviccaa

ono što sam ja našao na drugim forumima je da bi se to mjerenje trebalo raditi voltmetrom
da se vidi da li su ti antikorozivni inhibitori još aktivni.
spominjao se neki napon od 0.3V kao kritični, ali nisam išao u detalje, lakše mi je kupiti novi antifriz.  :)

zorro

Citat: iviccaa  u Veljača 21, 2019, 20:56:01
ono što sam ja našao na drugim forumima je da bi se to mjerenje trebalo raditi voltmetrom
da se vidi da li su ti antikorozivni inhibitori još aktivni.
spominjao se neki napon od 0.3V kao kritični, ali nisam išao u detalje, lakše mi je kupiti novi antifriz.  :)
a gle..da mene pitaš..ja bi ti rekao:  uspi prvi koji nađeš  ..a ti kak oš :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Ja na pumpi kupim gotovu mješavinu, ne koncentrat, jer mi se neda miksati s destiliranom
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: zorro  u Veljača 21, 2019, 21:20:16
a gle..da mene pitaš..ja bi ti rekao:  uspi prvi koji nađeš  ..a ti kak oš :)

Tako i ja. Sve je to ok...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Kao prvo, možeš bilo koji je za aluminij.


Kao drugo, ja bi obavezno uzeo onaj koji je predviđen za motocikle jer nije masan kao onaj za aute. Naravno taj za motocikle je dosta skuplji.

Danijel 23

Citat: bajki  u Veljača 22, 2019, 07:04:05
Kao prvo, možeš bilo koji je za aluminij.


Kao drugo, ja bi obavezno uzeo onaj koji je predviđen za motocikle jer nije masan kao onaj za aute. Naravno taj za motocikle je dosta skuplji.
U auto, moto, kamion branši su svi za AL...možda postoji neki koji nije za AL ali to je vjerovatno za kotlovnice....nebitno.
Kakve veze ima masnoča tj. što ne valja ako je antifriz "mastan"? Po meni je dobro da je mastan jer podmazuje grafitni pakung na vaser-pumpi.
Baš ako hočete picajzlirat onda da moto antifriz, jedino jer on imama par stupnjeva više vrelište od vulgaris auto antifriza.

Bagy

Citat: bajki  u Veljača 22, 2019, 07:04:05
Kao prvo, možeš bilo koji je za aluminij.


Kao drugo, ja bi obavezno uzeo onaj koji je predviđen za motocikle jer nije masan kao onaj za aute. Naravno taj za motocikle je dosta skuplji.

A neki u motor ulijevaju auto ulje - kao bitna je gradacija...  :misli:
mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Bagy  u Veljača 22, 2019, 08:48:41
A neki u motor ulijevaju auto ulje - kao bitna je gradacija...  :misli:
..ne kontam ..gdje sipaju ulje ..u antifriz  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Citat: Danijel 23  u Veljača 22, 2019, 08:40:06
U auto, moto, kamion branši su svi za AL...možda postoji neki koji nije za AL ali to je vjerovatno za kotlovnice....nebitno.
Kakve veze ima masnoča tj. što ne valja ako je antifriz "mastan"? Po meni je dobro da je mastan jer podmazuje grafitni pakung na vaser-pumpi.
Baš ako hočete picajzlirat onda da moto antifriz, jedino jer on imama par stupnjeva više vrelište od vulgaris auto antifriza.

Kad sve znaš, šta da ti više objašnjavam!

Bagy

Citat: zorro  u Veljača 22, 2019, 08:54:23
..ne kontam ..gdje sipaju ulje ..u antifriz  :huh:

Pošto nam je svaka tema offtopic, tak smo i u ovoj došli s antifriza na ulje!  :smijeh: Samo sam povukao paralelu - auto/moto antifriz...  :bzvz:
mob: 095/573-6874