Održavanje lanca

Autor Borko, Travanj 27, 2019, 11:54:06

« natrag - naprijed »

Borko

Dakle, tema sa toliko oprečnih informacija na netu, da skoro pa nema smisla pokretati je, al evo... Zanima me dali i čime čistite lanac prije podmazivanja? Nafta, WD, petrolej, kerozin...? Koje god sredstvo se spomene, neko će krenit padat u nesvjest da upravo to izjeda O ringove. :strah:

Mrki

Ja koristim Petrolej, super očistiti i možeš ga par puta iskoristiti, samo ostaviš iskorišteno u boci i prljavština se slegne na dno. Pa možeš par puta koristiti istu tekućinu.

Ponti

Najbolji je wd, ali je to skupo.
WD ne nagriza gumu.

Danijel 23

Ivasol, kefa i drvena letvica za full prljav....WD ako je srednje prljav, a ako nije jako prljav obrišem ga samo sa benzinom i podmažem.  :moto2:

Osy

Kad sam imao Klajva, spray iz Lidla za čišćenje lanca je savršena stvar. Prije praonice pošpricao lanac, skine svu prljavštinu i onda toplom vodom, ma ko novi. Sve to za 9,99 kuna :thumbup:

agolac

Stavi neki oiler i peri ga samo tlačnim peračem u praoni. Najmanje posla...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zubakis



Citat: Borko  u Travanj 27, 2019, 11:54:06
Dakle, tema sa toliko oprečnih informacija na netu, da skoro pa nema smisla pokretati je, al evo... Zanima me dali i čime čistite lanac prije podmazivanja? Nafta, WD, petrolej, kerozin...? Koje god sredstvo se spomene, neko će krenit padat u nesvjest da upravo to izjeda O ringove. :strah:

Sve sta si nabroja ne nagriza O ringove. Ja koristin WD, al sta je reka Ponti to je najskuplja ali meni i najjednostavnija varijanta.
Druga opcija bi mi bila nafta...
Neko je spomenija Ivasol i benzin. Ja bi izbjegava da sam na tvom mistu. [emoji106]

jeeves

Dok nisam imao Scottoiler samo petrolej.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Lavandić

Ja derem sve sa petrolejem, a naprao sam ih se podosta. Samo imam onu spravu šta nabaciš na lanac, motor na štender i u prvu. Sjaji se sve ko pasja kesa.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


VUCIBATINA

Kupis kardan i boli te pipi!!!!



Oiler mi je bija zakon na stromu, lanac uglavnom cist i sjajan. Jednon godišnje u pinelom bi ga opra u petroleju vise da ocistim prednji lancanik nego sto je bilo potrebe prati lanac
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Špoki

Još jedan glas za petrolej+četkica za zube i laganini. Nakon toga podmazivanje s Cobrrom i gas ;)
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

beli

samo za info: meni su od petroleja ('Petrolej' je pisalo na piksi koju sam kupio) popadale gumice, nisam ni znao da to postoji u lancu, što sam kasnije skužio jer ih je bilo puno dvorište ...  ne nakon prvog pranja i vjerojatno ne sve . To znam  jel uglavnom nisam čistio lanac a znao je durat i do 30 tkm dok nisam počeo eksperiment sa peteolejom a po nahođenju Dade KA koji je bio jedan od prvih zagovornika petroleja bar u ono vrijeme na forumu, za ostale ne znam.... e pa sad .....
malo kasnije: sjećam se da sam jednom kupio spray Yamaha, (ne proizvodi ga jamaha) u Gorici kod onog što dila Yamahe, čistač lanca, spray koji se ispere nakon par minuta običnom vodom iz šlaufa i ne pod pritiskom .... ne sjećam se cijene ali, što bi rekli, zakon !
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Suki

....od kad imam oiler niti jednom nisam prao niti čistio lanac :). Niti neću ;).
Samo podmazivanje :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

beli

 :thumbup: slažem se .... nije motor kupio mene, neg ja njega !  :-X
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Suki

Citat: beli  u Travanj 27, 2019, 18:42:51
:thumbup: slažem se .... nije motor kupio mene, neg ja njega !  :-X

...ima i toga :thumbup:, ali nisam tako mislio :gimme5:.
Dok je bio onaj ljepljivi sprej, nakon svakih nekoliko mazanja slijedilo je pranje i čišćenje.

Sada sa oilerom lanac nije ljepljiv, a podmazan je :thumbup:. Kada redovno perem motor, onda iz daljine lagano prođem miniwashem preko njega, kad se osuši pustim ulje da se podmaže i gass :blato:.
:moto2:

098 9232180