Nosilnost motora

Autor Igor Mihajlik, Kolovoz 21, 2019, 10:28:48

« natrag - naprijed »

Igor Mihajlik

Ekipa dal ste ikada prije odlazka na duži put provjerili koliko kila ste natrpali na svoje motore. Svaki motor ima svoju tako-zvanu "nosilnost"? Radi lakšeg razumevanja... moja igračka, stari DL 1000 ima masu masu 238 kg. Največja dovoljena masa mu je 440 kg...to znači ( 440 - 238)  da mu je nosilnost 202 kg. U nosilnost motora morate zbrajat više faktora: vozač sa moto opremom, suvozač sa moto opremom,  prtljaga ( 3 kofera, nosači kofera), CB i sva ostala dodatna oprema koja nije serijska. 
Primer: Ja imam 100 kila, žena 70 ak ( oboje bez opreme ), bočni koferi svaki po 12 kila i top case ako sam jako skroman 15kg. Nosači kofera i CB recimo da imaju skupa 15kila. Skupa preko prsta 220 kg bez motor opreme.

Kada na kraju sastavite sve brojke, kladim se da skoro pa svi prekoračite dozvoljene granice.
Sasvim druga priča vam je suspenzija u takim okolnostima, ponašanje motora i mogučnost rešavanja opasnih situacija, isto tako gume. 
Provjerite kake su brojke na vašim motorima.  :beer:
Lado je moj idol

Špoki

Ja s 80kg i sa sva tri kofera nema teorije da idem u pretovar :smijeh: Vozim se 99,99% solo a i kad se vozim rijetko stavljam bočne kofere, osim ako se ide na duže ture koji nema puno :huh: al vidim da dosta ekipe tovari na motore kao na tegljače, nek se zbroje malo, dobra opaska :thumbup:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Ćoso

Meni se sada na putovanju pojavljivala pogreška (prilog)


Kako smo iz Ancone doplovili u Split trajektom, navratio sam za svaki slučaj u servis. Čovjek je spojio motor na računalo i potvrdio da je s motorom sve ok, a da se greška javljala zbog težine (odmah sam se sjetio malog stroma u punoj opremi, a sada vozim GSA...Halo, "kaj si lud"!...V-Strom nije imao kako javiti da smo preteški   :) :-X )

Dopuštena ukupna masa motora je 480 kg (znači ima prostora za 220 kg za teret (sa standardnom opremom)). Nakon što sam izvagao Ana-Mariju i mene u full opremi (+ kofere, tank torbu, 50l torbu koja je bila na top case-u i ostale "sitnice" koje sam ja dodatno stavio na motor), shvatio sam da smo prešišali za cca 30 kg.

Iz Dubrovnika sam poslao paketom sa "viška" stvarima za Zagreb (za cca 5-8€ ti poštar donese paket (15 kg) doslovno ispred vrata. Greška se nije više ponovila.

zander

Nikad nisam o tome razmisljao niti merio prtljag i ostalo....narocito sebe nisam smeo meriti  :buahaha:...

ali ne bih tome pridavao neku vaznost jer ipak je GSA najbolji motor :ooda:

stavim ga na HARD sa dvoje na ekranu...ko zna sta je znace sta je... :)

I polako , ne brze od 160kmh i nema frke :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Citat: Ćoso  u Kolovoz 21, 2019, 10:55:22
Meni se sada na putovanju pojavljivala pogreška (prilog)
...

Kako smo iz Ancone doplovili u Split trajektom, navratio sam za svaki slučaj u servis. Čovjek je spojio motor na računalo i potvrdio da je s motorom sve ok, a da se greška javljala zbog težine (odmah sam se sjetio malog stroma u punoj opremi, a sada vozim GSA...Halo, "kaj si lud"!...V-Strom nije imao kako javiti da smo preteški   :) :-X )

Dopuštena ukupna masa motora je 480 kg (znači ima prostora za 220 kg za teret (sa standardnom opremom)). Nakon što sam izvagao Ana-Mariju i mene u full opremi (+ kofere, tank torbu, 50l torbu koja je bila na top case-u i ostale "sitnice" koje sam ja dodatno stavio na motor), shvatio sam da smo prešišali za cca 30 kg.
..
Iz Dubrovnika sam poslao paketom sa "viška" stvarima za Zagreb (za cca 5-8€ ti poštar donese paket (15 kg) doslovno ispred vrata. Greška se nije više ponovila.

Sami problemi, kažeš  :smijeh:

Pazi ovo ..... motor kaže "Ride carefully" do slijedećeg mehaničara   :buahaha: :buahaha:

keko

Citat: Ponti  u Kolovoz 21, 2019, 11:40:51
Sami problemi, kažeš  :smijeh:

Pazi ovo ..... motor kaže "Ride carefully" do slijedećeg mehaničara   :buahaha: :buahaha:
..navodno je to najbolji motor  :buahaha:



..ali za mehaničare 
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Osy

Citat: Ponti  u Kolovoz 21, 2019, 11:40:51
Sami problemi, kažeš  :smijeh:

Pazi ovo ..... motor kaže "Ride carefully" do slijedećeg mehaničara   :buahaha: :buahaha:
Jao kad ga jednom kupiš, biti će sprdnja na najjače :smijeh:

Ponti

Citat: Osy  u Kolovoz 21, 2019, 11:46:21
Jao kad ga jednom kupiš, biti će sprdnja na najjače :smijeh:

Za sprdačinu živim  :buahaha:

Saxi

Jes da ima sunca na Korculi, jeste da zlato sija na maximum i hoce nekad čovek od suncanice da pobrljavi, ali ipak je Ponti još pri zdravoj pameti, koju obilato koristi da se sprda sa penzosima I kardanoljupcima, dok uziva na istinski pravom motoru [emoji16]
Drugar moj Gale je sa zenom išao u Alpe, kaze da su 580kg težili sa opremom, gume je za 4000km dobro satro ali se vozio sa uživanjem, pogotovo kad je po krivinama ostavljao Bemwejaše i prestizao ljute trkače po zavojima, sve onako pretovaren [emoji3059]

fatboy

Ćoso, shvatim danas da covjek kojeg znam vozi GS novi kao Glazarov, sad je bio neki đir po Austriji i javilo mu isto...ne znam je pretovar u igri... :misli:

Ćoso

Citat: fatboy  u Kolovoz 21, 2019, 17:04:55
Ćoso, shvatim danas da covjek kojeg znam vozi GS novi kao Glazarov, sad je bio neki đir po Austriji i javilo mu isto...ne znam je pretovar u igri... :misli:

Ajde javi što su mu rekli u servisu...baš me zanima


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ponti

Gs je izmišljen motor za Saxija i njegovih 40 kila  :buahaha:

tibertov

Nemam tih problema, jer mi motor ne moze rec da je u problemu s tezinom  :smijeh:

keko

Citat: tibertov  u Kolovoz 21, 2019, 20:07:27
Nemam tih problema, jer mi motor ne moze rec da je u problemu s tezinom  :smijeh:
..ti samo imaš sreću kaj ti je žena sitna  :smijeh:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎