Gubitak tekućine za hlađenje

Autor jeeves, Srpanj 27, 2020, 18:49:49

« natrag - naprijed »

bajki

Citat: jeeves  u Srpanj 28, 2020, 07:48:48
Zar se ne bi već do sada vidjelo da se pomješalo ulje i antifriz? Ulje na prozorčiću je bistro, čep od ulje isto.

A možda probija u cilindar, pa ga spali.

Danijel 23

Citat: bajki  u Srpanj 28, 2020, 09:16:17
A možda probija u cilindar, pa ga spali.
Ne copraj. Zato bude kontrolirao nivo tek u posudi. Ako cuga..... nije dobro. I nema se šta desit. Treba stat na vrijeme.

zorro

Citat: bajki  u Srpanj 28, 2020, 09:16:17
A možda probija u cilindar, pa ga spali.
Ne može se voda spalit  :) može se u takvom slučaju pretvoriti u paru..i opet bi se onda to odrazilo na boju ulja..pravila bi se emulzija..tak da..0 bodova glede tih pretpostavki
Čim je Đivo rekao da mu je ulje svijetlo i da antifriz nije mastan to je više no dovoljno da se otklone "crne" sumnje
Antifriz vremenom malo ispari..ko i na svakom vozilu..to je 100% ..ma šta 100..maleon  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Voda kad uđe u celindar pod temperaturom i tlakom ti je isto kao rezanje metala/betona vodom. Doslovno u klipu napravi pepeljaru/čikobernicu! A to su i one famozne kapljice sintetike u motornom ulju o čemu sam počeo pisat.

bajki

Citat: zorro  u Srpanj 28, 2020, 10:09:06
Ne može se voda spalit  :) može se u takvom slučaju pretvoriti u paru..i opet bi se onda to odrazilo na boju ulja..pravila bi se emulzija..tak da..0 bodova glede tih pretpostavki
Čim je Đivo rekao da mu je ulje svijetlo i da antifriz nije mastan to je više no dovoljno da se otklone "crne" sumnje
Antifriz vremenom malo ispari..ko i na svakom vozilu..to je 100% ..ma šta 100..maleon  :bzvz:

:thumbup:

Black Betty

Čim nešto nestaje,a ne zna  se di,to je alarm za detaljnu kontrolu,jebo oko,ulje itd,itd,ključeve u ruke i opleti,bolje rastaviti, provjerit,pa naći uzorak,ovako je samo pitanje vremena kad bu došlo do pizdarije....
Prepostavka je majka zajeba

Danijel 23

Citat: Black Betty  u Srpanj 28, 2020, 10:30:27
Čim nešto nestaje,a ne zna  se di,to je alarm za detaljnu kontrolu,jebo oko,ulje itd,itd,ključeve u ruke i opleti,bolje rastaviti, provjerit,pa naći uzorak,ovako je samo pitanje vremena kad bu došlo do pizdarije....
Prvo  :vino: pa pogledaš, razmisliš pa   pa ponovno pogledaš pa  :vino: a onda ideš rasturat. Nje to tak jednostavno. Pa i ako sam šarafiš to je skupa igra traženje igle u plastu sjena.

zorro

Citat: Black Betty  u Srpanj 28, 2020, 10:30:27
Čim nešto nestaje,a ne zna  se di,to je alarm za detaljnu kontrolu,jebo oko,ulje itd,itd,ključeve u ruke i opleti,bolje rastaviti, provjerit,pa naći uzorak,ovako je samo pitanje vremena kad bu došlo do pizdarije....
A zašto misliš da je stavljen odušak na čep..posudu ili već negdje na sistemu.  :huh:  Pa valjda zato kad dođe do iole pregrijavanja tekućine..da se otvori taj odušak i popusti pritisak u sistemu..samim tim  dolazi i do isparavanja tekućine.
Pa el nitko od vas nikad nije nadosipao antifriz u auto..motor..a da je sve ok i da nigdje ne curi  :misli:
Ja znam da bar jednom godišnje moram malo nadoliti u kombi..a u auto i par put godišnje jer ga žena vozi po šumi i po gradu tak da je ventilator skoro pa non stop upaljen..
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Ako sve radi kako spada netreba dolijevat godinama.

bajki

Citat: zorro  u Srpanj 28, 2020, 11:21:59

Pa el nitko od vas nikad nije nadosipao antifriz u auto..motor..a da je sve ok i da nigdje ne curi  :misli:
Ja znam da bar jednom godišnje moram malo nadoliti u kombi..a u auto i par put godišnje jer ga žena vozi po šumi i po gradu tak da je ventilator skoro pa non stop upaljen..

Iskreno, baš i ne.

zorro

a ne znam..možda vam majstori na servisu to rade da ni ne znate  :)
Aj dobro..ja imam fiata od auta pa to možda nije ni za čudit se ..jel  :) ..al kombi je Merđo i kak rekoh..bar jednom godišnje kontroliram i malo dolijem..nije to puno..pola dcl. do 1 dcl. al da npr. ne gledam par godina..bilo bi to 2-3 dcl. il više  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23


Black Betty

Nekoliko dana nakon povratka sa druženja na Žumberku sam skontao da nema tekućine za hlađenje u posudici. Ni kapi.



On kaže da nema ni kapi tekućine....a ne dec dva...
Prepostavka je majka zajeba

Ponti