Preglasno šaltanje brzina - V Strom 1000 L4

Autor Bagy, Srpanj 27, 2021, 15:02:01

« natrag - naprijed »

Bagy

S obzirom da dugo nismo imali neku tehničku temu, pitam znalce za eventualno rješenje?  ;)

Dakle, prilikom šaltanja u prvu brzinu (iz lera) tup udarac, poprilično glasan.  :misli: Nekad su to govorili za ranije generacije GS-ova, a s obzirom da sam vozio jedan takav - apsolutno nikakav glasan udarac nisam čuo - niti u jednu brzinu! No, to je GS...  :-X

Koliko god se ja trudio da prešaltam meko - šaltanje je preglasno. Iz 1. brzine u 2., iz 2. u 3. brzinu isto. Tek u 4. brinu i naviše je tiše...

Jel problem do ulja - ne znam koje je trenutno unutra? Prebacit ću se uskoro na Silkolene 15W50...

Da li treba nešto poštelati kod mjenjača?  :misli:

Kakva su vaša iskustva na somarama?

mob: 095/573-6874

agolac

To je muški motor, mora se čuti klang. To samo kod Honde ne čuješ ništa.
Ništa se ti ne brini, samo gas.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

U odnosu na mali je definitivno bucniji, I taj klang nekad hoće da bude izraženiji ali kod mene samo u prvu, eventualno drugu, koristim Silkolene crveni, full sintetiku 15-50w.

zubakis

Sa razlicitim uljima bude i razliciti "klank", al uvik ce bit prisutan.  To je motor za prave jebeke tako da ne brini. Klank, prva i pun gas..  [emoji41]

zare

Voziš se lagano, probaj malo gasa dati kad stisneš kuplung za šaltanje 1-2, 2-3 ....
Ja sam ponekad to znao napraviti kad mi se dalo pri šaltanju u nižu, šaltanje je puno ljepše i lakše

Suki

...isto i kasnije šaltanje, odnosno na malo višim okretajima. Puno lakše, tiše i mekše prebaci nego kad se kilavi.
:moto2:

098 9232180

Bagy

Znači šaltanje s međugasom - k'o u FAP-u!  :smijeh:

Bumo probali kad mi dođe sic s prerade...  :ooda:
mob: 095/573-6874

Ćoso

Ma što te boli briga. Neka se čuje [emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Danijel 23

Zračnost lanca i gumigeleng u prirubnici je ok?

agolac

Citat: Bagy  u Srpanj 27, 2021, 21:39:02
Znači šaltanje s međugasom - k'o u FAP-u!  :smijeh:

Bumo probali kad mi dođe sic s prerade...  :ooda:

Motocili nemaju sinhrona tako da je šaltanje s međugasom poželjno. To je pogotovo izraženo kod stare kilo koja nema traction control i ta sranja. Ako agresivno promjeniš u nižu bez međugasa lako si blokiraš zadnje kolo jer su okretaji puno off... Meni se to zna dogoditi i s autom (Mazda MX-5) kad sam na autodromu grobnik, naglo usporavam i tako jebački bez međugasa roknem u nižu i učas si blokiram zadnja kola i eto mi bolje rotacije u zavoj  :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

mob: 095/573-6874

zorro

Haj u višlje brzine bez međugasa i ok..može  :thumbup:
Međutim šaltanje u nižu bez međugasa  :-\ ..ko to ne koristi nek se opali peruškom po glavi i ostavi motora  :)
:blato:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Srpanj 28, 2021, 09:13:01
Haj u višlje brzine bez međugasa i ok..može  :thumbup:
Međutim šaltanje u nižu bez međugasa  :-\ ..ko to ne koristi nek se opali peruškom po glavi i ostavi motora  :)
:blato:

Ma, u više brzine ide i bez kvačila - kažu! Nisam prob'o!  :smijeh:

Na malom sam obavezno u niže šaltao s međugasom, a ova somara kao ima klizno kvačilo, pa kao ne treba. Izgleda da treba...  :-\
mob: 095/573-6874

Suki

Citat: zorro  u Srpanj 28, 2021, 09:13:01
Haj u višlje brzine bez međugasa i ok..može  :thumbup:
Međutim šaltanje u nižu bez međugasa  :-\ ..ko to ne koristi nek se opali peruškom po glavi i ostavi motora  :)
:blato:
Nikad nisam šalto s međugasom :-X, u biti ne znam to :shhh:.
:moto2:

098 9232180

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: