Krpanje zračnica i potreban alat

Autor Danijel 23, Listopad 01, 2017, 18:08:22

« natrag - naprijed »

Patak

Viko mousse i nije baš riješenje za nas enduraše ili dual sport vozače.

Nego de mi reci kakva su ti iskustva s heavy duty zračnicama, neki ju hvala a drugi vele ništ posebno samo otežava kotač?!

Vinko

Citat: Patak  u Listopad 03, 2017, 14:05:28
Viko mousse i nije baš riješenje za nas enduraše ili dual sport vozače.

Nego de mi reci kakva su ti iskustva s heavy duty zračnicama, neki ju hvala a drugi vele ništ posebno samo otežava kotač?!
Kak sam i rekel, mousse je samo za teren i zahtjevnije vožnje....
Heavy duty zračnica duže traje ali pri niskim pritiscima i ona se sjebe.....za terensku uporabu razliku u težini ne primjetiš....
Neznam na kolko vi pumpate gume ali mislim si ako su pritisci slični cestovnim motorima da heavy duty zračnica ne znači puno....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Patak

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 14:21:01
Kak sam i rekel, mousse je samo za teren i zahtjevnije vožnje....
Heavy duty zračnica duže traje ali pri niskim pritiscima i ona se sjebe.....za terensku uporabu razliku u težini ne primjetiš....
Neznam na kolko vi pumpate gume ali mislim si ako su pritisci slični cestovnim motorima da heavy duty zračnica ne znači puno....

Mousse mi je jako poznat, i nije za moj tip vožnje.

Moj tire pressure 1.25F / 1.5R kako proizvođač kaže i zadovoljan sam s njime tako da niski tlakovi ne dolaze u obzir.

Danijel 23

A jel koristite brenze..držače zračnica da se neokrene zračnica pri niskim tlakovima i okretnom momentu?

zorro

Citat: Danijel 23  u Listopad 03, 2017, 18:15:29
A jel koristite brenze..držače zračnica da se neokrene zračnica pri niskim tlakovima i okretnom momentu?
Ja ne..proljetos sam otkinuo ventil i od tad pumpam prednju na 1,7 ..zadnju 2 bara
..Meni ni ne paše mali pritisak jer nekad znam i 50-ak i više km. napraviti po asfaltu dok dođem do šume..ili na povratka iz šume
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Citat: Danijel 23  u Listopad 03, 2017, 18:15:29
A jel koristite brenze..držače zračnica da se neokrene zračnica pri niskim tlakovima i okretnom momentu?
Drzaci drze vanjsku gumu uz felgu, moj ima serijski po jedan komad u svakoj felgi, must have za terensku voznju.....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 18:52:54
Drzaci drze vanjsku gumu uz felgu, moj ima serijski po jedan komad u svakoj felgi, must have za terensku voznju.....
..zar "stoper" ne drži unutrašnju gumu u joše jednoj točki (sem ventila)  :huh: ..nešto mi je vulkanizer pričao o tome i pitao ako hoću može mi ugraditi te stopere..nisam htio zbog u prijašnjem postu navedenog
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Citat: zorro  u Listopad 03, 2017, 18:56:30
..zar "stoper" ne drži unutrašnju gumu u joše jednoj točki (sem ventila)  :huh: ..nešto mi je vulkanizer pričao o tome i pitao ako hoću može mi ugraditi te stopere..nisam htio zbog u prijašnjem postu navedenog
Mozda je on mislio na neki drugi tip.....makar ja za drugi neznam osim klasicnog tipa na vijak kojeg stegnes s vanjske strane felge......
Takav tip kad ga stezes kljucem stisce vanjsku gumu iznutra i pritisce ju na felgu......znaci neda da se vanjska guma okrene na felgi a automatski bi potegnula i zracnicu koja bi se sjebala i unistila ti enduro dan......
.....zracnica ide normalno preko tog drzaca....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 19:39:56
Mozda je on mislio na neki drugi tip.....makar ja za drugi neznam osim klasicnog tipa na vijak kojeg stegnes s vanjske strane felge......
Takav tip kad ga stezes kljucem stisce vanjsku gumu iznutra i pritisce ju na felgu......znaci neda da se vanjska guma okrene na felgi a automatski bi potegnula i zracnicu koja bi se sjebala i unistila ti enduro dan......
.....zracnica ide normalno preko tog drzaca....
Provjerim sljedeći put kad budem kod njih kakav sistem stavljaju  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Patak

Samo cross motori u seriji imaju rim lock. Čim pritisak padne ispod cca 0.8 bara te nastavis vožnju a tlak polako pada bay bay zračnica :'(

Teorija je jedno a iskustvo drugo :tongue:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Vinko

Citat: agolac  u Listopad 03, 2017, 22:12:35
A ovaj tu-bliss?



https://rideexpeditions.com/tubes-mousses-tubeless-which-is-best/
Ko i sva druga rjesenja, ima prednosti i mane.....prvo skupo, trazi dodatne prepravke na felgi, tesko ali opet se moze probusiti......s druge strane mozes regulirati tlak po potrebi, cuva felgu i ako se vozis na skroz praznoj gumi.......to rjesenje koriste najcesce profici.....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Patak

Baš to Vinko! Kao i mousse troši gumu nemilosrdno te nije za enduro vožnju samo hard i race.

Od svih spomenutih rješenja najbolje je imati rezervnu zračnicu,  te set montirača.

zorro

Citat: Patak  u Listopad 03, 2017, 22:52:51

Od svih spomenutih rješenja najbolje je imati rezervnu zračnicu,  te set montirača.
..jebiga..moraš imati dvije  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: