Havarija vodene pumpe

Autor agolac, Veljača 22, 2024, 01:10:50

« natrag - naprijed »

agolac

Eh, vjerujem da sam u manjini ali nakon šta sam reparirao magnete i korpu te sve sklopio, eto potoci rashadne po garaži. Izgleda da imam iznimnu nesreću da mi se raspao semering vodene pumpe....

Na prvoj fotki se vidi trag curenja tekućine unutra u agregat.

Na drugoj fotografiji se vidi kanal kroz poklopac i gumeno crijevo kroz koje je tekućina istjecala. S te strane je semering koji se je raspao. Taj kanal je namjerno tako dizajniran da rashladna ide sto vise van i ne mješa se s uljem motora.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Semering je s druge strane prve fotke. Na prvoj fotki se vidi mehanička brtva koja je press fitted i treba neki alat za to izbiti van. Recimo alat za izbijanje ležajeva
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Impeller vodene pumpe te njegova osovina je jako neravna kad prođem prstom preko nje.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ovo je cijeli set koji ide u "crankase cover", dva ležaja, mehanička brtva i semering. Mehanička brtva je ovo desno dolje a prvo lijevo je neka teflonska brtva koja ide uz imepeller
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

7-retainer, one piece, c-clip
6-ležaj 2 komada jedan povrh drugoga
4-Oil semering (ovaj koji sem meni raspao)
3-Mehanička brtva s oprugom + brtva koja ide uz impeller (!!) Ona s jedne strane ima bijelu teflonsku boju a s druge je crna. Slikam to sve kad budem slagao da bude jasnije jer ovako vjerujem baš i nije, unatoč slici.
2-Impeller s osovinom

(An impeller or impellor is a driven rotor used to increase the pressure and flow of a fluid. It is the opposite of a turbine, which extracts energy from, and reduces the pressure of, a flowing fluid.)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ležajevi mi izgledaju dobro, ali sad kad već sve mjenjam nekako mi glupo da i njih ne stavim nove.
Semering je uništen i on je curio rashaldnu kroz onaj kanal na poklopcu, i van kroz gumu...
Osovina impellera je isto u lošem stanju s grbama. Možda se to može dovesti u ok stanje i izravnati ali nisam siguran da li bi to rješilo problem. Do sad sam bacio novih 2.7L ulja i isto toliko rashaladne pa sad sve mjenjam..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Veljača 22, 2024, 01:28:22Impeller vodene pumpe te njegova osovina je jako neravna kad prođem prstom preko nje.
Nije dobro da  :huh:
Ako tokariš da poravnaš onda ne paše semering.
Eventualno istokariti osovinu da bi se mogla napraviti piksa tog promjera i nabiti je na osovinu
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Golileo


bajki

A jesi prije imao kakvu potrošnju rashladne tekućine?

Dali je kod izmjene magneta moglo doći do oštećivanja tog semeringa? Iako i sam kažeš da je osovina pohabana, pa već samo zbog toga može doći do curenja tekućine.

Vujce

Citat: bajki  u Veljača 27, 2024, 08:03:16A jesi prije imao kakvu potrošnju rashladne tekućine?

Dali je kod izmjene magneta moglo doći do oštećivanja tog semeringa? Iako i sam kažeš da je osovina pohabana, pa već samo zbog toga može doći do curenja tekućine.
Magnet je sa jedne strane,vodena pumpa je sa druge,nemaju dodirnu tacku!

bajki


Fantom

Citat: Vujce  u Ožujak 01, 2024, 21:43:53Magnet je sa jedne strane,vodena pumpa je sa druge,nemaju dodirnu tacku!

Citat: Vujce  u Ožujak 01, 2024, 21:43:53Magnet je sa jedne strane,vodena pumpa je sa druge,nemaju dodirnu tacku!

Skidao je i korpu kvacila.


Fantom

Nebi ja to tokario niti takvu grbavu vratio nazad. 20 - 30 eurica uzmes novi propeler i miran si. I tokar bi ti uzeo skoro toliko