Ulje Bel-Ray (negativno iskustvo)

Autor iviccaa, Listopad 13, 2017, 18:20:12

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: agolac  u Listopad 13, 2017, 22:09:58
Ma ok. Ali ipak ima malo razlike. Ako je nezagrijano ulje onda ide kao sirup, a ako je zagrijano onda curi bliže vodi. Gledaj kad ga lijevaš hladnog unutra i kad ga ispuštaš ako je zagrijan...
E sad, meni nije problem zagrijat motor 2 minute, ali kome je, može i bez.
Ma nije problem zagrijat motor..problem je ako ne sačekaš dovoljno dugo nakon paljenja motora..ulje se digne i treba mu dosta da se sve slije u karter
A ako si dan prije bio na vožnji..zagrijao motor..ono se preko noći slilo u karter do ibera..iz svake rupice..i ne kužim zašto motor ponovo paliti da se ulje opet razleti po cjeloj mašini..pa jebate.. nije pekmez da ga moraš zagrijavati..15 w 50 ..pa to na -10 ispuštaš bez problema
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Listopad 13, 2017, 22:17:28
Ma nije problem zagrijat motor..problem je ako ne sačekaš dovoljno dugo nakon paljenja motora..ulje se digne i treba mu dosta da se sve slije u karter
A ako si dan prije bio na vožnji..zagrijao motor..ono se preko noći slilo u karter do ibera..iz svake rupice..i ne kužim zašto motor ponovo paliti da se ulje opet razleti po cjeloj mašini..pa jebate.. nije pekmez da ga moraš zagrijavati..15 w 50 ..pa to na -10 ispuštaš bez problema

Hahaha, svejedno, picajzlimo, na oba smjera  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Citat: agolac  u Listopad 13, 2017, 22:09:58
Ma ok. Ali ipak ima malo razlike. Ako je nezagrijano ulje onda ide kao sirup, a ako je zagrijano onda curi bliže vodi. Gledaj kad ga lijevaš hladnog unutra i kad ga ispuštaš ako je zagrijan...
E sad, meni nije problem zagrijat motor 2 minute, ali kome je, može i bez.

Tako je, ne škodi ali potpomaže uvelike!

zorro

Citat: Patak  u Listopad 13, 2017, 22:26:38
Tako je, ne škodi ali potpomaže uvelike!
..je..uliješ deci ulja manje  :smijeh: ..i to malo što se ni iscjedilo ti prije zaprlja novo   :tongue:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: Fantom  u Listopad 13, 2017, 18:44:53
Definitivno je do ulja.
Da ti je negdje riknuo dihtung na glavi hvalilo bi ti rashladne tekucine ili bi u boci na vrhu plivalo ulje

Ovo šta kaže, da li ti fali rashladne tekućine?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Ja stalno sipam Motul, mada sam menjao od 300V sa kojim je stigao i vozio prvih 50000 km pa posle prešao na 5100 10-40W ,a od zadnji put 15-50W, ali u nas u Srbiji je to uvek lutrija jer falsifikata ima koliko volis i zapravo nikad nisi siguran dal je to Motul ili neko drugo, opet Nemačka je daleko uređenija zemlja i ne verujem da bi sebi dozvolili takvu glupost da sipaju nešto ispod žita mada isto tako, Nemačka je puna gastarbajtera sa Balkana koji se ne odriču tako lako starih navika [emoji14]
Inače skoro sam čuo priču da su u Suzukiju u Srbiji opustili glavnog majstora za automobile jer su otkrili da nije menjao ulje i jos neki materijal, već ga zadržavao za sebe i krčmio dalje a uredno prikazivao da je sve odrađeno [emoji32]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

Citat: agolac  u Listopad 13, 2017, 23:54:36
Ovo šta kaže, da li ti fali rashladne tekućine?

Jer kako čitam, to je uglavnom kontaminacija s vodom, moguće s rashladom. E sad, moža ipak postoji neki problem s brtvom vodene pumpe ili slično?
Jesi gledao da li ti nestaje rashladna tekučina?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Rashladna tekućina je ok, jutros sam još jednom provjerio.

Fantom

Citat: iviccaa  u Listopad 14, 2017, 13:03:23
Rashladna tekućina je ok, jutros sam još jednom provjerio.

Onda nema brige. Preventivno prati situejsn i ako si u mogucnosti promijeni opet prije redovne zamjene. Samo gas   :beer:

SirOliver

Bel Ray je bio 10w40?

sent from my Commodore 64 using Tapatalk

" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

iviccaa

Ne znam, na racunu pise samo polusintetika.

SirOliver

Citat: iviccaa  u Listopad 14, 2017, 17:18:44
Ne znam, na racunu pise samo polusintetika.
ako je bija 10w40, sad će ti se sa 15w50 šaltati puno mekše :)
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

iviccaa

Kupio sam Motul 5100 10w40, danas odvozio 150 km i mogu reći da puno lakše šalta.
Da se razumijemo nije mi to najbitnija stvar u životu, ali zašto ne?  ;)
Bitnije mi je da se ova kondenzacija i pjena eliminiraju.

SirOliver

Citat: iviccaa  u Listopad 14, 2017, 19:29:10
Kupio sam Motul 5100 10w40, danas odvozio 150 km i mogu reći da puno lakše šalta.
Da se razumijemo nije mi to najbitnija stvar u životu, ali zašto ne?  ;)
Bitnije mi je da se ova kondenzacija i pjena eliminiraju.
šteta šta nisi stavija 15w50. Nema škljocanja mjenjača kao na GS drlima :ooda:
" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

Ćoso

Citat: SirOliver  u Listopad 14, 2017, 20:18:49
šteta šta nisi stavija 15w50. Nema škljocanja mjenjača kao na GS drlima :ooda:
Nisam osjetio razliku. Btw, na Motulu sam zadnjih 60K


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !