Podizanje motora sa poda

Autor Ćoso, Veljača 04, 2018, 11:02:44

« natrag - naprijed »

Ćoso

Kao što i čovjek na videu objašnjava, kada tada (bili mi amateri ili profesionalci ili imali najskuplju opremu na sebi) će se naš kućni ljubimac naći u vodoravnom položaju i nije loše naučiti tehniku podizanja (najmanje si želimo da nas negdje na putu  "ušteka" i da imamo problem s nastavkom vožnje). Uzeo sam primjer debele krave, međutim ovu tehniku možemo primjenjivati za sve motore



Evo i djevojka od 57 kg uspijeva


Saxi

Daj i neku adresu ove pequene mujer da je nadjemo da nas poduci svim trikovima dizanja

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


iviccaa

meni ovo bzvz...najbolji način koji meni funkcionira (kenja bez kofera, tj. s praznim topcaseom)
je (ako motor leži na lijevoj strani):
- lijevom rukom uhvatiti ručku volana, ali smotati ga skroz ulijevo, a desnom za suvozačev rukohvat.
Sve gotovo u 1 sec.  :thumbup:

Glupo je ne smotati volan jer samim motanjem ga odigneš malo s poda i lakše ga zarotiraš preko kotača.

Možda je situacija malo drugačija kad su tu bočni koferi?  :huh:

EDIT: vidim da je Ćoso dodao i drugi video. To je to!  :thumbup:
Samo što kenju ne treba dizati "s leđa".

Dadi

nisam znao da motori padaju samo na lijevu stranu,bit će zbog nogara  :-\ :-\
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Ćoso

Ima više načina. Meni također najjednostavniji s zakretanjem volana i na leđa (stariji ljudi ili ljudi s lošijim koljenima koriste i vezicu/gurtnu)



Dodajte neki video, ako smatrate da je lakše.

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

JZ

Uf...Ja sam naucio to  sve iz prakse...nema motora koji mi se nije izvrnuo... :blato:
Kupujem polovnu kacigu

zorro

sve je dobro i lako kad se motor izvrne na ravnom..a šta kad ti se izvrne na nizbrdici ..a recimo volan ..sjedalo..tj. gornji dio motora je nizbrdo..a sami točkovi ostanu uzbrdo  :-\
Nema boga da ga digneš dok cijeli motor ne prošladraš ..vučeš po zemlji/pijesku/blatu da bi ga zakrenuo za 180 °da dobiješ točkove "niz breg" Riskiraš s tim dodatna oštečenja..guljenja i struganja oklopa..deklova.....  :bzvz: al nema druge..jebga   :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Veljača 04, 2018, 15:17:57
sve je dobro i lako kad se motor izvrne na ravnom..a šta kad ti se izvrne na nizbrdici ..a recimo volan ..sjedalo..tj. gornji dio motora je nizbrdo..a sami točkovi ostanu uzbrdo  :-\
Nema boga da ga digneš dok cijeli motor ne prošladraš ..vučeš po zemlji/pijesku/blatu da bi ga zakrenuo za 180 °da dobiješ točkove "niz breg" Riskiraš s tim dodatna oštečenja..guljenja i struganja oklopa..deklova.....  :bzvz: al nema druge..jebga   :huh:

U tom slučaju je bitno da je koje drvo u blizini.

Konop i objesiš se ... bolje to nego kdrrrrrljljlj po motoru :smijeh:

zorro

Citat: Ponti  u Veljača 04, 2018, 15:20:11
U tom slučaju je bitno da je koje drvo u blizini.

Konop i objesiš se ... bolje to nego kdrrrrrljljlj po motoru :smijeh:
Desilo se to meni 2-3 puta kad sam bio sam ..haj kad su dvojica il više..nema problema
Al kak rekoh..stvarno sam ga morao zakretat i drljat po zemlji za 180 ..jes da je motor od par soma ojra..al srce boli..moš ga jebat. Al u svakom slučaju je lakše neg da se to desi npr. Sukiju  :smijeh:
Il ga ostavit i zvat upomoć  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: