Problem s paljenjem

Autor Bagy, Kolovoz 11, 2023, 12:26:58

« natrag - naprijed »

zorro

..i ? Šta si odlučio..voziš u Buševac il Draganić 😁
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Kolovoz 13, 2023, 19:26:29..i ? Šta si odlučio..voziš u Buševac il Draganić 😁

E da ispričavam na forumu da je Zorro majstorski otkrio mogući kvar glede toga nepaljenja motora. Kaže on meni, spoji direktno žice konektora kod kvačila? Ja spojim, motor pali ko mina! Vratim žice natrag na konektor, motor ne pali. E, da sam ja to znao 2 dana prije... Hvala Zorrou i ostalima na ovom forumu koji su se potrudili oko odgovora!  :beer: Btw, mislim  da ću naći neki puno bliži servis!  ;)
mob: 095/573-6874

Suki

Ma nema na čemu, i drugi put ;)  :smijeh: .
:moto2:

098 9232180

Golileo

Bravo zorro
[emoji106][emoji2957]

Poslano sa mog SM-A226B koristeći Tapatalk


Fantom

Citat: Bagy  u Kolovoz 13, 2023, 19:50:38E da ispričavam na forumu da je Zorro majstorski otkrio mogući kvar glede toga nepaljenja motora. Kaže on meni, spoji direktno žice konektora kod kvačila? Ja spojim, motor pali ko mina! Vratim žice natrag na konektor, motor ne pali. E, da sam ja to znao 2 dana prije... Hvala Zorrou i ostalima na ovom forumu koji su se potrudili oko odgovora!  :beer: Btw, mislim  da ću naći neki puno bliži servis!  ;)

Nekontam kako ti se kvar na tom kontaktu kvacila odrazio da ti instrument tabla blesira, al eto vazno je da si rijesio zvrčku. Zorro je Tito voljeli ga il mrzili. Tito  :-*

Bagy

Citat: Fantom  u Kolovoz 13, 2023, 23:40:07Nekontam kako ti se kvar na tom kontaktu kvacila odrazio da ti instrument tabla blesira, al eto vazno je da si rijesio zvrčku. Zorro je Tito voljeli ga il mrzili. Tito  :-*

E taj kvar s pokazivačem brzina je drugi par opanaka! Radi se o senzoru brzina kojeg da bi promijenio moraš rastaviti pola motora! Na malom Stromu 2. generacije je lako dostupan, ali na somari L4 skida se dekl, ulje ide van, antifriz...  :-\
Uglavnom to ću dati napraviti kod redovnog servisa koji mi je uskoro.  ;)
mob: 095/573-6874

zorro

Ja nisam nekakav majstor da šarafam svakodnevno..nit se tim bavim nit imam vremena..međutim nekakvom logikom znam vrlo dobro detektirati problem.
Kad krene problem, em vlasnik krive informacije podastre,( i mene je malo zbunilo spominjanje problema s pokazivačem stupnja brzine  :huh: ).. em forumaši krenu s nekakvim pretpostavkama koje nemaju logike. Zato me na starom forumu jako nervirali nekakvi "doktori" koji su npr. gašenje motora povezivali s nategnutosti lanca  :-\   :-X  :samaranje: i slične gluposti   :bzvz: 
Ako u ovom slučaju idemo na ispražnjen akumulator..pa kako onda pumpa odradi svoje..istrument tabla odradi..kako se svjetla upale..pa probajte stisnuti sirenu (ona mora onak oštro zasvirati) ..i ako je loš akumulator..pri startanju će bar malo "zakmečati"..ono..muuuaaaaauuuu  :) ..ili će kliknuti..i pogasiti svjetla na istrument tabli..itd.
Sa startanjem motora magneti, regler nemaju nikakve veze..mogu biti u raspadu al motor mora zaverglati.
Znači čim je stisnuo starter njemu se ama baš ništa ne dešava..znači negdje se strujni krug nije zatvorio. (Prekidač kvačila, bočne nogare, konektor iza hladnjaka, ..ili u najgorem slučaju start prekidač kod ručice gasa)
Ako "klikče" kod pritiskanja startera onda može biti relej pod sjedalom (kojeg se u najgorem slučaju može kratko spojiti da bi startali motor) isto tako mogu biti i četkice anlasera ili bendix.

Znači u ovom slučaju nije bilo ništa od toga..tak da sistemom eliminacije od najlakšeg prema najtežem i problem se nađe.

 :-*
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gianni

A katemovi i dukatiji su kao musicavi i kvarni  ;D
Bitno da je riješen problem  :thumbup:

Bagy

Citat: zorro  u Kolovoz 14, 2023, 09:21:05Ja nisam nekakav majstor da šarafam svakodnevno..nit se tim bavim nit imam vremena..međutim nekakvom logikom znam vrlo dobro detektirati problem.
Kad krene problem, em vlasnik krive informacije podastre,( i mene je malo zbunilo spominjanje problema s pokazivačem stupnja brzine  :huh: ).. em forumaši krenu s nekakvim pretpostavkama koje nemaju logike. Zato me na starom forumu jako nervirali nekakvi "doktori" koji su npr. gašenje motora povezivali s nategnutosti lanca  :-\  :-X  :samaranje: i slične gluposti  :bzvz: 
Ako u ovom slučaju idemo na ispražnjen akumulator..pa kako onda pumpa odradi svoje..istrument tabla odradi..kako se svjetla upale..pa probajte stisnuti sirenu (ona mora onak oštro zasvirati) ..i ako je loš akumulator..pri startanju će bar malo "zakmečati"..ono..muuuaaaaauuuu  :) ..ili će kliknuti..i pogasiti svjetla na istrument tabli..itd.
Sa startanjem motora magneti, regler nemaju nikakve veze..mogu biti u raspadu al motor mora zaverglati.
Znači čim je stisnuo starter njemu se ama baš ništa ne dešava..znači negdje se strujni krug nije zatvorio. (Prekidač kvačila, bočne nogare, konektor iza hladnjaka, ..ili u najgorem slučaju start prekidač kod ručice gasa)
Ako "klikče" kod pritiskanja startera onda može biti relej pod sjedalom (kojeg se u najgorem slučaju može kratko spojiti da bi startali motor) isto tako mogu biti i četkice anlasera ili bendix.

Znači u ovom slučaju nije bilo ništa od toga..tak da sistemom eliminacije od najlakšeg prema najtežem i problem se nađe.

 :-*

Da, tko zna - zna!  :bravo:  A onaj "majstor" koji mi je zamijenio akumulator mogao je barem provjeriti stari i skužio bi da je ispravan... Najvjerojatnije bi već do Slovenije forumaši (Zorro) detektirali mogući problem i ja bi dalje nastavio bez grča u želucu! Ali opet, onaj servis u Oberdorfu (40 km do mojeg hotela) je isto tako trebao zamijeniti taj konektor/ prekidač kvačila s obzirom da su konstatirali da je stvar u razmrdanim kontaktima... :bzvz:
mob: 095/573-6874

Bagy

Citat: gianni  u Kolovoz 14, 2023, 10:49:53A katemovi i dukatiji su kao musicavi i kvarni  ;D
Bitno da je riješen problem  :thumbup:

Btw, kolega vozi KTM 1290 super duke i njemu se motor jednostavno ugasio pred serpentinom na Grossu... Vjerojatno je u pitanju onaj start/stop prekidač do ručice gasa.  :misli:
mob: 095/573-6874

Josip-Sepp

meni je skroz žao što se ovo nije dogodilo Gs-u, thread bi imao 4000 stranica  :buahaha:

Suki

Zorro, daj napiši pet brojeva od 1 do 50 i onda još 2 broja od 1 do 12. Čisto onako, odokativno, koji ti prvi padnu napamet :gimme5:  :) .
:moto2:

098 9232180

Grba

Citat: Josip-Sepp  u Kolovoz 14, 2023, 15:17:51meni je skroz žao što se ovo nije dogodilo Gs-u, thread bi imao 4000 stranica  :buahaha:
Evo desilo se meni. Od 10 kojih imamo (sve novi,do 3 god starosti) 7 ih je imalo pizdarije. Od gubitka antifriza,ispadanja kočnica,utega,blesiranja elektronike,problem sa QShifterom...Nema ljutiš  :vino:
098 737 604

zorro

Citat: Suki  u Kolovoz 14, 2023, 15:37:23Zorro, daj napiši pet brojeva od 1 do 50 i onda još 2 broja od 1 do 12. Čisto onako, odokativno, koji ti prvi padnu napamet :gimme5:  :) .
7, 9, 13, 21, 27
1, 3
 :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Josip-Sepp

Citat: Grba  u Kolovoz 14, 2023, 16:11:59Evo desilo se meni. Od 10 kojih imamo (sve novi,do 3 god starosti) 7 ih je imalo pizdarije. Od gubitka antifriza,ispadanja kočnica,utega,blesiranja elektronike,problem sa QShifterom...Nema ljutiš  :vino:

ma kaj bi se ljutio  :smijeh:

imam 52 godine i jedino kaj zaista u životu žalim je kaj sam svojevremeno kupio Fiat-a, a da glupost bude veća bio je i diesel  :buahaha:

na sve ostalo (a imao sam i Wartburga) nemam nikakvih pritužbi