akumulator

Autor the bond, Srpanj 08, 2018, 17:53:42

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Citat: zorro  u Rujan 19, 2018, 23:44:43

Klasično punjenje/filanje akumulatora preko reglera bilo kojeg motora..koja je razlika u takvom punjenju akumulatora i punjenju običnim ili pametnim punjačem ..il kak bi ti rekao:  lead acid punjačem ???

Ima ovo logike...barem meni


Svugdje je crvenim slovima napisano ni slučajno punit običnim punjačem...da li obični punjač možda prepuni akumulator, za razliku kad se puni u vožnji? (pitam, ne znam)...postoje punjači koji samo pune do smaka svijeta, a postoje i oni koji kad napune zagase se...e sad bi li ti bili dobri, nemam pojma, a niti ću isprobavat.

Uglavnom volti ne smiju prelazit neku granicu  (ne znam sad koju) kod ovih baterija, ali kad sam se spojio na motor putem BMW motoscana, onda sam vidio live sliku, a ona pokazuje nekad i 15v, da motor puni aku...to je samo sekundu, ali ipak dođe do 15v.

zorro

Citat: tibertov  u Rujan 20, 2018, 08:22:49
Ima ovo logike...barem meni


Svugdje je crvenim slovima napisano ni slučajno punit običnim punjačem...da li obični punjač možda prepuni akumulator, za razliku kad se puni u vožnji? (pitam, ne znam)...postoje punjači koji samo pune do smaka svijeta, a postoje i oni koji kad napune zagase se...e sad bi li ti bili dobri, nemam pojma, a niti ću isprobavat.
Svaki obični punjač i za auto..i ovi pametni punjači..imaju sklop koji prekida punjenje kad je akumulator napunjen.
I meni ta uputstva nemaju logike pa me jebte..nisam strujić ali neki dik znam. Volio bih da se javi Muha ili BF koji su jači u struji od nas...pa da nam objasne zašto se takav akumulator ne smije puniti običnim punjačem kad je punjenje/filanje s reglera samog motora isti sistem kao i ti obični punjači.
Možda su ta uputstva porez na budale  :smijeh: ..da ljudi kupuje te kojekakve nove punjače  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Rujan 20, 2018, 08:30:05
Svaki obični punjač i za auto..i ovi pametni punjači..imaju sklop koji prekida punjenje kad je akumulator napunjen.
I meni ta uputstva nemaju logike pa me jebte..nisam strujić ali neki dik znam. Volio bih da se javi Muha ili BF koji su jači u struji od nas...pa da nam objasne zašto se takav akumulator ne smije puniti običnim punjačem kad je punjenje/filanje s reglera samog motora isti sistem kao i ti obični punjači.
Možda su ta uputstva porez na budale  :smijeh: ..da ljudi kupuje te kojekakve nove punjače  :huh:


Obični punjač ne prepoznaje kada je ovaj aku pun i nastavlja punjenje do eksplozije. Regler da bi punio mora mašina raditi te svjetla i ostali potrošači troše struju i nikada ga ne može prepuniti.
To kaže brodski električar jutros na kavi.... jedan mlađi dečko kojem ja inače ne bih dao da mi prčka po brodu :smijeh: :smijeh:

zorro

Citat: Ponti  u Rujan 20, 2018, 08:37:37

To kaže brodski električar jutros na kavi.... jedan mlađi dečko kojem ja inače ne bih dao da mi prčka po brodu :smijeh: :smijeh:
Kako god..al logično objašnjenje  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Po meni kod Li Po baterija nije problem napon, nego struja punjenja, koja nesmije preći određenu vrijednost
Vjerovatno je to problem koji se može javiti kod pojedinih punjača, a kod alternatora ne.
Zato bi punjači predviđeni za moto akumulatore možda i mogli zadovoljiti uvjete za punjenje Li po akumulatora jer oni pune manjoj strujom od punjača predviđenih za auto akumulatore (pune većom strujom jer se radi o većim akumulatorima).

tibertov

Citat: bajki  u Rujan 20, 2018, 09:18:16
Po meni kod Li Po baterija nije problem napon, nego struja punjenja, koja nesmije preći određenu vrijednost
Vjerovatno je to problem koji se može javiti kod pojedinih punjača, a kod alternatora ne.
Zato bi punjači predviđeni za moto akumulatore možda i mogli zadovoljiti uvjete za punjenje Li po akumulatora jer oni pune manjoj strujom od punjača predviđenih za auto akumulatore (pune većom strujom jer se radi o većim akumulatorima).
Citao sam, mislim da si u pravu...amperi su bitni.

jeeves

Ok, ali zašto bi se onda ovaj Shido koji je Tibi kupio prodavao za motore umjesto klasičnog akumulatora ako postoji i najmanja šansa da će eksplodirati ili se zapaliti?
Da li on ima u sebi nekakav regulator napona ili nešto što sprječava to?

jeeves

Citat: jeeves  u Rujan 20, 2018, 10:34:03
Ok, ali zašto bi se onda ovaj Shido koji je Tibi kupio prodavao za motore umjesto klasičnog akumulatora ako postoji i najmanja šansa da će eksplodirati ili se zapaliti?
Da li on ima u sebi nekakav regulator napona ili nešto što sprječava to?
Da odgovorim sam sebi, pogledao na netu i piše samo da ne smije preko 15v. Znači ako iz nekog razloga počne puniti preko tog napona može biti problema.

Danijel 23

Citat: jeeves  u Rujan 20, 2018, 10:34:03
Ok, ali zašto bi se onda ovaj Shido koji je Tibi kupio prodavao za motore umjesto klasičnog akumulatora ako postoji i najmanja šansa da će eksplodirati ili se zapaliti?
Da li on ima u sebi nekakav regulator napona ili nešto što sprječava to?
Ima.

Danijel 23

Citat: jeeves  u Rujan 20, 2018, 10:40:47
Da odgovorim sam sebi, pogledao na netu i piše samo da ne smije preko 15v. Znači ako iz nekog razloga počne puniti preko tog napona može biti problema.
Ni olofni nesme,  renđ 10,8-14,8V.

jeeves

Citat: Danijel 23  u Rujan 20, 2018, 12:14:40
Ni olofni nesme,  renđ 10,8-14,8V.
Kako onda u manualu od Stroma piše da bi napon na 5000o/min trebao biti 14.0-15.5v?

Danijel 23

  :huh: on da je ok, a piše.

agolac

Ajde  tko će prvi da proba punit s običnim nek me zove da snimam vatromet iz pristojne udaljenosti  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Lion aku je jako loš na malim temperaturama...ispod 10c paljenje kao da je baterija prazna...kod takvih temperatura je treba "probudit", tako da ja kad dam kontakt par puta stisnem blic dugačkog svjetla i onda pali normalno...kad je temp iznad 10c pali ko mina odmah.