Previsok napon akumulatora!?

Autor zendra 44, Svibanj 28, 2018, 08:50:34

« natrag - naprijed »

zendra 44

Pozdrav!
Nisam htio otvarati novu temu dok ne provjerim jel ima već takva, ali nisam ju uspio pronaći...

Naime, sinoć sam primjetio u vožnji da mi kratko svjetlo povremeno svijetli malo jače pa malo slabije, ne u nekim pravilnim razmacima, provjerio mjernim instrumentom i napon na mjestu sa povremenim dodavanjem gasa varira od 14,3 do 15,1 V, ova druga vrijednost me malo brine jer mislim da nebi smjelo ići toliko visoko, Brum mi je poslao mailom ispis svega što je rađeno na motoru i vidim da je rađena i reparacija magneta i namotaja pa pretpostavljam da nije do toga, ustvari moje pitanje je jel ovaj napon od 15,1 ipak malo previsok i jel možd greška u regleru, šta da radim, jel samo gass ili da se malo poigram s tim, hvala!

Stjepko

samo gas. I zamjeni konektor iza hladnjaka vode. To ti počne tako i onda svjetla prestanu radit

Vinko

Na tom motoru je prije nego si ga ti kupil mijenjan regler?
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

bajki

15.1 je dosta visoko. Trebalo bi biti nešto preko 14 V. Nikada nisam mjerio, dali se u nekim uvjetima vrijednost približava 15 V, ali mislim da nebi smjelo toliko visoko.

Za svaki slučaj probaj izmjeriti sa još jednim instrumentom, da slučajno instrument malo nelaže.

zendra 44

Citat: Vinko  u Svibanj 28, 2018, 09:02:08
Na tom motoru je prije nego si ga ti kupil mijenjan regler?
Sad tražim mail od Bruma al ga nemrem naći, nisam siguran za regler ali znam da su reparirani magneti i još nekaj oko struje kaj im je navodno boljka....

zendra 44

Citat: bajki  u Svibanj 28, 2018, 09:39:23
15.1 je dosta visoko. Trebalo bi biti nešto preko 14 V. Nikada nisam mjerio, dali se u nekim uvjetima vrijednost približava 15 V, ali mislim da nebi smjelo toliko visoko.

Za svaki slučaj probaj izmjeriti sa još jednim instrumentom, da slučajno instrument malo nelaže.
Kineski instrument da laže? Nemoguće.... :)
Budem probal, više me brine ovo pojačavanje i smanjivanje intenziteta svjetla u vožnji, možda su te oscilacije u naponu i veće, trebal bi spojit intrument da vidim u vožnji... :misli:

Vinko

Citat: zendra 44  u Svibanj 28, 2018, 09:47:10
Sad tražim mail od Bruma al ga nemrem naći, nisam siguran za regler ali znam da su reparirani magneti i još nekaj oko struje kaj im je navodno boljka....
Mislim da se vidi da su žice na spoju s reglerom prepravljane, vidi čiji je regler gore....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

bajki

Citat: zendra 44  u Svibanj 28, 2018, 09:49:39
Kineski instrument da laže? Nemoguće.... :)
Budem probal, više me brine ovo pojačavanje i smanjivanje intenziteta svjetla u vožnji, možda su te oscilacije u naponu i veće, trebal bi spojit intrument da vidim u vožnji... :misli:

U samoj vožnji se nebi smjela vidjeti razlika u jačini svjetala, dok se razlika u leru i vožnji može vidjeti.

Stjepko

poslije reparacije magneta se povećo napon punjenja. Brum kaže da je kod svih tako,ali ne zna razlog. To sa svjetlima sam imo i riknuo konektor. Ost jedan dan bez svjetla.

zorro

Citat: Stjepko  u Svibanj 28, 2018, 10:44:37
poslije reparacije magneta se povećo napon punjenja. Brum kaže da je kod svih tako,ali ne zna razlog.
..hmm..nema logike  :huh:
Može se povećat u odnosu na ono kakvo je bilo dok je bio sjeban..al kad se reparira..tj.magneti poljepe i vrate nazad kak su bili..ne vidim ni jedan razlog da puni više no tvornički propisano
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zendra 44

Citat: Stjepko  u Svibanj 28, 2018, 10:44:37
poslije reparacije magneta se povećo napon punjenja. Brum kaže da je kod svih tako,ali ne zna razlog. To sa svjetlima sam imo i riknuo konektor. Ost jedan dan bez svjetla.
Jel da si provjerim onaj široki konektor ispod lijeve plastike ili neki drugi?

bajki

Citat: zorro  u Svibanj 28, 2018, 11:11:37
..hmm..nema logike  :huh:
Može se povećat u odnosu na ono kakvo je bilo dok je bio sjeban..al kad se reparira..tj.magneti poljepe i vrate nazad kak su bili..ne vidim ni jedan razlog da puni više no tvornički propisano

Ako se premotava stator, onda se može povećati napon, ako majstor namota krivi broj namota.

bajki

Citat: zendra 44  u Svibanj 28, 2018, 11:22:53
Jel da si provjerim onaj široki konektor ispod lijeve plastike ili neki drugi?

Ako je do konektora, može biti taj ispod lijevog oklopa, a može biti i onaj iza hladnjaka.

Stjepko

Da. Veliki ili mali iza hladnjaka.

Mrki

Ja stalno gledam u displaj sa voltažom.. u vožnji pleše od 14V do 14.7V, nikada preko toga..