Previsok napon akumulatora!?

Autor zendra 44, Svibanj 28, 2018, 08:50:34

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: jeeves  u Lipanj 07, 2018, 17:06:30
Koliko bi trebao biti napon zdrave baterije u mirovanju?
Nešto malo ispod 13 V
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

A perfect voltage (without any devices or electronic systems plugged in) is between 13.7 and 14.7V. If the battery isn't fully charged, it will diminish to 12.4V at 75%, 12V when it's only operating at 25%, and up to 11.9V when it's completely discharged
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Ako si ispod vrijednosti, vrijeme za dijagnostiku...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Hvala na odgovorima  [emoji106]

Maloprije izmjerio napon nakon otprilike 24 sata mirovanja i pokazuje 12.75V.
Kad dam kontakt padne na 12.1V, Zjosov displej u tom trenutku pokazuje 11.9V



zorro

Citat: jeeves  u Lipanj 08, 2018, 09:09:48


Maloprije izmjerio napon nakon otprilike 24 sata mirovanja i pokazuje 12.75V.

..to ti je još skoro ko novi
Ovo što Agolac copy pejsta su samo teorije  :bzvz: ..u praksi sumnjam da ćeš ikad imjeriti napod od 14 v  :-\
Upravo bio momak iz ciaka i kad je već tema ja ga pitam..koliko je napon novog akumulatora i može li biti oko 14..kaže on: može..al u teoriji ..i do 15  :) ..uglavnom su svi novi akui oko 13 V
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jeeves

Citat: zorro  u Lipanj 08, 2018, 11:06:34
..to ti je još skoro ko novi
Ovo što Agolac copy pejsta su samo teorije  :bzvz: ..u praksi sumnjam da ćeš ikad imjeriti napod od 14 v  :-\
Upravo bio momak iz ciaka i kad je već tema ja ga pitam..koliko je napon novog akumulatora i može li biti oko 14..kaže on: može..al u teoriji ..i do 15  :) ..uglavnom su svi novi akui oko 13 V
Tnx [emoji106]