Slavonijo..lijepa li si....

Autor zorro, Srpanj 29, 2017, 21:51:10

« natrag - naprijed »

Osy

Bravo kolegstvo moje rijetko lijepe kose :bravo:

cisco

U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

zorro

Znači..idemo u rikverc  ;)

FOTKE NESTALE..LINK NA ALBUM


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10212738061194777&type=1&l=f0d5f04fb6

Neki su već vidjeli ove fotke..il na fejsu il di već..ali od samih fotki..vjerujte mi..zanimljiviji je sam tijek događanja..pa kom se da..nek čita..je da nisam neki putopisac..pišem onak ka pričam..i kak je u biti bilo  :thumbup:

Danijel23 mi još u proljeće obećao doći na nekakvu zajedničku laganu off vožnjicu
Dok je on u tih 3-4 mjeseca fatao slobodan vikend..ja već mojim slavoncima rekao kakav je plan..pa kad dojde..mogu se pridružiti.
U međuvremenu sam se skompao s jednim od najjačih slavonskih enduraša..Stane iz Našica..na forumu Patak (moram mu javit da dođe ođe  ;) )
Danijel javlja..1 vikend u 7. Mjesecu ..ekipica obaviještena..Suki..Mrki, Doda, Stane.. Danijel23 i ja (magarac)
(AnteK ..mal jači enduraš u HR..definitvno ;) ) odustaje zadnji dan ..obveze.

Plan je naći se kod mene u viksi..i od tud..uzbrdo u šumu (Požeška Gora)..pa dalje što više šumom na Papuk.
Par dana prije dok sam planirao rutu..vidjeh nekakvu zgodnu prečicu..da ne idemo jedan dio asfaltom..pa dobio savjet da nazovem lugara s tog područja.
Nazovem..veli meni čovjek: ..može..ideš tamo..skreneš vamo..kroz borovu šumu..lijepo..ma može....e to ćemo još vidjet el može )  ....... pa krenimo

Fruštuk i okrijepa u Brestovcu prije polaska



raznorazne krave i vitke kozice  :)




Nakon par km..Stane uočava pticu zarobljenu u hranilišu za životinje..daje znak da stanemo..rekoh..oćemol je probat oslobodit..haj veli on....


Vele da je ptica "Šojka" 



Na kraju..nekako smo joj pomogli da se ipak sama oslobodi i slobodna kao ptica odleprša u prostranstva Valis Auree  :gimme5:


Pred kraj te dionice..koja je po meni jako lijepa..i lagana čak i za velike krave..stajemo na mjestu di puca lijep pogled na sela uzduž ceste PŽ-NG..pa sve tamo ka Psunju i Pauku







Spuštanje..izlazak na cestu prema NG ..nakon par KM..skretanje..opet na makadam..odlučio sam im pokazati jedno od većih arheoloških nalazišta u HR.. Rudine..stari Rimski grad.
Malo se plašim zadnjih par 100 metara..ali i govorim im..tko misli da ne može..nek dojde gore pješke..nije daleko..Dolazim ..parkiram..kad iza mene..cijela ekipa  :bravo: ..znači 1. malo teži teren savladan ..položen

http://slavonski.hr/rudinske-glave-jos-uvijek-neotkrivena-tajna/




Arheološki radovi i restauracija su godinama u tijeku..tak da smo iskoristili njihov sol za marendu..za naše čilanje  :smijeh:




E..sad slijedi ruta koju mi LUGAR rekao da mere  :thumbdown: .. nisam ni sam nikad prošao..a nalazi se na dijelu di su bila ratna djelovanja 91` -95` Prolazimo pored Mavrovićevog imanja..na kojem jedino još obituju narkomani i ovisnici..i di šta malo okopaju za svoje potrebe  :smijeh:
Skrećemo u polupusta 2-3 sela..prolazimo kroz zadnje(Nježić) ..i od tud..znam da nas čeka dosta šume i koječega da bi izbili u Amatovce..tj. na cestu prema Zvečevu.
Prvi uspon iza sela..vidim da je zajeban ...friško nasuto 20-ak cm. Debljine  :o ..i to šakenjacima ..ni ne razmišljam koliko će to biti problem ovima velikima iza.

Cesta dalje je ok..kroz šumu..nije bijeli put..al ono..fino prolazno  :thumbup:
..sve do jednog..i to malo ceste nestaje..prolazimo već kroz šikaru i visoku travu..dolazimo do velike livade..iznad dalekovod..nema puta..navigacija se pojebala..al pokazuje dalje ..pitam..hoćemo li ???  :huh: ..kažu hajde idemo probat..prolazimo preko te livade..ulazimo u totalnu šikara-šumu ..dogovor..CURIK..vraćamo se nazad..ispod dalekovoda.. stajemo u šumi..dogovor..šta kak...
..već čujem gunđanja..jebo ga njegov LUGAR  :zbunj: ..svak mrda nešto po svojoj navigaciji..lokaciji..vidimo otprilike di smo..i di nam je taj hebeni Amatovac..al nema puta niđe .

Pitam..hoćemo li vrnut nazad kroz sela koja smo došli..Mrki Doda skaču na noge..vele: NE..NE ..jedva smo prošli onaj nasuti šakenjacima dio..i nema šanse da neko sad nizbrdo ne pljusne. :shhh:

Tu uleće Stane..kaže..idem ja ovim putem..točnije šumskim prosjekom solo ..izvidit situaciju..tu me čekajte pa će da vidimo.
Čekamo  ga 15-ak min. Vraća se..kaže našao je put (bijeli) ..do tamo neće biti baš lako ovima velikima..al kak hoćete....
..odluka pada..HAJMO.. iz daljine..sa začelja čujem indijanski poklič..zorro jebo te tvoj lugar  :'(

..znači..nema puta..prosjek..naslage lišča debeo 30-ak cm. najveći problem predstavlja okruglo drveće, granje koje je ispod lišća i ne vidi se..al se zato osjeti kad naiđu ovi veliki na iste :))
Jednom ili 2 puta stajemo da bi sklonili poprećeno drveće s prosjeka kojim vozimo..jer nemreš ni lijevo ni desno
Nakon 10-15 min. borbe..nazire se bijeli put..meni olakšanje zbog neugodnosti   :sorry: ..a ovi veliki..kao da su ugledali boga  :smijeh:
 










Prolazimo kroz pusto..famozno selo Amatovci  :-X ..izbijamo na asfalt..vozimo par km. prema Zvečevu..prije toga sam isplanirao da idemo jednom (po pričanju  :)  ) provjerenom cestom..18 km. kroz šumu da bi izbili na G.Vrhovce..na imanje mog prijatelja Marka (Vranca) ..iako se do tamo može doći također makadmom kroz šumu..oko 8 km.

Međutim..čekamo da se skupimo..i lagani dogovor kak šta..treba kroz rampu..ali koji put ..ima ih 2  :huh: ...tu opet uleće iskusnjara Stane i veli: ..ajmo mi onim "normalnim" putem..jer smo već u kašnjenju ako ćemo ostvariti zacrtani plan. Ok..slušam iskusnije..pa makar bili i mlađi  :thumbup:
Makadamom 8 km. također kroz šumu dolazimo na Vrhovce..nadam se u sebi da se meso u top-caseu nije usmrdilo  :shhh: ..ulazimo..komotimo se..vatra u pecalu naložena  :huh:  :what:..tek me zovu iz kuhinje: ..zorro dođi imaš poruku na stolu ..kad ono..(fotka br.2) Moj Markan...ljubav moja ..  :-*











Vrijeme je da se krene..Stane preuzima ulogu road captaina..jer Papuk zna bolje no ja.  :thumbup:
Od Velike makadamom prema Jankovcu..ubrzo skrećemo s puta..prije dogovoren plan..Planinarska kuća Mališčak ..prolazimo otvorenu rampu..dolazimo na plato..tu odmah uočavam da neki neće moći dalje.  :huh:
Danijel ipak odlučuje..Stane, ja..zadnji Danijel..zajebana cesta..kamenje ko dvi šake vire iz puta..u biti..planinarska staza  :) ..ide to  polako..pred sam kraj vidim kratki..ali veliki uspon i gore planinarska kućica..Stane ode..ja za njim..vidim on lijevo pred sam ulaz kuće..plato ispred je malen..ja odmah desno da ostavimo prostor Danijelu..leti Danijel između nas..preveć se zajurio da se uspne..i skoro ode dolje u provaliju  :-\
Al mislim da mu se hrabrost isplatila u obliku ljepote samog vrha i pogleda  :thumbup:
Nakon par min. čujemo zvuk motora nešto ispod nas..rekoh..Suki garant..i sad nas ne može nači..da..tak je i bilo..ipak se odvažio..uspio jedan dio puta..ali nije znao di smo mi skrenuli..jer se na jednom dijelu račvaju dvije planinarske staze..šteta što nije uspio..bude drugi put ;)






Idemo dalje..prema zacrtanom cilju.. Radarska baza(Kupola) na vr papuka
Cesta..odlična..prav izzy..veliki su uživali ;)





Dolazimo pred ulaz..kapija..ostavljamo motore..izlazi stražar..pitam: el problem ..nije  :thumbup:
..idemo (hodamo)pored  žice..na navodno nekakav vidikovac..za koji sam čuo tek kad sam zadnji put bio ovdje sam..došao do kapije..popričao sa stražarom i otišao nazad.
Obilazimo žicu..dolazimo na plato..al nema nikakvog pogleda..sve okolo šuma ..hmmm  :shhh: ..penjemo se gore uz žicu s druge strane..i prolazimo tik uz radar..međutim..ni od tamo nema nikakvog pogleda..ništa..idemo nazad..rekoh..moj prijatelj Markan me zajebo  :thumbdown:
Suki i ja malo zaostajemo..on mi čuva zaleđe..mada mu nisam rekao..ali kao da je znao da me vertigo tad već dobrano peglao  :(  (ne smijem hodat ni 20 m. ..a kamoli uzbrdo 100m  :smijeh:  )
Tek ozdol..opet legenda Stane viče: ..ima nekakva uređen/pokošen prolaz..vodi u šumu..to je ziher to..ajmo vidjet...idemo krozm šumu 100-tinjak metara








..kad odjednom..NETKO JE UGASIO MRAK..i bi svjetlo ..puče pogled na moju Valis Aureu  :-* ..da to ni jedna fotka ne može dočarati..mislim da će se ekiipa koja je to vidjela složit ;) ..i na samom rubu hajmo reć provalije..stoji ZEN klupica..o kojoj sam toliko puta čuo..a nisam znao di je  :zbunj:
..uživajte u pogledu ..kao što smo i sami  ;)





Kupimo se lagano..i valja svak sebi..kud koji..mili moji.. da se ne vrčemo istim putem..ja vodim ..pošto Stane ne zna za taj put.
Lijep makadam kroz šumu..spust prema velikoj..i na izlazu..na žalost nema fotki..ali zaključana rampa je malo pravila problem velikima  :) ..na kraju uspješno je savladana  ..bilo je malo frke..straha..al dosta nas je..pa smo držali motore da zajedno s vozačem ne frknu u potok na dnu provalije  :P
Još na cugu u Veliku  :beer: ..malo prokomentirat dojmove ( i kakve oči..kakve sise mala ima..al isto nema fotki..kao ji od rampe  :smijeh:)
..i razlaz na 3 strane svijeta..Danijel Zapad..slavonci na istok..ja na Jug
Eto..unatoč nekim težim dionicama  u koje sam ih uvalio ne želeći to  :sorry: (pas mater i Lugaru) ..svi su bili ispunjeni nekom energijom i pozitivom..pisali su danima o tome na viber grupi ;)

Meni kao domaćinu je na kraju digitalni sat pokazivao..150 km. Ukupno..od toga preko 100 km šume..makadama..planinarskih i kozjih staza ..
..živi bili..ponovilo se dabogda  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Vau odlično. Mogao bih ja DL650 pretvoriti u enduro, počupat pola djelova dolje a udri ovako  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Koji dobar đir,društvo,klopa. Priroda je fenomenalna. Slika sa zen klupice nestvarna,barem za mene,ima više šume nego u cijeloj Dalmaciji. Bravo Zorro,bravo ekipa.  :bravo:

zorro

..znači..ka piše..idemo u RIKVERC..uskoro (kad uspijem) na redu je turica od Sukija nazvana "FORSIRANJE RAMPE"  :smijeh:
..sudionici..Gato..Suki i ja (magarac na zadnjem mjestu)
:thumbup: :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Nema slika rampe ali ima video [emoji106]

14:50 minuta :D


agolac

Bome, sad sam na 5 minuta kad ste uletili u šumu. Kao da ste u Avataru  :) :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

keko

Citat: Mrki  u Srpanj 29, 2017, 22:31:17
Molim???? A kada si nama to mislio reći? [emoji15] [emoji15]
..  :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Sljedeći put prvo pogledajte kartu :)

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki


zorro

Citat: Mrki  u Srpanj 31, 2017, 14:11:40
Nema slika rampe ali ima video [emoji106]

14:50 minuta :D


od 9. min. pa do 11.03 je onaj najzajebaniji dio  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

JZ

Dolazimo...Leko I ja.....mozda cak u 8mj...da vidimo kako GSA ide tuda...ovo izgleda stvarno super I bilo bi steta ne odvoziti tako jednu malo prekrasnu avanturu...

nemoj misliti da trebas sa nama...sve ok...samo nam trebaju kordinate...ali opet...ako budes isao bilo bi super...

Uglavnom dogovorit ce mo se jos za sve kad odlucimo doci... :thumbup:

Kupujem polovnu kacigu

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov