Izboj struje na - klemi

Autor VUCIBATINA, Srpanj 18, 2018, 16:06:20

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

Jucer sam vozija i sve bez greske ko inace.
Danas dodjem u garazu, dam kontakt pumpa zazuju, kazaljke prođu krug sve kako triba, stisnem da upalim kad zavergla stotinjku i prekine sve isto koda sam na u tom procesu stisnija killsvitch.
Dam opet kontakt i stisnem ali nista samo se pod sicom culo PAK!!.
Dignem sic, opet kontakt i stisnem paljenje kad na plus klemi zavarnici iskra??
Nista, vidim sat se resetira, kilometri ostali ok, sve ostalo radi ko i prije.
E sad ono bitno, kako je motor bija pod kontaktom i kod tog zadnjeg izboja struke na klemi nisam ga iskljuciva iz kontakta kad sam rukom uzeja kabel od -  kleme i malo ga promrda u jednom trenu pumpa opet zazuji i kazaljke se pomaknu koda sam ponovno okrenija kljucem.
Ponovno nakon toga stisnem da upalim ono opet varnica iz kleme i nema verglanja.

Znaci 3 ili 4 puta je zavarnicilo i nakon toga je upalija normalno, vozija sam ga nekih sat vremena, upalija par puta i sve radi na motoru ko i dosad.
Multimetar na uticnici pokazuje da puni, sve na motoru radi ka i dosad i sve sto imam spojeno spojeno je preko osiguraca, a i ako je neki potrosac u kratkom spoju odma bi crka osigurac kod davanja kontakta, nebi imalo veze s trenutkom pritiska na prekidac anasera.

Sad me muci jel mozda propa kabel od kleme pa pravi problem, al opet zasto bi varnicilo na klemi i zasto sad to vise ne radi.
Malo cu rastaviti i pregledati popodne sve pa ako ko ima kakav savjet nek javi da ne trazim bezveze ko slipac
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Uzeo multimetar od frenda, na 4000 okretaja na leru puni 14.1-2 sam aku prije paljenja 12, 5v
Svi potrosaci rade na motoru.
Upalija san ga 20 puta, rastavija prekidace i svi su ko novi.
Pregleda konektore koliko sam moga bez rastavljanja i nevidim nista.
Kabeli dovodni od klema izgledaju ko novi, i opet sam ih mrda i palija i gasija i sve ok.
Pa koji ku.. c??

Ventilator se ukljucuje, se ukljucuje kako treba,
Sve zarulje i prekidaci rade.
Uopce neznam sto bi gleda vise, a glupo mi je da ovo zaboravim pa da me ostavi negdi zbog neke pizdarije.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

jeeves

Po ovome što si napisao ispada da je bio loš kontakt na klemi. Podmaži, stegni i provjeri samu žicu. Ne dira ništa + klemu?

VUCIBATINA

Nista je ne dira ni + ni -  i obe su dobro stegnute i ciste bez oksidacije
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

jeeves

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 18, 2018, 17:34:51
Nista je ne dira ni + ni -  i obe su dobro stegnute i ciste bez oksidacije

Stvarno čudno...

Ajd stavi koju sliku.

VUCIBATINA

Sliku cega?  Sve ni sam neznam sto bi gleda. Sve izgleda super i dobro
Jel moze to biti zbog starosti akomulatora?  Ipak je orginal na njemu iako ima napon i dobro drzi( zapravo valjda drzi jer jos nisam preko 4 dana ne vozija motor)  ima on 13 godina
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

jeeves

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 18, 2018, 18:01:30
Sliku cega?  Sve ni sam neznam sto bi gleda. Sve izgleda super i dobro
Jel moze to biti zbog starosti akomulatora?  Ipak je orginal na njemu iako ima napon i dobro drzi( zapravo valjda drzi jer jos nisam preko 4 dana ne vozija motor)  ima on 13 godina
13 godina!
Možda ti pokušava reći da mu je dopizdilo i da uzmeš novi [emoji38]

Jel se što zacrnilo, stopilo na klemi ili nema nikakvih tragova?

VUCIBATINA

Niti najmanji znak topljenja, korozije, zacrnjenja ili bilo cega. Ja redovito prebrisem sve kontakte, premazem kontakt sprejem i posli fluid filmom(on stiti sve od vlage)  tako da bi primjetija i najmanju promjenu ako se sto dogodi.

Znam da je aku prastar vec al dali on moze takve simptome davati uopce?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA


Evo ako vi nesto lose tu vidite.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ponti

Uh .... koliko imaš tu žica. Ne kužim se ništa, ali strah me i gledati. :smijeh:

zendra 44

Jel nije to tebi malo nagorila žica na + klemi, odmah iza spojnice? Ili je samo kut slikanja takav pa mi se čini? Jel su ti te klemice zalemljene ili samo stisnute? Ja bih svakako provjerio tu klemicu jer vidim da nije original i da je tu nešto kemijano...

zorro

Citat: zendra 44  u Srpanj 18, 2018, 19:49:33
Jel nije to tebi malo nagorila žica na + klemi, odmah iza spojnice?
..i men se čini
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

Zica ne fali!  Ko paštašuta je :ebudale:
Snalazim se ja u tom kupusu, nije nagorilo to je sjena. Danas sam ih odvida preventivno i nevidim nista da se tu desilo.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Nešto se često kvare te kenje u zadnje vrijeme...sad je to već na dnevnoj bazi... :) ;) :smijeh: