Izboj struje na - klemi

Autor VUCIBATINA, Srpanj 18, 2018, 16:06:20

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

akumulator je izgubio kapacitet.........mjeri napon u trenutku anlasanja pa ćeš vidjeti na koliko će ti pasti

inače ona zadnja slika .........sa ona dva kompleta rednih stezaljki  :hellno:
vijčane stezalje ni u kojem slučaju stavljati na vozila ili strojeve :thumbup:

VUCIBATINA

Budem sutra mjerio, ako to multimetar moze skuziti tako brzo.
Vec na proslom forumu je bilo govora da to nije najsretnije rjesenje sa stezaljkama al vec preko godinu dana dobro funkcionira, iako cu prvom prilikom uzeti onu sabirnicu kao sto je zjos proizvodija ako znas o kome govorim
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

BF

Ta iskra koju su vidio na klemi... Na što je skočila? S kleme na akumulatoru na... original kabel ili tvoju dodatnu instalaciju?
Kad si mrdao minus kabel/klemu, opet skočilo na plusu?
Evolucija ADVonabića:
Skuter -> drlo -> sveta krava -> naranča -|

VUCIBATINA

nigdi nije skočila iskra,jednostavno je minus klema zavarničila kad bi pritisnija prekidač paljenja. kad bi mrdnija minus kabel ništa nebi zaiskrilo nego bi se resetirale kazaljke odnosno krenile u novi krug kao da sam opet da kontakt.
posli sam proba mrdati kabel sto puta i ništa se nebi dogodilo.   danas sam ga upalija 10 puta i vozija i ništa se čudno ne događa.


evo ti osy provokatoru!!!! kenja se samo popravi!
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

zaboravih pitati,  mjerenje akomulatora kod paljenja trebam raditi na prvo paljenje ujutro ili mogu bilo kad?  jutros mi se žurilo pa nisam stiga mjeriti
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 19, 2018, 11:08:54
nigdi nije skočila iskra,jednostavno je minus klema zavarničila kad bi pritisnija prekidač paljenja. kad bi mrdnija minus kabel ništa nebi zaiskrilo nego bi se resetirale kazaljke odnosno krenile u novi krug kao da sam opet da kontakt.
posli sam proba mrdati kabel sto puta i ništa se nebi dogodilo.   danas sam ga upalija 10 puta i vozija i ništa se čudno ne događa.


evo ti osy provokatoru!!!! kenja se samo popravi!
Onda ti je loš spoj u - klemi, a dešava se da kad i za šlusa napravi se spoj...samo loš...raspertlaj stopicu i prelotaj. a kakvi su to čudni vijci na stupićima?

VUCIBATINA

vijci su bili na ključ pa sam stavija da budu na šarafciger,lakše je odvrniti nego  ključem. morati ću još izmjeriti aku kod paljenja. s obzirom da motor radi i sve radi sad mislim da je starost akomulatoira najslabija karika
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ponti

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 19, 2018, 11:34:11
vijci su bili na ključ pa sam stavija da budu na šarafciger,lakše je odvrniti nego  ključem. morati ću još izmjeriti aku kod paljenja. s obzirom da motor radi i sve radi sad mislim da je starost akomulatoira najslabija karika

Nikada ne možeš šarafcigerom stegnuti klemu kao s ključem.

Danijel 23

Citat: Ponti  u Srpanj 19, 2018, 11:36:19
Nikada ne možeš šarafcigerom stegnuti klemu kao s ključem.
Možeš dovoljno za M6, ali ovi njegovi mi se čine da su sa upuštenom glavom, a možda su i predugački pa ne stegne stopice.

VUCIBATINA

to sam prvo pogleda, stisnuto sve ko puška, od prošle godine nisam dira i nije otpušteno ni mrve.  da nije dobro stisnuto stalno bi valjda varničilo, ne samo kad palim motor?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ponti

Citat: Danijel 23  u Srpanj 19, 2018, 11:39:34
Možeš dovoljno za M6, ali ovi njegovi mi se čine da su sa upuštenom glavom, a možda su i predugački pa ne stegne stopice.

Originalni vijci imaju križ za šarafciger i oblika su za ključ br.10 mislim. Jednom se meni otpustio vijak stegnut samo šarafcigerom, a jednom drugom prilikom i frendu na bmw-u isto samo stegnut šarafcigerom. Od tada, stegnem šarafcigerom i onda još samo malo dotegnem ključem možda trećinu ili polovinu kruga i nikada više nisam imao problem s time.

branimir

Možda su se saće od akumulatora "rasklocale" pa kad ljuljaš klemu šlusa u kućištu akumulatora. Probaj ljuljat srce kleme, ako pri tom iskri znaš što ti je činit...
Novi aku...

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 19, 2018, 11:43:19
to sam prvo pogleda, stisnuto sve ko puška, od prošle godine nisam dira i nije otpušteno ni mrve.  da nije dobro stisnuto stalno bi valjda varničilo, ne samo kad palim motor?
Prilikom startanja motora/agregata najveće je opterećenje na akumulator.

grafit

odvidaj kleme potopi u čistu vodu kad dobiju finu boju bakra zavidaj prije šmrglom ili turpijicom počisti dosjede na akumulatiru.Pogedaj i spojeve žice na klemu jer zna pocrniti!

VUCIBATINA

ovaj vikend neću voziti pa ću to napraviti.

primjetija sam jednu zanimljivu stvar, jedino što je spojeno direkt na aku bez releja je utičnica 2usb s multimetrom i taj multimetar mi je dosad pokaziva punjenje ali su voltaže bile krivo pokazane( znači zna bi da puni jer bi se vrjednosti penjale i padale ovisno o okretajima) ali bi pravo stanje mora izmjeriti normalnim multimetrom. znači ta je utičnica pokazivala ali ne točno.

nakon ovog izboja pokazuje točne voltaže?? 

biće ona onda riknula odnosno popravila se?? :what: :-[
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948