Izboj struje na - klemi

Autor VUCIBATINA, Srpanj 18, 2018, 16:06:20

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

Veceras nakon tjedan dana bez greske opet ista stvar.
Sad posto san zna sto je odma san diga sic i pogleda dobro po mraku sto se događa.
Znaci pritisnen prekidac paljenja, zavergla na sedundicu i sve stane.
Kazaljke su stale na pola kruga i struje nema, osim sto gori lampica od neutrala.
Resetiram kontakt i probam opet. Ovaj put ne diram ni kleme ni kabele ni nista samo pritisnem anaser i opet sve stane al minus klema, zapravo ne zaiskri nego laganini zasvjetli, neznam kako da objasnim, ne baci iskru negdi nego samo blicne lagano.
Probam tri puta bez diranja icega i treci put upali koda nista nije.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

keko

A što čekaš, zašto ne riješiš problem? Kaj čekaš da se zapali cijeli motor?!?
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 29, 2018, 21:34:57
Veceras nakon tjedan dana bez greske opet ista stvar.
Sad posto san zna sto je odma san diga sic i pogleda dobro po mraku sto se događa.
Znaci pritisnen prekidac paljenja, zavergla na sedundicu i sve stane.
Kazaljke su stale na pola kruga i struje nema, osim sto gori lampica od neutrala.
Resetiram kontakt i probam opet. Ovaj put ne diram ni kleme ni kabele ni nista samo pritisnem anaser i opet sve stane al minus klema, zapravo ne zaiskri nego laganini zasvjetli, neznam kako da objasnim, ne baci iskru negdi nego samo blicne lagano.
Probam tri puta bez diranja icega i treci put upali koda nista nije.
Pogledaj di ti ide kabel od s minus kleme..negdje na šasiji je..možda se na tom spoju sa šasijom gubi kontakt
Ako nije to..onda ti je prdno akumulator..stupić minus kleme se odvojio unutra od saća  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

skurit ćeš si procesor s tim pizdarijama  :smijeh: Riješi to. ECU ne voli takve oscilacije napona...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

VUCIBATINA

jutros sam bija do autoelektričara i objasnija mu simptome. kaže otišle četkice na anlaseru.

probati ću rastaviti pa viditi
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 08:44:00
jutros sam bija do autoelektričara i objasnija mu simptome. kaže otišle četkice na anlaseru.

probati ću rastaviti pa viditi
:huh:
ok..simptomi kad odu četkice jesu ti da neće anlasovati..ali nikako i to da ti se zblesira sve na instrument tabli..a pogotovo ne da ti iskri iz kleme akumulatora.

Skoro pa sam spreman na opkladu da nisu četkice  :-X
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

ima mi frend fazera i ima je baš ovakve simptome kod potrošenih četkica.

danas ću skinuti akomulator i probati ga mjeriti dok ga mućkam, ako je ćelija odvojena pokazati će prekid valjda u jednom trenu.

koliki je problem skinuti anlaser i pregledati ga ? da i to uradim preventivno
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ponti

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 08:51:38
ima mi frend fazera i ima je baš ovakve simptome kod potrošenih četkica.

danas ću skinuti akomulator i probati ga mjeriti dok ga mućkam, ako je ćelija odvojena pokazati će prekid valjda u jednom trenu.

koliki je problem skinuti anlaser i pregledati ga ? da i to uradim preventivno

Anlaser skinuti je pis of kejk, samo nagni motor na stranu da ulje ne iscuri. Anlaser rastaviti isto tako .... mislim 2 vijka i to je to.

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 08:51:38
ima mi frend fazera i ima je baš ovakve simptome kod potrošenih četkica.

danas ću skinuti akomulator i probati ga mjeriti dok ga mućkam, ako je ćelija odvojena pokazati će prekid valjda u jednom trenu.

koliki je problem skinuti anlaser i pregledati ga ? da i to uradim preventivno
ne znam što bi ti rekao..na motorima nisam imao nikad problema sa četkicama anlasera..ali na autima/kombiju xy puta ..isto tak i na kojekakvim el. alatima..i nikad takve simptome nisam ni vidio ni čuo.
Kad odu četkice..jednostavno nema napona/sgtruje da bi se pokrenuo anlaser, a u tom slučaju nema ni opterečenja na instalaciju ili aku da bi dolazilo do iskrenja.
Po mome..tebi dolazi do kontakta četkica na anlaser..i u tom trenutku se zahtijeva velika struja da bi se pokrenuo agregat..međutim zbog nekog lošeg kontakta (već navedenog) dolazi zbog iskrenja.
Volio bih da sam u pravu..ne zbog toga da samo budem u pravu..nego zbog tebe..jer bi ti ova moja pretpostavka bila daleko jeftinija i lakša za popraviti.

BTW. jesi li provjerio kabl od minus kleme di je spojen na ramu..dali je dobar spoj  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

provjeriti ću danas, jer neman pojma di je spojen, skinuti ću rezervar i plastike bočne da sve pomno provjerim. i ja se nadam da si ti u pravu, jer mi se ne da zajebavati s ovim. da je bar konstanta pa da pali ili ne pali nego ovako vozim 15dana i samo čekam oće li neko sranje biti
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 09:32:19
provjeriti ću danas, jer neman pojma di je spojen, skinuti ću rezervar i plastike bočne da sve pomno provjerim. i ja se nadam da si ti u pravu, jer mi se ne da zajebavati s ovim. da je bar konstanta pa da pali ili ne pali nego ovako vozim 15dana i samo čekam oće li neko sranje biti
Možda ne moraš ni skidati rezervoar i oplate..možda uspiješ vidjeti kud putuje žica od minus kleme samo kad skineš sjedalo.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jeeves

Zašto svejedno ne promjeniš akumulator?
Rekao si da ima 13 godina, moguće je da te on zeza, a ionako je spreman za zamjenu.

VUCIBATINA

zamjeniti ću ga, al zasad gledam mogu li odma viditi u čemu je problem. sad sam skinija aku ,spoija multimetar na kleme i mućka ga i prevrća. nema prekida u nijednom trenutku. od sinoć je staja i daje 12,7V , u trenutku paljenja je pao na 10,2V.

znam da je star i da ga moram zaminiti, ali mislim da ću svejdno pregledati te četkice na anlaseru i sve žice od minus kleme.
kakav aku da uzmem? ode u berena ima od 150kn do 750kn.  što da gledam?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 11:15:28
zamjeniti ću ga, al zasad gledam mogu li odma viditi u čemu je problem. sad sam skinija aku ,spoija multimetar na kleme i mućka ga i prevrća. nema prekida u nijednom trenutku. od sinoć je staja i daje 12,7V , u trenutku paljenja je pao na 10,2V.

znam da je star i da ga moram zaminiti, ali mislim da ću svejdno pregledati te četkice na anlaseru i sve žice od minus kleme.
kakav aku da uzmem? ode u berena ima od 150kn do 750kn.  što da gledam?
Zlatnu sredinu, nemoj jeftini, a ne moraš ni skupi ;)

VUCIBATINA

Sad otišao u berena kupiti, yausa 580kn s popustom ako ostavim staru bateriju 420kn.
Izvadili staru, kazem ja 13 godina ima i spoji je on na neku dijagnostiku cisto da vidi kakva je.
Kaze moj prijatelju nema potrebe ovo minjati jer je baterija ko grom.
Znaci sljedeci korak, skinuti plastike i pregledati zice detaljno.
Naravno cilo jutro sam na motoru palija san ha 15 puta minimalno bez greske
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948