Izboj struje na - klemi

Autor VUCIBATINA, Srpanj 18, 2018, 16:06:20

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 13:31:40
Sad otišao u berena kupiti, yausa 580kn s popustom ako ostavim staru bateriju 420kn.
Izvadili staru, kazem ja 13 godina ima i spoji je on na neku dijagnostiku cisto da vidi kakva je.
Kaze moj prijatelju nema potrebe ovo minjati jer je baterija ko grom.
Znaci sljedeci korak, skinuti plastike i pregledati zice detaljno.
Naravno cilo jutro sam na motoru palija san ha 15 puta minimalno bez greske
Svašta... :-X Mislim, za akumulator :-\

Saxi

Šta se čudis Osy, zaboravio si da japanski i svabski kvalitet nisu isto pa ovo traje li traje

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


VUCIBATINA

Skinuo anlaser, meni se to cini sve ok. Cetkica ima dosta i sve izgleda uredno. 2minute posla
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Pobrusija rotor lagano vodobrusnim 1500,ocistija svu prasinu iako je toga bilo vrlo malo.
Kabel od minus kleme vodi do masine tamo iza nigice zadnje kocnice i uhvacen je za masinu velikom stopicom. Sve ok po meni
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Pa šta bi onda moglo biti? Otvori i pregledaj magnete...
Brum je spominjao da je osim na Somarama, znalo biti i slučajeva odljepljivanja na kenjama...
Laik sam, samo glasno razmišljam ;)

Ponti

Citat: Osy  u Srpanj 30, 2018, 17:27:43
Pa šta bi onda moglo biti? Otvori i pregledaj magnete...
Brum je spominjao da je osim na Somarama, znalo biti i slučajeva odljepljivanja na kenjama...
Laik sam, samo glasno razmišljam ;)

:smijeh: :smijeh:

Kenja nema magnete, ima jedan magnet.

VUCIBATINA

Pita bruma i reka je isto sto i svi. Najvise sumnja u bateriju.
Sad sam sve pretresa osim nekog osiguraca u prozirnoj kutijici sto je brum spomenija.
Ako se ponovi prvo mjenjam bateriju, a onda ako nije ni to mijenjam minus kabel
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

bajki

Citat: Ponti  u Srpanj 30, 2018, 18:37:36
:smijeh: :smijeh:

Kenja nema magnete, ima jedan magnet.

Nisi u pravu. Tek od k7 ima jedan magnet!

Osy

Citat: bajki  u Srpanj 31, 2018, 06:55:29
Nisi u pravu. Tek od k7 ima jedan magnet!
Neka si mu reko :thumbup:

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 30, 2018, 19:49:14
Pita bruma i reka je isto sto i svi. Najvise sumnja u bateriju.
Sad sam sve pretresa osim nekog osiguraca u prozirnoj kutijici sto je brum spomenija.
Ako se ponovi prvo mjenjam bateriju, a onda ako nije ni to mijenjam minus kabel
Kad si ima već strpljenja skidati anlaser..i to bespotrebno  :bzvz:  (drago mi je da sam bio u pravu  :tongue: ) ..daj onda odšarafi taj vijak kod zadnje kočnice od minus kabla..očisti/ošmirglaj kontakt na kablu..stisni ga malo klještima... i ošmirglaj samo mjesto na mašini di se spaja.
Pa onda skini i klemu sa akumulatora..pa na minus kablu tu klemu malo pritisni klještima...ošmirglaj...
Ako su ti ovi rekli da je AKU dobar..onda je 99,99% problem u tom misnus kablu..tj. kontaktima na njemu
:-\

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

VUCIBATINA

to sam već jučer odma rješija kad sam ga pregledava. neće ga biti problem ni zamjeniti ako bude potrebno. lako je doći do njega i cca40cm kabel i stopica su sve što mi treba, ali sumnjam da je propa jel bi onda ima puno veće probleme od ovoga
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Citat: VUCIBATINA  u Srpanj 31, 2018, 08:25:23
to sam već jučer odma rješija kad sam ga pregledava. neće ga biti problem ni zamjeniti ako bude potrebno. lako je doći do njega i cca40cm kabel i stopica su sve što mi treba, ali sumnjam da je propa jel bi onda ima puno veće probleme od ovoga
..onda super   :thumbup: vjerujem da ti se to više neće dešavati.
..ak se pak opet desi..jedina i zadnja opcija je AKU ..da se u nekom trenutku..točnije pri opterečenju..kad treba poslati veliku struju za anlasovanje.. stupić izgubi kontakt s čelijama
Kad su ti ga ovi majstori provjeravali u tom trenutku vjerojatno nema tog opterečenja i aku djeluje kao nov.

To su jedina 2 logička objašnjenja za te simptome ..i to će biti to ziher  ;) ..e sad..ako budeš slušao one koji su te uputili na krivu stranu..ka anlaseru..ili osy prema magnetima  :smijeh:  ..onda još čekamo da neko ovu dijagnozu poveže sa prljavim filterom zraka i nedovoljno zategnutim svjećicama  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jeeves

Ja i dalje mislim da je do baterije bez obzira što su ti rekli da je ok.

Čekamo rasplet situacije

jeeves

Citat: jeeves  u Srpanj 31, 2018, 08:47:11
Ja i dalje mislim da je do baterije bez obzira što su ti rekli da je ok.

Čekamo rasplet situacije
Vidim da je Zorro to bolje napisao

zorro

Citat: jeeves  u Srpanj 31, 2018, 08:47:11
Ja i dalje mislim da je do baterije bez obzira što su ti rekli da je ok.

Čekamo rasplet situacije
..to si odmah 1. rekao  :thumbup:
..al treba nekak ić s jednostavnijeg (- kabel/kontakti) ..pa onda ak se ponovi..nema druge neg novi AKU  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: