Kolega prodaje Stroma

Autor Kierran, Kolovoz 29, 2018, 09:17:00

« natrag - naprijed »

Kierran


Bagy

Kolegi se stvarno žuri s prodajom!?  :misli:

Ja bi stavio malo višu cijenu, pa nek ode za 30,000 kn. I to bez bočnih kofera...   :icon_wink:  Ovako će mu potencijalni kupac još samo spuštati cijenu!
mob: 095/573-6874

zubakis

Citat: Bagy  u Kolovoz 29, 2018, 10:44:19
Kolegi se stvarno žuri s prodajom!?  :misli:

Ja bi stavio malo višu cijenu, pa nek ode za 30,000 kn. I to bez bočnih kofera...   :icon_wink:  Ovako će mu potencijalni kupac još samo spuštati cijenu!
Možda motor zaista vridi toliko. Ovako sa slika ne možemo reć kakve su gume, lanac, lančanici, pločice, ulje u kočnicama, semerinzi, rezervar, kad je rađen servis... itd itd... A sve to može jaaaako utjecati na cijenu.

zorro

Citat: Bagy  u Kolovoz 29, 2018, 10:44:19
Kolegi se stvarno žuri s prodajom!?  :misli:

Ja bi stavio malo višu cijenu, pa nek ode za 30,000 kn. I to bez bočnih kofera...   :icon_wink:  Ovako će mu potencijalni kupac još samo spuštati cijenu!
Pogrešna filozofija ..zato po oglasnicima i stoje motori/auti mjesecima i godinu  :thumbdown:
Ova cijena je realna i poštena :thumbup:.. čovjek može spustiti još 100 ojra..čisto za put i to je to.  :beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Kolovoz 29, 2018, 10:51:09
Pogrešna filozofija ..zato po oglasnicima i stoje motori/auti mjesecima i godinu  :thumbdown:
Ova cijena je realna i poštena :thumbup:.. čovjek može spustiti još 100 ojra..čisto za put i to je to.  :beer:


Po tome KLEso treba koštat max 15,000 kn - i to ovi zadnje serije...

https://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/kawasaki-kle-500-499-cm3-oglas-25378948


Slažem se da su cijene u oglasima nerealno visoke, ali ovaj Strom može dobiti više. Naravno, ovisi o kupcu!  ;)
mob: 095/573-6874

zubakis

Citat: Bagy  u Kolovoz 29, 2018, 11:16:22

Po tome KLEso treba koštat max 15,000 kn - i to ovi zadnje serije...

https://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/kawasaki-kle-500-499-cm3-oglas-25378948


Slažem se da su cijene u oglasima nerealno visoke, ali ovaj Strom može dobiti više. Naravno, ovisi o kupcu!  ;)
KLE je precijenjen to je valjda svima jasno odavno. Ja ne znam ko daje tolike pare za taj motor. Užasan sic, zaštita od vitra katastrofa, kočnice ajme Bože, meni osobno i katastrofalan zvuk iz auspuha, nejak agregat, aftermarket ponuda opreme nikakva.... Jedino šta se meni sviđa je pouzdan agregat i izgled ovog crno narančastog modela.

fatboy

Zubakis, a duh?  :-\

Ma moremo do ujutro srat sta kako i zasto...nema tu odgovora i svatko ce nac argument za svoju teoriju...stvar vrijedi onoliko za koliko se uspije prodat...i kraj price... :gimme5:

zubakis

Citat: fatboy  u Kolovoz 29, 2018, 13:16:28
Zubakis, a duh?  :-\

Ma moremo do ujutro srat sta kako i zasto...nema tu odgovora i svatko ce nac argument za svoju teoriju...stvar vrijedi onoliko za koliko se uspije prodat...i kraj price... :gimme5:
E da da, na njega sam zaboravija. :smijeh:
Uglavnom, da skratim. Slažem se s tobom. Vidija san drla koja su se prodala za odlične pare, a vidija san i odlične motore koji su otišli za nikakve pare. Ili šta bi rekli u UMH žargonu; vidija san bolje, jeb*va san i gore.  :)

Stjepko


lalegator

Citat: fatboy  u Kolovoz 29, 2018, 13:16:28
Zubakis, a duh?  :-\

Ma moremo do ujutro srat sta kako i zasto...nema tu odgovora i svatko ce nac argument za svoju teoriju...stvar vrijedi onoliko za koliko se uspije prodat...i kraj price... :gimme5:

A postoji valjda neka tržišna realna vrijednost predmeta koji se prodaje. To što prodavatelj ima pravo kreirati cijenu kakvu god želi, i to što ima legitimno pravo nekoga i prevariti (moralno gledano riječ je o prevari) prodavši mu neki predmet po cijeni daleko višoj od realne - to je pak drugi par opanaka.
Jedino što eventualno možemo svrstati u "sranje" jest diskutiranje o cijeni na temelju slike na njuškalu. No po meni postoje i odgovori i mjerila i argumenti, i ne postoji bezbroj teorija.
Ako govorimo o bontonu i o tome da nije pristojno komentirati nečiju cijenu, to je opet druga stvar.
 
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

fatboy

E moj Lalegator, ti si tek otisao u sirinu! Realna cijena, prevara ako je po visoj...?!?!?!?! Pa tko bi to ocijenio, tako ti svega?  :misli:
Covjek stavi cijenu za koju nesto zeli prodati ili misli da toliko vrijedi i tocka. Onaj tko mu ponudi tu ili pribliznu cijenu, ima isti kriterij i oni ce se slozit. Sve ostalo sto mi seruckamo okolo, je samo razbibriga... ;)

lalegator

Svašte ljudi misle, Fatboy, u tome i jeste stvar. No na koncu je to trgovina koja ima svoje zakonitosti, prema kojima neka cijena može biti realna, visoka, niska ili van pameti. Mislim da se o tome može diskutirati i da to nije nužno seruckanje.
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

Ponti

Kod prodaje što više, kod kupovine što manje   .... trgovina je samo to i ništa više  :)

lalegator

Fatboy je, čini se, idealan kupac...za njega ne postoji previsoka cijena.  :smijeh:
Nemoj se ljutiti, Fat. Morao sam...  :gimme5:
People always ask me why I sold my r1200gs and bought an Africa Twin 750.
My reply: "Simple...I upgraded!"

fatboy

Ma nemam se sta ljutit...ako netko istakne cijenu koja je 2 puta veca od neke koju mislimo da je realna i nađe kupca koji mu to plati, ja ne mislim da je prevaren...nitko ga nije terao da to kupi...sam je odlucio.
Zato ja tu ne mijesam moral. Druga je stvar skidanje kilometraze i maskiranje nedostataka...onda mi nijedna cijena nije opravdana...
Ali to sam samo ja!  :gimme5: