Dani tehničke ispravnosti motocikala 2019

Autor Ćoso, Travanj 09, 2019, 13:36:00

« natrag - naprijed »

Ćoso

Centar za vozila Hrvatske, HAK kroz nacionalni program za sigurnost na cestama poziva sve motocikliste na potpuno besplatni tehnički pregled motocikala.
poziv izgleda ovako:

U organizaciji stručnih organizacija i stanica za tehnički pregled treću godinu za redom se organizira preventivno-sigurnosna akcija nadzora tehniče ispravnosti motocikla i mopeda pod nazivom ,,Dani tehničke ispravnosti motocikala 2019". Akcija se provodi od 23.04. (utorak) do 27.04. (suboata) 2019. godine, na cijelom teritoriju Republike Hrvatske u svim stanicama za tehnički pregled.

Akcija ima isključivo preventivno- sigurnosni karakter, dragovoljna je i težište akcije je na pružanju savjetodavne pomoći glede uklanjanja eventualno utvrđenih nedostataka na vozilu.

Vezano uz navedeno u privitku je plakat akcije. Iskoristite priliku! Uživajte u sezoni. Bezbrižno!


agolac

Super bi to bilo da oni uopće znaju šta je tehnička ispravnost motocikla. 99.9% tih inspektora se motocikla boji kao sotone. Samo prepišu veličinu guma, kilometre i ostalo "dobro je dobro je".

Akcija je hvale vrijedna ali "zaku*rac", na žalost . Ne znaju oni utvrditi tehničku ispravnost. Moje osobno iskustvo, naravno... :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso

Citat: agolac  u Travanj 10, 2019, 00:54:14
Super bi to bilo da oni uopće znaju šta je tehnička ispravnost motocikla. 99.9% tih inspektora se motocikla boji kao sotone. Samo prepišu veličinu guma, kilometre i ostalo "dobro je dobro je".

Akcija je hvale vrijedna ali "zaku*rac", na žalost . Ne znaju oni utvrditi tehničku ispravnost. Moje osobno iskustvo, naravno... :gimme5:
I taj dio se mijenja (bar kod mene na tehničkom). Nekada je lik kružio oko mog Crvenog i bacao kojekakva glupa pitanja (kol'ko ide, kol'ko troši...i slično) bez i da sjedne na njega...E danas se i provoza, provjeri kočnice itd...

Gle, naši motori su ispravni jer mi njima putujemo i ne smijemo dopustiti da nešto ne valja...


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Bagy

Citat: Ćoso  u Travanj 10, 2019, 06:52:51
I taj dio se mijenja (bar kod mene na tehničkom). Nekada je lik kružio oko mog Crvenog i bacao kojekakva glupa pitanja (kol'ko ide, kol'ko troši...i slično) bez i da sjedne na njega...E danas se i provoza, provjeri kočnice itd...

Gle, naši motori su ispravni jer mi njima putujemo i ne smijemo dopustiti da nešto ne valja...


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Moj kolega (bajker) radi na tehničkom i ne pada mu na pamet da sjeda na motore i isprobava dotične. Čisto iz praktičnog razloga - tko plaća štetu mogućih padova motora? Zamisli da se 300 kg težak motor prevali na njega - bez moto opreme?!  :misli:
mob: 095/573-6874

Osy

Citat: Bagy  u Travanj 10, 2019, 07:13:00
Moj kolega (bajker) radi na tehničkom i ne pada mu na pamet da sjeda na motore i isprobava dotične. Čisto iz praktičnog razloga - tko plaća štetu mogućih padova motora? Zamisli da se 300 kg težak motor prevali na njega - bez moto opreme?!  :misli:
Sjeo je na mog :) prošle godine, motor podignut i na sjedalu i na ESI, a on ga noktima drži na klizavim pločicama :samaranje: ...jebo sam mu mamicu, u trenu se skoro izvrnuo.  :huh:
Tjerao ga na valjke da provjeri kočnice :bzvz:

Renči

Ja ću otićida mi podese svjetla, ako znaju! :smijeh:

zubakis

Nebi mu ja da da sidne na moj stroj nema mu Boga. Prvi koji bude tija sist dobit će lagani odjeb.

zorro

Citat: zubakis  u Travanj 10, 2019, 10:39:32
Nebi mu ja da da sidne na moj stroj nema mu Boga. Prvi koji bude tija sist dobit će lagani odjeb.
A jebiga..to isto kao da kažeš da nema šanse da ti sjedne u auto ..a oni ne samo da sjedaju..nego ga krvnički rukaju u crveno dok rade eko test  :huh:
Da im zakon naredi da moraju sa svakim motorom općiti u auspuh..jebga..morali bi  :)
..nema tu priziva savjesti..oš neš bangladeš   :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zubakis

Citat: zorro  u Travanj 10, 2019, 10:42:35
A jebiga..to isto kao da kažeš da nema šanse da ti sjedne u auto ..a oni ne samo da sjedaju..nego ga krvnički rukaju u crveno dok rade eko test  :huh:
Da im zakon naredi da moraju sa svakim motorom općiti u auspuh..jebga..morali bi  :)
..nema tu priziva savjesti..oš neš bangladeš   :bzvz:

Mislim da ćeš se složit da nije isto sist na motor ili sist u auto. Jel da? Pogotovo stat s motorom na one valjke ili šta je reka Osy upravljat motorom po onim skliskim pločicama. Mislim da su i oni svjesni rizika pa zato ne forsiraju da ih voze.

I opčenje sa auspuhom, wtf? jel to neka slavonska špreha?  :smijeh:

beli

ja ću, ako će mi se dati, otić u Dvor, Sunju ili Glinu jel tamo sve poznam na tehničkom ! Nitko neće ništa dirati jer se odmah vidi da je sve ok, ljudi će se samo spontano skupit oko motora, gledat i diviti se .... kakvi valjci, kakve pločice, nije to ZG  :)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

gogs

Yep...al nemoš mu dat lagani odjeb, ima pravo vozit.

Meni uvijek mi samo gledaju motor i kažu "woooow....kolko ide?"
Ali prije par godina mi je jedan mladi mulac do detalja gledao, vozio u krugu stanice, kočio naglo, (ne ide na valjke...to je nemoguće s motorom), mjerio debljinu diskova, kočionih obloga, gume....i na kraju prigovarao zbog maglenki. Nikada više nisam otišao na tu stanicu  :) :smijeh:

fatboy

Super je što su valjci odmah uz grabu...tako ako mu se omakne na tu stranu, uspjeh je zagarantiran... :-X :-X

A maloprije pričam sa čovjekom iz Harley servisa i kaže da su englezi počeli polagano raditi i eko test na motorima... :misli:

zubakis

Citat: gogs  u Travanj 10, 2019, 13:17:54
Yep...al nemoš mu dat lagani odjeb, ima pravo vozit.

Meni uvijek mi samo gledaju motor i kažu "woooow....kolko ide?"
Ali prije par godina mi je jedan mladi mulac do detalja gledao, vozio u krugu stanice, kočio naglo, (ne ide na valjke...to je nemoguće s motorom), mjerio debljinu diskova, kočionih obloga, gume....i na kraju prigovarao zbog maglenki. Nikada više nisam otišao na tu stanicu  :) :smijeh:

Ma daj molim te. Ispalija bi ga iz topa.
Jedan put mi je reka u Solinu da mi nisu dobre gume. Nije me više vidija taj tehnički. Valjda ja znam jesu mi gume dobre ili ne. Nisan u životu sija na lošu gumu. Minjan ih prije nego šta bi trebalo. Nego bi pajdo da mu u knjižicu stavin 100kn.  :samaranje:

gogs

Citat: zubakis  u Travanj 10, 2019, 13:32:02
Ma daj molim te. Ispalija bi ga iz topa.
Jedan put mi je reka u Solinu da mi nisu dobre gume. Nije me više vidija taj tehnički. Valjda ja znam jesu mi gume dobre ili ne. Nisan u životu sija na lošu gumu. Minjan ih prije nego šta bi trebalo. Nego bi pajdo da mu u knjižicu stavin 100kn.  :samaranje:

Yeba ga ti...pa to se zove tehnički pregled.  :smijeh: Neki kujac moraju i gledat



zubakis

Citat: gogs  u Travanj 10, 2019, 13:41:12
Yeba ga ti...pa to se zove tehnički pregled.  :smijeh: Neki kujac moraju i gledat
Nek gledaju ženske ili igraju kladionicu na mobitelu ka sav normalan svit.  :)