INTERNET PRIJEVARE

Autor Bagy, Siječanj 31, 2022, 09:16:59

« natrag - naprijed »

Bagy


Nedavno sam stavio oglas na Njuškalo (nosač za Gps) i za par dana stiže Whatsup poruka s nepoznatog broja (+380 66 484 4568).

Mogu kupiti? Može. Ok, idem platiti kuriru...?!? Kao, čovjek je s Hvara, pošalje svoje podatke (Antonio Rebić) i javlja da je platio?! Kome, kuda? Uopće mu nisam dao svoje podatke!

Pošalje mi link na ,,njuskalo.ship-f.org/1643.../receive" i neka slijedim taj link. Ja kliknem, pojavi se Njuškalo logo s mojom robom. Na obrascu piše: Sigurna transakcija, kupac je platio artikl, adresa primatelja,

dostava preko DHL-a. I na kraju obrasca - pritisni ,,Dobiti novac". Nakon toga se pojavljuje kreditna kartica s praznim poljima za upisivanje SVIH podataka s kartice... Ok, sumnjao sam cijelo vrijeme, ali sad je

sve jasno! U međuvremenu sam googlao taj broj, ispalo je da je to pozivni broj za Ukrajinu.

Pretpostavljam da ,,ekipa" redovito prati Oglase i svakodnevno šalje takve mamce. Na glavnoj stranici Njuškala stoji Upozorenje da se kupcu šalje samo IBAN broj za uplatu – očito je hrpa ljudi nasjela na taj trik!
mob: 095/573-6874

agolac

Hehe, Neloša fora. Bar nije ona glupost Nigerijski precjednik želi iznest iz zemlje milijarde...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

ToWaRR

Je to je zajeb, meni je to dolazilo vise puta. Uglavnom traze te podatke tako da na kraju ispadne da ti njima platis :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Ja znam ođe jednog koji bi sve to prihvatio  :smijeh: ..ošo bi GSA ko  1x1  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Ukrajinci su redoviti :ooda:. Riješim ih po kratkom postupku :samaranje:.
:moto2:

098 9232180

Suki

...ovak moji razgovori s njima izgledaju :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

zorro

 :buahaha:
Bolje da si napisao da će im Putin uskoro jebat mamu..to bi ga više pogodilo  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Citat: zorro  u Siječanj 31, 2022, 10:31:29
:buahaha:
Bolje da si napisao da će im Putin uskoro jebat mamu..to bi ga više pogodilo  :smijeh:
Budem od sada :smijeh:. Ovo je bilo 11/2021.
:moto2:

098 9232180

Bagy

Vidim, imaju fetiš na Hvar - i "moj" je bio iz Hvara!  :smijeh:
mob: 095/573-6874

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

gogs


Suki

...eo ga večeras još jedan, kulturno odjeban u jednoj rečenici :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

Dadi

Citat: Suki  u Siječanj 31, 2022, 21:13:04
...eo ga večeras još jedan, kulturno odjeban u jednoj rečenici :smijeh:.
:buahaha: :buahaha:
jes ti na seminar kod Zoke išao :gimme5: :gimme5:
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari