Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Autor agolac, Kolovoz 21, 2017, 01:26:09

« natrag - naprijed »

Anketa - Koliko godina vam je trajao prvi akumulator?

Jednu godinu
2 (9.5%)
Dvije godine
0 (0%)
Tri godine
1 (4.8%)
Četri godine
0 (0%)
Pet godina
2 (9.5%)
Šest godina
0 (0%)
Sedam godina
4 (19%)
Osam godina
4 (19%)
Devet godina
4 (19%)
Deset godina i više
4 (19%)

Ukupno Glasova: 21

agolac

Citat: Milanezi  u Listopad 14, 2017, 00:32:58
Gledam ovu anketu pri vrhu i vidim da nijedan nije prdnuo u prve 2 godine...
Nego, ako sa novim accu bude punjenje ok 14-15,5 V da ne proveravam stator i regler ?

Ako ti tako puni onda je sve OK. Što je prilično nevjerovatno s obzirom na trajanje akumulatora...
Tada je stvarno akumulator loš...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ćoso


agolac

Citat: Ćoso  u Listopad 14, 2017, 01:12:42
Od 2011 su mi dva prdnula

Zašto? Jesi ih stavljao preko zime na punjač?
Hladnoća ih može ubiti...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Toni

Meni se jednom prilikom na FJR ispraznila yuasa do 2 volta na nacin da je led diodica ispraznila lagano kad je pametni punjac ostao bez napajanja. Kada sam doveo struju uspio se napuniti i normalno raditi a bio je star 5 godina. Ocito nije bio u kratkom spoju.
Nije mi nista.

Ćoso

Citat: agolac  u Listopad 14, 2017, 01:14:14
Zašto? Jesi ih stavljao preko zime na punjač?
Hladnoća ih može ubiti...
Vjerojatno.
Ovaj zadnji je izgleda oslabio kapacitet ((sve normalno radi na motoru, međutim odjednom crkne...pokrenem ga i radi opet godinu dana...sada je crk'o drugi put i ide proč')moram još detaljno istestirati i provjeriti, međutim ne želim se dovesti u situaciju da negdje gdje nemam sa strane nikoga ne može kresnuti...U međuvremenu sam kupio CTEK...

Milanezi

Sad sam sišao do garaže. Bio je celu noć na pametnom punjaču i još uvek gori ona lampica ( desulfation- maintenance ).
One lampice za stepen punjenja 25%, 50%, 75%, 100% nisu se ni palile.
Cini mi se da mu nema leka.

Mrki

Šta se vidite za Ćosinog on ima sve moguće đinđe pospajane na motor.. čudo je kako mu ne trebaju dva da to sve upogoni.. :)

Osy

Milanče, de uzmi kalkulator pa izračunaj da ga ostaviš još sat-dva , koliko bi se onda napunio :shhh: :huh: :ooda:

Milanezi

Nemam tu alatku kod sebe al znam ko ima :)

Zna li neko ovo za desulfation?

Ćoso

Citat: Mrki  u Listopad 14, 2017, 08:43:57
Šta se vidite za Ćosinog on ima sve moguće đinđe pospajane na motor.. čudo je kako mu ne trebaju dva da to sve upogoni.. :)
Ima i to sigurno utjecaja...Ali 'k'o ga j*** !

Vujce

Moj akumulator je fabricki jos 2008,nikad stavljan na pametnog punjaca i preko zime vadjen od motora,ali kad se god moglo i preko zime sam bar na dve nedelje provozavao motor po gradu koji km. onako na vise okretaja da malo puni.

Ćoso

Ma sve danas rade lošije, zapravo s manjim vijekom trajanja (ovaj Suzuki original je iz nekog razloga duplo bolji od zamjenskih)

tibertov


Milanezi

Može li neko da mi napiše oznaku za Vartin accu koji ide na stroma ?
Zakazana zamena statora za sledecu nedelju.

Ćoso

Citat: Milanezi  u Listopad 14, 2017, 11:30:57
Može li neko da mi napiše oznaku za Vartin accu koji ide na stroma ?
Zakazana zamena statora za sledecu nedelju.