Enduro čizme?

Autor Patak, Listopad 03, 2017, 14:34:56

« natrag - naprijed »

Patak

Citat: tibertov  u Studeni 10, 2017, 20:46:24
Paypal daje sigurnost da te nitko nece zajebat...Evo da sam ja kupio Remus preko kartice mogao bi se pozdravit s vracanjem auspuha i sa svojim novcima.

Sigurnost da, ali imam i pbz 365 internet bankarstvo pa uz broj kartice pri svakoj transakciji moram dati trenutni pin s tokena.

Citat: agolac  u Studeni 10, 2017, 20:49:17
Mene ne pita :misli:

Ni mene nikada nije pitao. Uglavnom nešto plačam preko paypala a nešto preko tokena tj. kartice...Sve isti qurac kad je isti račun u pitanju :kava:.

Patak

Citat: Kierran  u Studeni 10, 2017, 20:30:22
Uzeo ove u Ljubljani, jako sam zadovoljan. Dovoljno su udobne za kraća hodanja, dovoljno krute za offroad i abuse.

https://www.revzilla.com/motorcycle/tcx-track-evo-wp-boots

Brušena koža, to je za šminku. Da se s njima vozim samo na stromu po cesti OK, ali ovako bi ih uništio za par mjeseci :ooda:

agolac

Citat: Patak  u Studeni 10, 2017, 21:28:10
Sigurnost da, ali imam i pbz 365 internet bankarstvo pa uz broj kartice pri svakoj transakciji moram dati trenutni pin s tokena.

Ni mene nikada nije pitao. Uglavnom nešto plačam preko paypala a nešto preko tokena tj. kartice...Sve isti qurac kad je isti račun u pitanju :kava:.

Ovo s pinom je ok, ali to nije kreditna već debitna?

Uglavnom, ima PayPal prednosti, najviše sa ove strane da ako te netko zajebe, paypal mu napravi chargeback i naguzi ga...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Citat: Kierran  u Studeni 10, 2017, 20:30:22
Uzeo ove u Ljubljani, jako sam zadovoljan. Dovoljno su udobne za kraća hodanja, dovoljno krute za offroad i abuse.

https://www.revzilla.com/motorcycle/tcx-track-evo-wp-boots

Bas dobro izgledaju!  :thumbup:

Patak

Citat: agolac  u Studeni 10, 2017, 21:33:42
Ovo s pinom je ok, ali to nije kreditna već debitna?

Uglavnom, ima PayPal prednosti, najviše sa ove strane da ako te netko zajebe, paypal mu napravi chargeback i naguzi ga...

Slažem se!
Kreditna od tekućeg računa, token mi je za pristup za internet bankarstvo (poslovni, tekuči račun, žena itd.)

Patak

Citat: fatboy  u Studeni 10, 2017, 21:36:28
Bas dobro izgledaju!  :thumbup:

Odavno sam prošao školu kupovine on line. Najveći minus kupovine preko neta, jedno što izgledaju drugo je u praksi.

fatboy

Ma naravno da iskustvo ne mora odgovarati videnome, ali ovako na slici, meni su bas dobre...

Patak

Citat: Vinko  u Listopad 03, 2017, 19:20:42
Neki modeli cizama imaju i opciju ATV djona, znaci djon je grublji, ne sklize se tolko pri naprimjer guranju motora po blatu/masnom....

Vinko si skužio probleme s đonom pa i kod najskupljih. Ispada da je to redovan servis ko na autu - nakon godinu/dvije ga mijenjaš? Pa jel problem napraviti kvalitetan đžon. Gledam svoje stare borovo čizme, nakon 5-6 godina čizme i džon su ko nove. A stvarno sam ih trošio po zimi, planinarenju, motoru...

agolac

Citat: Patak  u Studeni 10, 2017, 21:36:51
Slažem se!
Kreditna od tekućeg računa, token mi je za pristup za internet bankarstvo (poslovni, tekuči račun, žena itd.)

Kreditnom koliko znam možeš plaćati bez pina? Bar je tako bilo uvijek, nisam dugo probao jer je uvijek paypal.
Ako ti se netko domakne brojeva odu pare.... Ako se plaća kreditnom, idealno je imati račun koji je zaseban i koji ima samo onoliko koliko ti treba...
Moj barba je tako imao problema dok je plaćao hotel u EU negdje s kreditnom. Zaposlenik hotela je bio korumpiran i s računa nestalo love. E sad, to je krivično djelo, ali opet, ima se zajebancije. Ali štaš, ne moš plaćati hotel s paypalom ako si na licu mjesta. Paypal iza sebe uvijek ima password dok kreditna bar prije nije imala... dovoljno je znati brojeve...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Citat: agolac  u Studeni 10, 2017, 21:56:48
Kreditnom koliko znam možeš plaćati bez pina? Bar je tako bilo uvijek, nisam dugo probao jer je uvijek paypal.
Ako ti se netko domakne brojeva odu pare.... Ako se plaća kreditnom, idealno je imati račun koji je zaseban i koji ima samo onoliko koliko ti treba...
Moj barba je tako imao problema dok je plaćao hotel u EU negdje s kreditnom. Zaposlenik hotela je bio korumpiran i s računa nestalo love. E sad, to je krivično djelo, ali opet, ima se zajebancije. Ali štaš, ne moš plaćati hotel s paypalom ako si na licu mjesta. Paypal iza sebe uvijek ima password dok kreditna bar prije nije imala... dovoljno je znati brojeve...

Bitno sam zaboravio naglasiti, imam poslovni račun koji veže privatni itd. Veći stupanj enkripcije tj. zaštite je u pitanju.

Za neke transakcije unutar RH dođe mi code na mobitel i prepišem ga, za neke transakcije (van HR) stavim karticu u token, upišem pin te mi izbaci code, treća vrsta enkripcije dobijem na kompu broj prepišem u token + pin i on mi izbaci drugi broj...

tibertov

Da te pitam, kaj bi napravio da kupis neku robu za 500 eura iz recimo Španjolske koja ti dođe recimo razderana, a prodavac ti ne zeli robu primit natrag?

Ponti

Citat: tibertov  u Studeni 10, 2017, 20:47:47
Kad plaćaš nesto onda te pita hoces li da ti oni rade konverziju ili tvoja karticna kuća, izaberes karticnu kucu (banka)

Pita me qc .... nikada me nije pitao.

Tebi je paypal vjerojatno hakiran, tko zna kome pare šalješ :buahaha:

Patak

Citat: tibertov  u Studeni 10, 2017, 22:09:19
Da te pitam, kaj bi napravio da kupis neku robu za 500 eura iz recimo Španjolske koja ti dođe recimo razderana, a prodavac ti ne zeli robu primit natrag?

Znam što hoćeš reči! Kupujem od pouzdanih/provjerenih sellera (provjerene internet trgovine, koje nude povrat novca na moj račun...) di nije bitan paypal iako je moguće sredstvo plačanja. Ali na ebayu kupujem samo preko paypala...

Patak

Tema kupovine/plaćanja je dosta složena i sama za sebe!

tibertov

Citat: Ponti  u Studeni 10, 2017, 22:12:46
Pita me qc .... nikada me nije pitao.

Tebi je paypal vjerojatno hakiran, tko zna kome pare šalješ :buahaha:

Krivo sam se izrazio...Ne pita te, nego ti odmah izracuna koliko je to kuna, ali kad stisnes na taj njihov izracun onda mozes izabrat da konverziju radi tvoja banka, a ne paypal.