Skazaljke

Autor Vujce, Listopad 22, 2017, 20:42:12

« natrag - naprijed »

Suki

:moto2:

098 9232180

Babo

Neman pojma, motor je uvik u hladu, garaziran, stvarno neman pojma kako se ovo moglo desit, al moran ja to prominit jer me nervira

Sent from my Redmi Note 3

My life fades, the vision dims, all that remains are memories...

Fantom

Meni je tako razdvojena plastika ali samo na sredini od prvog dana. Plastika zamjenjena u garantnom roku al nikad nije mogla leci kako treba. Kada sam zbog kodenza u satovima skidao satove malo sam fenom zagrijao plastiku od satova i povukao je prema naprijed. Nakon toga jedva se primjeti. Tu imas par zabica koje trebaju  upasti da bi se plastike povezale. Skini to pa provjeri da nisu deformisane ili nisu upale u leziste.

agolac

Citat: Fantom  u Listopad 29, 2017, 12:46:53
Meni je tako razdvojena plastika ali samo na sredini od prvog dana. Plastika zamjenjena u garantnom roku al nikad nije mogla leci kako treba. Kada sam zbog kodenza u satovima skidao satove malo sam fenom zagrijao plastiku od satova i povukao je prema naprijed. Nakon toga jedva se primjeti. Tu imas par zabica koje trebaju  upasti da bi se plastike povezale. Skini to pa provjeri da nisu deformisane ili nisu upale u leziste.

Nije toliko u razdvojenosti koliko se ova gornja iskrivila, pogledaj ponovo na šta liči. Brda i doline, kao da ju je netko zagrijao let lampom
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Vujce

Ljudi dosta stromova sam video u ovakvom stanju sa plastikama iznad satova,evo ovo kod mene i sa skazaljkama,greje li tu nesto mozda???,ili je samo sunce u pitanju.
Uvile su mi se skazaljke kad uopce i nije bilo neke temperature vanjske ne vise od 24C,drug kad  je preuzeo motor od salona vec je malo ovako bio kod plastike isto i moj i jos je danas u takvom stanju.Ima li tu nesto sto bi moglo da greje?,ja sam rastavljao plastike i mislim da nema ali kad se voza motor moze li nesto od same elektronike kod satova da greje?

agolac

Ja isto mislim da ne...sve to šta je oko satova vuče malo struje...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Vujce

Pa neverovatno kako od kvaliteta plastike se ovo desava! :thumbdown:

Babo

Ja san sve rastavia da vidim da slučajno nije nešto ispod, al plastika od ispod netaknuta, a izvanka koda je brenerom tretirana, došlo mi da stučem motor odma, a nova plastika košta 230 eur
My life fades, the vision dims, all that remains are memories...

Milanezi

Meni se čini da sunce kroz vizir reflektuje jaču toplotu i da se zbog toga ovo dešava. Ista situacija i sa satovima zašto bubri folija i topi se plastika na skazaljkama.
Meni se letos desilo na koferu maxia 55 lit, da je ispod one ukrasne plastike folija bila bukvalno zgužvana i spaljena od sunca i toplote. I to samo ispod desne, leva je bila skroz ok. To se desilo bukvalno za nekih sat vremena, možda i manje.

Babo

Meni je na livom satu, još kad san kupia motor, sve oko vide bilo rastaljeno, aj to san moga prigorit, al ovu plastiku već nemogu, kopa mi oči i živce
My life fades, the vision dims, all that remains are memories...

Saxi

Meni ovo liči na defekt uzrokovan nečijim pikavcem na primer, da je tu greskom zavrsio.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zander

Pikavac sigurno nije jer on moze da napravi malu rupicu ili ostecenje plastike.....ovde je cela povrsina deformisana....to se da srediti fenom za topljenje farbe lagano se greje ....rade to majstori za branike stalno........bolje ce da izgleda i jos malo spreja preko toga kad se ispegla i cao zdravo.... to je moje misljenje
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Nije pikavac ili čik, 100% je sunce kroz vizir, pa pod nekim kutem ispadne kao da prolazi kroz leću jer je vizir blago zaobljen.
Ako se mijenja vizir zato se uvijek uzima smoked vizir, tj. onaj malo tamniji, da nije potpuno proziran.

Saxi

Evo Bugiman nasao kod Grka, ja prosledio, pa odatle narucujem za Vujčeta, njega i mene, videću I cenu da mu oborim [emoji39]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zander

Citat: Ponti  u Listopad 30, 2017, 13:23:10
Nije pikavac ili čik, 100% je sunce kroz vizir, pa pod nekim kutem ispadne kao da prolazi kroz leću jer je vizir blago zaobljen.
Ako se mijenja vizir zato se uvijek uzima smoked vizir, tj. onaj malo tamniji, da nije potpuno proziran.

Ah da, Ponti hvala za prevod  :) :) :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED