Poliranje vizira

Autor Patak, Siječanj 21, 2018, 20:05:01

« natrag - naprijed »

Patak

Plastika je dosta osjetljiva tj. zahtjevna za obradu do željenog sjaja.

Kao prvo sve ovisi kakva je, ideš redom... meke plastike se jako teško poliraju kao sto je PP, PE sto je tvrđa plastika postiže se veći efekat sjaja pri poliranju kao np. PC polikarbonat (providna plastika od čega su farovi ) zatim PC/PBT , ABS, ASA ,PA-6 I PA-66, postupak poliranja ako su risevi ili ostečenja duboki može se početi sa šmirglom 150 zatim 220,320, 400 pa onda vodeno 600, 1000, 1500 pa poliranje tako ja radim, specijalna četka od tkanine i pasta u kredi koja je specijalno za plastiku a ima ih tri vrste za glancanje, visoki sjaj i finish visoki sjaj a ko nema tih mogučnosti mora da šmirgla do 2500 vodeno pa onda ona pasta za održavanje vezira i najbitnije je da se što više nanese paste kako bi se stvorio određeni film kao i kod poliranja auta da sto duže stoj...

agolac

A da li može bezbojni lak preko vizir plastike? To bi trebalo biti trajnije rješenje. Mislim nakon poliranja
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 21:40:19
A da li može bezbojni lak preko vizir plastike? To bi trebalo biti trajnije rješenje. Mislim nakon poliranja
..ako nema ispod filer ili boja..na čistoj plastici bi lak pucao..
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Ovi sto lrofi uređuju farove lakiraju na kraju nekim lakom....

zorro

Citat: fatboy  u Siječanj 21, 2018, 22:08:23
Ovi sto lrofi uređuju farove lakiraju na kraju nekim lakom....
Ja sam skužio da Agolac misli na one plastike kod/oko/ispod vizira..a ne na sam vizir  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Siječanj 21, 2018, 22:12:09
Ja sam skužio da Agolac misli na one plastike kod/oko/ispod vizira..a ne na sam vizir  :huh:

Mislim i na vizir jer je požmario od sunca, isto kao što požmare i farovi..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2018, 22:15:14
Mislim i na vizir jer je požmario od sunca, isto kao što požmare i farovi..
ha..ne znam za takav lak..kak veli Fat..možda ima  :huh:
..al ja znam za te majstore koji poliraju farove da je to sve kratkotrajno..i meni je jednom Gato ispolirao na kombiju..bio je kao novi..međutim nakon nekog vremena se vrati u isto s(R)tanje
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Siječanj 21, 2018, 22:18:11
ha..ne znam za takav lak..kak veli Fat..možda ima  :huh:
..al ja znam za te majstore koji poliraju farove da je to sve kratkotrajno..i meni je jednom Gato ispolirao na kombiju..bio je kao novi..međutim nakon nekog vremena se vrati u isto s(R)tanje

Upravo zato lak koji je UV postojan...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Vizir je još naj jednostavnija stvar za poliranje, lijepo vodobrusnim papirom makneš sve ogrebotine (do 1500 možda i 2000 sve ovisi o stanju) i poliraš te na kraju sve prođeš s polikrom i lakom koji će ga zaštititi... Da se razumijemo to nije kratak proces, jeftin skupe su paste, zahtjeva puno truda, iskustva i vremena zna trajati neko sati za 2-3 desetaka cm...

Mrki

Poliranje bez stavljanja zaštite ili lakiranja nije dobro jer far onda još brže izblijedi, jer se onda skine taj tvornički zaštitni sloj koji štiti od izbljeđivanja..

E sada dali na plastici pomaže obični prozirni auto lak neznam, ali recimo na metalu ne, ja sam polirao metalni volan i zaštitio prozirnim lakom ali je lak ispucao nakon nekog vremena..

Možda ima neki posebni za te stvari..

Patak

Citat: Mrki  u Siječanj 21, 2018, 22:42:59
Poliranje bez stavljanja zaštite ili lakiranja nije dobro jer far onda još brže izblijedi, jer se onda skine taj tvornički zaštitni sloj koji štiti od izbljeđivanja..

To nije igra, ako se upuštaš u nešto moraš znati puno stvari o matrijalu kojeg poliraš te kako ga polirati i na kraju zaštiti od vanjskih utjecaja.

Primjerice ispolirani far, tj. plexiglas na oko ti izgleda super iako si prešao s vodobrusnim papirom 1500 ali to nije gotova priča...samo si otklonio trenutni problem (vidljivi) trebaš ići dublje i s 2000, 2500 obrusiti te onda ga dobro ispolirati s dobrom pastom i zaštititi.

zorro

Citat: Patak  u Siječanj 21, 2018, 22:51:47
i zaštititi.
..o tom pišemo..ČIME ZAŠTITITI   :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Kazu mi moderniji (zaposleniji) bravari da ima bezbojni lak koji ide direktno na cisto zeljezo...to odgovarm Mrkiju....da oni tako ureduju stvari za kafice i slicno... :misli:

Mrki

Citat: fatboy  u Siječanj 21, 2018, 23:04:56
Kazu mi moderniji (zaposleniji) bravari da ima bezbojni lak koji ide direktno na cisto zeljezo...to odgovarm Mrkiju....da oni tako ureduju stvari za kafice i slicno... :misli:
Sigurno.. meni je ispucalo vjerojatno jer sam koristio neki jeftini.. nisam im rekao za šta mi treba kada sam kupovao..

zorro

Ja kad sam nedavno radio šank i nekakav stol ispod strehe..tražio sam nekakav kvalitetan lak..i di god sam bio..svi su mi rekli da ako pređem lakom nakon lazurita..da će lak na suncu ispucati nakon nekog vremena 8što imam slučaj na viksi)
I onda su mi predložili da lak umješam u lazurit ili da kupim već gotovi premaz koji ima određeni postotak laka u sebi
S tim se ne dobije onaj potpuni sjaj kao kad ideš završni sloj s lakom..ali je ok i dugotrajno je na suncu.
Znači..problem je na bilo kakvom materijalu ako je pod utjecajem sunca..lako je s lakom ako je u zatvorenoj prostoriji i nema vlage i uv zračenja..tak da ..ne znam  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: