Svjetla opčenito

Autor damjandugi, Siječanj 28, 2018, 17:50:12

« natrag - naprijed »

Špoki

Ak sam dobro skužio da sve što nije homologirano,odnosno upisano u prometnu kao dodatak opremi koja nije original tvornički po našim zakonima o cestovnom prometu nije dozvoljeno.Znači,maglenke,novi ispuh ili neki dodatak mora proći certifikate da je tehnički ispravno. E sad, koliko to provjeravaju na tehničkom ili na npr.kontroli u prometu nisam siguran. Neka me netko ispravi :misli:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

damjandugi

Mene više zanima,da li nije možda sve skupa previše jako ( lm )

Špoki

Stavi pa ak ti blicaju ili ako te netko zaustavi zbog svjetala znat ćeš,ak ne onda deri :thumbup: Ja vozim s dugima i s maglenkama i nekidan se vozio normalno,prošlo xx auta dok mi nije zablicao jedan koji uopće nije imao svjetla :thumbdown: mislim si ti si mi našao blicat :buahaha:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!


Danijel 23

Citat: Špoki  u Siječanj 28, 2018, 17:59:31
Ak sam dobro skužio da sve što nije homologirano,odnosno upisano u prometnu kao dodatak opremi koja nije original tvornički po našim zakonima o cestovnom prometu nije dozvoljeno.Znači,maglenke,novi ispuh ili neki dodatak mora proći certifikate da je tehnički ispravno. E sad, koliko to provjeravaju na tehničkom ili na npr.kontroli u prometu nisam siguran. Neka me netko ispravi :misli:
Svijetla se netretiraju kao ispuhi (rez. djelovi) pričam o RH. Ispuh je rezervni dio koji mora biti homologiran i upisuje se u knj. vozla, ako prođe blagoslov u V Gorici. Svijetla, stop lampe, žmigavce možeš staviti koja hoćeš samo da je njima otisnuto E....neki broj i pomogućnsti da imaš E normu od proizvođaća da su svijetla homologirana u EU.
Ove lampe od Dugoga mislim da se nesmiju koristit na cesti EU.

Danijel 23

Btw, one ogromne reflektore-daljinke na kamionima su u biti protuzakonite, ali se korisnici šlepaju kao da su to pozicije! ;)


Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Ćoso

Ja sam imao takve i bile su ok.
Možda Damjandugi traži ovakvo što (izvrsno, međutim skupo)
http://youtu.be/zjf0ytJ-T7s

Špoki

Ovo je teška brutala :sunce:   :ooda:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

damjandugi

Ne tražim to.To sa strujom sam več rešio na svoj način.
Sad samo tražim najjača svjetla koja mogu iči na motor,pa da baš ne strše odnosno imajo neki CE.

Ponti

Citat: damjandugi  u Siječanj 28, 2018, 19:07:10
Ne tražim to.To sa strujom sam več rešio na svoj način.
Sad samo tražim najjača svjetla koja mogu iči na motor,pa da baš ne strše odnosno imajo neki CE.

A što će ti to uopće?

Osy


damjandugi

Pa da bolje vidim ponoči.